MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Galaktyczny humor, czyli nowy program Kabaretu Moralnego Niepokoju

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 31 maja 2011, 10:02
Aktualizacja: 10:04
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Na scenie Teatru im. Norwida wystąpił wczoraj Kabaret Moralnego Niepokoju z najnowszym programem „Galaktikos 2011”, którym rozbawił jeleniogórską publiczność do łez. Występ grupy był finałem II edycji Jeleniogórskiej Sceny Kabaretowej. Od października ruszy III edycja pełna ciekawych niespodzianek i dobrego humoru.

Kabaret Moralnego Niepokoju zaprezentował skecze z najnowszego programu „Galaktikos” 2011 wraz z orkiestrą grającą na żywo. Występ rozpoczął się od skutecznej próby włączenia widzów w aktywną zabawę i karaoke. Bisom nie było końca, a publiczność śmiała się do łez.

- Przyjechaliśmy do Jeleniej Góry z naszym najnowszym programem o wdzięcznej nazwie „galaktikos”. Nazwa wzięła się stąd, że jesteśmy fanami piłki hiszpańskiej i jak się skapnęliśmy, że Barcelona jest lepsza niż Real to już było za późno. Chcieliśmy również przyciągnąć ludzi takim tytułem, który może się wydać intrygujący, by przyszli zobaczyć co on oznacza i wpadną w nasze objęcia, a my ich wtedy już nie wypuścimy. Najczęściej są to zbiory różniastych obserwacji społecznych. Skecz „Ziółko” jest chyba najmocniejszy. Tytuł wziął się od nazwiska pana radiowca, który udźwiękawia audycje radiowe. Jest to nawiązanie do filmu „Skarb”, w którym Ziółkę grał Adolf Dymsza – powiedział Robert Górski.

W szeregi Kabaretu Moralnego Niepokoju wstąpiła nowa postać, a mianowicie młoda i zdolna Agata Załęcka, która wczorajszym występem rozpoczęła stałą współpracę z kabaretem.
- Przed Agatą jest wspaniała kariera, która prawdopodobnie przez nasz kabaret zostanie pogrzebana, ale widziały gały co brały – zażartował Górski.

Artyści w jednym ze skeczy przenieśli widzów do studia radiowego, gdzie odbywało się słuchowisko literackie ilustrowane dźwiękami nie do końca trzeźwego realizatora. Pokazali także zaradność Polaków w Anglii, próbujących kupić w Londynie kebab z jagnięciny nie mówiąc ani słowa po angielsku.

- Zaprezentowaliśmy także skecz, który przygotowujemy na Kabareton do Opola i w nim wyżywamy się na wszystkich z polskiej sceny politycznej, każdy obrywa równo, także nikt z władzy się nie kapnie, za kim my właściwie jesteśmy i o to nam chodziło. A właściwie jesteśmy przeciwko nim wszystkim, gdyż mamy w sobie duszę anarchistów, która często ginie w ciałach konsumentów wszystkiego co jest jadalne – dodał R. Górski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Energetyczny prolog!

II Dni Muzyki Papieskiej w Jeleniej Górze

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~kokomo 31-05-2011 13:18
lepiej niż w zeszłym roku ...ale ta aktoreczka, czy ja wiem? czy toto cycate coś nadaje się do kabaretu? - bardziej ,,gwiazdeczka" taka....
~TAAAA 31-05-2011 15:31
z całego kabaretu tylko Górski ma jaja, dwóch jest znośnych, ten wysoki jest żenujący i w życiu nie pójdę na ich występ póki będzie smucić... chyba po nich sprząta albo jest technicznym bo nie wiem co on robi wśród kabaretowej braci.
~cieplik to ja 31-05-2011 19:37
Jak mozna oceniać ,jak się ich nie zna?
~Joanka 1-06-2011 0:27
Oj, trzeba było jednak przyjść na występ KMN. Żywiołowa reakcja widzów na żarty padające ze sceny świadczyła o tym, że kabaretowe scenki przypadły do gustu oglądającym. Panowie byli świetni, a pani Agata, jak na pierwszy występ, zdała egzamin na piątkę. A co do jej wyglądu, to jak ma wyglądać kobieta, która gra w kabarecie? - dziwny zarzut. Kabaret ma śmieszyć, a nie wyglądać. Pozdrawiam zrzędliwych:)
~Adaś 1-06-2011 10:46
Zgadzam się co do pani Agaty - bardziej gwiazdeczki (twarz przerobiona botoksem), nie pasuje do tego kabaretu.
~Krawcza 4-06-2011 21:04
Mnei się młoda inowa aktorka Agata Załęcka bardzo spodobała. Fajna Laska i bardzo dobrze wkomponowała się w istnienie tego Kabaretu.
~Julka 6-06-2011 16:58
Bardzo spodobała mi się nowa postać Agata Załęcka, która ma twarsz wyrazistą i jest bardzo naturalna. Widziałam ją teraz na występie Kabaretu Moralnego Niepokoju i jestem pod wrażeniem tej utalentowanej aktorki którą już widziałam parę razy w filmach m.in.w Rewersie u boku Buzek. Gdyby była złą aktorką to by jej do tego filmu nie wzięli. Pani Agata jest naprawdę świetna i bardzo dobrze się wpasowuje w kabaert Moralnego Niepokoju. Życzę jej sukcesów w nowej i ciężkiej pracy.
~Galax 6-06-2011 17:03
A widzieliście Agatę Załęcką w najnowszej reklamie Suzuki? Jest wyborna. Zagrała naprawdę super. Uważam że Kabaret Morlanego Niepokoju tylko dużo zyska na tym, że Agata Załęcka jest wśród nich. Życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hip Hop Festiwal

Chcą odwołania przewodniczącej

Poranki rodzinne: czas – start!

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Spór o edukację seksualną

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
741
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%