MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gala piłkarska "Gwiazdy na Gwiazdkę" - relacja

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 16:28
Autor: PK
Fot. MC
czwartek 16 grudnia, Hala Miejska przy ul. Złotniczej

W czwartkowy wieczór odbyło się niecodzienne w naszym mieście widowisko sportowe zatytułowane "Gwiazdy na Gwiazdkę" zorganizowane przez Piotra Lizaka i jego Szkółkę Piłkarską "GOL".

Impreza składał się z dwóch turniejów. Pierwsza była poświęcona w całości najmłodszym piłkarzom, którzy rozgrywali swój turniej od wczesnych godzin popołudniowych. Natomiast wieczorem stroje piłkarskie założyli już dorośli w tym aktualnie grający piłkarze występujący pod szyldem „Gwiazdy polskiego futbolu”. Pozostałe trzy miejsca zostały obsadzone przez „Byłe gwiazdy polskiego futbolu”, „Dziennikarzy sportowych” i „Przyjaciół SP GOL”.

W turnieju młodzieżowym zwyciężyła ekipa Amiki Wronki, która w pobitym polu pozostawiła 7 drużyn reprezentujących region jeleniogórski. Najlepiej z naszego regionu wypadli młodzi piłkarze BKS Bolesławiec i Włókniarza Mirsk, którzy odpowiednio uplasowali się na II i III miejscu. Turniej zakończył się uroczystą dekoracją młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła, której dokonali vice marszałek Sejmiku Dolnośląskiego Andrzej Pawluszek i gwiazda reprezentacji Polski Sebastian Mila.

Tak jak w przypadku młodzieży do przewidzenia był triumf Amiki, tak i w przypadku zabawy seniorów nie było trudno wytypować zwycięzców, którymi zostały „Gwiazdy polskiego futbolu”. W tej ekipie rej wodzili dwaj reprezentanci kraju - Sebastian Mila (Groclin) i Marcin Burkhardt (Amika). Prócz nich na boisku pojawiło się kilku uznanych ligowców m.in. Marek Bajor (ex Widzew i Amika), Emil Nowakowski (Polonia Warszawa) i były zawodnik Karkonoszy Ernest Konon (Jagiellonia). Aktualne gwiazdy zdobyły komplet 9 punktów, wysoko wygrywając swoje mecze. W zasadzie jakikolwiek opór ligowcom przeciwstawiły tylko byłe gwiazdy, które pod wodzą Zbigniewa Mandziejewicza (ex Śląsk i Legia) i Romualda Kujawy (ex Śląsk i Zagłębie Lubin) dzielnie walczyły z młodszymi kolegami ulegając im 1-3. Właśnie ex ligowcy zajęli II miejsce w turnieju, III przypadło dziennikarzom wśród których nieźle spisywała się ekipa z Canal +, a IV ostatnie miejsce przypadło przyjaciołom SP GOL.

Na przybyłych kibiców czekało też w czawartek kilka niespodzianek jak np. licytacja koszulki z autografem Sebastiana Mili i piłki z podpisami zawodników Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Impreza toczyła się w przyjemnej atmosferze, szkoda tylko, że publiczność nie pojawiła się liczniej, ale i tak jak na dzień powszedni kibiców było sporo. Miejmy nadzieję, że częściej za sprawą takich imprez będziemy gościć w Jeleniej Górze „wielką piłkę”…

KLASYFIKACJA TURNIEJU MŁODZIEŻOWEGO
1. Amica Wronki
2. BKS Bolesławiec
3. Włókniarz Mirsk
4. Chrobry Nowogrodziec
5. Jantur Gryfów Śląski
6. Szkółka Piłkarska GOL I
7. Szkółka Piłkarska GOL II
8. KKS Jelenia Góra

NAJLEPSZY STRZELEC – Ernest Graś (Amica)
NAJLEPSZY BRAMKARZ – Marcel Lizak (SP GOL)
NAJLEPSZY ZAWODNIK – Dariusz Malarowski (Jantur)

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowi piłkarze w Karkonoszach – w sobotę sparing

Szeweluchin przyjął konkretną propozycję

Pierwsze magisterki w historii KPSW

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Sędzia D. 22-12-2004 19:15
Wielkie pokłony w stronę Piotrka Lizaka za zorganizowanie takiego przedsięwzięcia. Genialny pomysł! Oby tak dalej!
~ksk 22-12-2004 22:22
prosze podac mi GWIAZDY!Poza P.Lizakiem nie widze takich

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wokół wotum zaufania

Już dzisiaj teatr wyjdzie do ludzi!

Bilety MZK też podrożeją?

Znamy nazwisko nowego trenera Karkonoszy

Radni KO za podwyżkami

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
543
Tak
21%
Nie
77%
Nie mam zdania
3%