MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gala sylwestrowa w filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 grudnia 2015, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Manu
Fot. Archiwum Organizatora
30 grudnia (w środę) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się koncert sylwestrowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Dariusza Mikulskiego (także prowadzenie). Solistami będą: sopranistka Małgorzata Kulińska, Tapalin Charoensook (Tajlandia) – wiolonczela oraz Nikos Xanthoulis (Grecja) – lira. Cena biletu: 80 zł.

W programie koncertu: Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery “Czarodziejski flet”, Uwertura do opery “Wesele Figara”, aria “Vado, ma dove? – oh Dei!” KV 583, Joseph Haydn – Koncert wiolonczelowy C-dur nr 1, Nikos Xanthoulis – Koncert na lirę i orkiestrę (PREMIERA ŚWIATOWA) oraz uwertury i arie, polki i walce rodziny Straussów.

Małgorzata Kulińska – sopran, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno – Aktorskiego w klasie śpiewu prof. Delfiny Ambroziak. Debiutowała w 2000 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi w partii Barbariny w “Weselu Figara”. Wykonywała wiele partii operowych, operetkowych i musicalowych. Od lat współpracuje z Polską Operą Kameralną, gdzie wykonuje czołowe partie operowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pestka: dzień trzeci

200 pieczątek w 24 godziny

Klasyki w Kowarach

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~meloman 20-12-2015 19:49
Znowu ten Mikulski :(
~ 20-12-2015 21:00
A MachaŁEK NIEbędzie ŚpieWAĆ, RYzykujeCIE !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

30. ro(c)k bez kurtyny

Lemowisko odmienione

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Gala Silesian Dance

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
781
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%