MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Gang fałszerzy w pułapce

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 28 lipca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Pogranicznicy i policjanci zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się fałszowaniem dokumentów.

Podczas akcji prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, w której ze strony Straży Granicznej brało udział ponad 50 funkcjonariuszy, zatrzymano 9 osób, w tym głównego organizatora procederu – poinformowała rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Joanna Woźniak.

Gang zajmował się wytwarzaniem różnego rodzaju dokumentów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Sfałszowane dokumenty wykorzystywane były w celu wyłudzania kredytów na terenie Polski oraz Europy, wyłudzania towarów, przerzutu ludzi przez granicę a także wyrobienia nowej tożsamości osobom ukrywającym się przed organami ścigania.

Ujawniono i zabezpieczono znaczne ilości dokumentów w różnych fazach ich wytworzenia lub przerobienia, w tym sfałszowane świadectwa dojrzałości, dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy, dyplomy ukończenia wyższej uczelni, różnego rodzaju zaświadczenia oraz sprzęt elektroniczny i poligraficzny w tym także komponenty (folie, papier fotograficzny, farby drukarskie, klisze fotograficzne) służące do nielegalnej produkcji.

Gangsterom zabrano środki płatnicze, pojazdy, komputery, nośniki komputerowe, telefony komórkowe i inne przedmioty o łącznej wartości szacunkowej 300 tys. zł.
Czterech przestępców wrocławski sąd aresztował tymczasowo na trzy miesiące. W stosunku do innych zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze: zabrano im paszporty, wyznaczono dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Sprawa jest rozwojowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Dachowanie w Radomierzu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~dobra 28-07-2007 15:51
"zabrano im paszporty" pewnie kazdy z nich mial po piec paskow
~aha 28-07-2007 16:09
i tak sie juz pewnie na tym tyle dorobili ze im to powiewa... wyjdzie jeden z drugim z wiezienia i beda lac na to wszystko z góry bo pieniedzy bedą miec pod dostatkiem
~edek 28-07-2007 22:13
A wpadli dlatego, że robili lepsze i tańsze dokumenty niż nasze urzędasy a ponadto termin realizacji był bardzo krótki. Jak wiadomo władza nie lubi konkurencji złodzieji już wykończyła a teraz wzięła się za fałszerzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pamięci poległych

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%