MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gang fałszerzy w pułapce

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 28 lipca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Pogranicznicy i policjanci zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się fałszowaniem dokumentów.

Podczas akcji prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, w której ze strony Straży Granicznej brało udział ponad 50 funkcjonariuszy, zatrzymano 9 osób, w tym głównego organizatora procederu – poinformowała rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Joanna Woźniak.

Gang zajmował się wytwarzaniem różnego rodzaju dokumentów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Sfałszowane dokumenty wykorzystywane były w celu wyłudzania kredytów na terenie Polski oraz Europy, wyłudzania towarów, przerzutu ludzi przez granicę a także wyrobienia nowej tożsamości osobom ukrywającym się przed organami ścigania.

Ujawniono i zabezpieczono znaczne ilości dokumentów w różnych fazach ich wytworzenia lub przerobienia, w tym sfałszowane świadectwa dojrzałości, dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy, dyplomy ukończenia wyższej uczelni, różnego rodzaju zaświadczenia oraz sprzęt elektroniczny i poligraficzny w tym także komponenty (folie, papier fotograficzny, farby drukarskie, klisze fotograficzne) służące do nielegalnej produkcji.

Gangsterom zabrano środki płatnicze, pojazdy, komputery, nośniki komputerowe, telefony komórkowe i inne przedmioty o łącznej wartości szacunkowej 300 tys. zł.
Czterech przestępców wrocławski sąd aresztował tymczasowo na trzy miesiące. W stosunku do innych zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze: zabrano im paszporty, wyznaczono dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Sprawa jest rozwojowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Apel Pamięci w SP 15

Na stadionie już jasno

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~dobra 28-07-2007 15:51
"zabrano im paszporty" pewnie kazdy z nich mial po piec paskow
~aha 28-07-2007 16:09
i tak sie juz pewnie na tym tyle dorobili ze im to powiewa... wyjdzie jeden z drugim z wiezienia i beda lac na to wszystko z góry bo pieniedzy bedą miec pod dostatkiem
~edek 28-07-2007 22:13
A wpadli dlatego, że robili lepsze i tańsze dokumenty niż nasze urzędasy a ponadto termin realizacji był bardzo krótki. Jak wiadomo władza nie lubi konkurencji złodzieji już wykończyła a teraz wzięła się za fałszerzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Studium na początek

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
784
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%