MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Galeria z fotografią i poezją

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 18 września 2016, 7:15
Autor: Org
Fot. Użyczone
Galeria przy ul.1 Maja 16/18, gdzie trwa wystawa fotograficzna pt. "Lekcja patriotyzmu" zaprasza w najbliższy poniedziałek (19.09) o godz. 16.00 na spotkanie z poetami.

Udział zapowiedzieli: Sława Korona-Szadkowska, Halina Burkowska i Michał Pawłowicz z jeleniogórskiego Stowarzyszenia "W Cieniu Lipy Czarnoleskiej", które w tym roku świętuje 10 lat działalności. Spotkanie poprowadzi Danuta Mysłek.

- Otwierając galerię zapowiadałam, że będzie to pierwsza w Jeleniej Górze wystawa multimedialna i interaktywna, i tak się dzieje – mówi Jolanta Stopka, autorka wystawy. – W pierwszym i drugim dniu, prócz zdjęć z Kresów, zaprezentowałam także fragmenty filmów dokumentalnych. Bardzo się cieszę, że moje zaproszenie do współudziału w tym wydarzeniu kulturalnym przyjęli też inni twórcy - dodaje.

Od wtorku (20.09) w galerii będzie można oglądać najnowsze rysunki satyryczne Maćka Lerchera. Część z nich powstała głównie z myślą o tej wystawie. Czarno – białe rysunki to współczesna publicystyka i komentarz do bieżących wydarzeń.

- W przedostatni dzień wystawy, tj. 26 września o godz. 17.00, zapraszam na uroczyste podsumowanie i spotkanie z członkami Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki, którego również jestem członkiem – informuje Jolanta Stopka.

Spotkanie i twórczość poetycką Stowarzyszenia zaprezentuje jej prezes Elżbieta Kotlarska. Poezję recytować będą także Wiesława Siemaszko, Ewa Równicka, Jan Hanc, Ryszard Stańko, Wioletta Andura, Jan Owczarek, Mirosław Gontarski, Ewa Bednarek i Cezary Kolenkiewicz.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie obchodziło 70-lecie działalności i wydało opasły almanach.

Ogłoszenia

Czytaj również

W poszukiwaniu mandragory

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Projekt Laterna Futuri

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Fikus 18-09-2016 16:49
Widać na zdjęciu, jaka ładna i młoda jest Pani Jola, która prezentuje galerię, ale powinna szybko osunąć ostatni akapit, gdyż zawiera ewidentną nieprawdę.Jeleniogórski Klub Literacki ewoluował z JTSK z grupki literackiej (funkcjonowała obok plastyków i miłośników muzyki) z początkiem lat osiemdziesiątych, a kilka lat później zyskał status samodzielnego, stowarzyszenia, co było zasługą I. Hryncewicz A to, że w Jeleniej Górze i Kotlinie po wojnie zjawili się literaci, nie uprawnia, by JKL przypisywał sobie 70 lat istnienia. O czym tak młoda osoba jak p.Jola Stopka ma prawo nie wiedzieć. Niestety, to samo nadużycie pojawiło się w zeszłym roku we wspomnianym almanachu JKL.a potem funkcjonowało w zapowiedzi "70-lecia". tego klubu. Można pełnić błąd, ale nie godzi się błędu powielać.
~A/A 19-09-2016 15:10
Racja !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%