MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Fuzja szpitali. Związkowcy mówią: „nie!”

Wiadomości: REGION
Piątek, 18 marca 2011, 14:12
Aktualizacja: 14:12
Autor: RED
Zarząd Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność negatywnie zaopiniował projekt uchwały Sejmiku Wojewódzkiego, który otworzy drogę do scalenia Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze oraz kowarskiej „Wysokiej Łąki”.

Związkowcy wytknęli autorom uchwały, między innymi, brak gwarancji przejścia wszystkich pracowników do nowego, powstałego po fuzji podmiotu z zachowaniem nabytych uprawnień i zachowaniem poziomu wynagrodzeń. W projekcie nie ma też określenia czasu i sposobu wyrównania różnic płac, które dziś dotyczą zarobków personelu z Kowar i Jeleniej Góry.

Jeleniogórska Solidarność zauważa przy tym konieczność uzgodnienia z załogami reformowanych szpitali tzw. pakietu socjalnego z zabezpieczeniem nabytych praw pracowniczych. Wprawdzie deklaracje na ten temat pojawiały się w wypowiedziach, które pomysłodawcy fuzji udzielali mediom, a także podczas spotkań z pracownikami, ale nie zostały zawarte w żadnym dokumencie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nadbrzeżna gotowa

Znaleziono niewybuch

Promowanie zabytków techniki

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~sdjlkada 18-03-2011 15:00
powinni zlikwidować związki, tak to jest jak się siedzi na państwowej posadce! w prywatnej firmie warunki zmieniają jak chcą, a jak się pracownikom nie podoba to PA PA! Nie podoba się ? to zmieńcie robotę. A nie jak zwykle my żądamy i już bo nam się należy. Należy się wam tyle co ślepej kurze ziarno. Chcecie coś osiągnąć to nie gnojcie rynku argumentami typu "nalezy mi się" tylko postawcie się jasno, albo zrobicie fuzje i my odchodzimy wszyscy tak jak stoimy, albo nie ma fuzji i pracujemy. To nie jest wasza firma żebyście mogli w niej żądać czegokolwiek w sprawie zarządzania. Jesteście tylko pracownikami, pracujecie i otrzymujecie wynagrodzenie i to wszystko. Bo albo się ma dryg do interesu i otwiera się swój biznes, albo niestety się pracuje dla kogoś na jego zasadach. Spokojnie rynek ma swoje prawa, jak pracodawcy będą zaniżać wynagrodzenia czy zwalniać to w końcu nikt u nich nie będzie chciał robić - proste, samo zginie śmiercią natur
~olo 18-03-2011 15:00
Na szpitalu Wysoka Łąka dokonano zbiorowego gwałtu !!!! Wydymali ich na siłę i mówią że będzie im dobrze
~Gosc 18-03-2011 17:09
A moze by ylikwidowac miasto Kowary
~sroka 18-03-2011 17:36
Sytucja jest trudna. A Solidarnosc powinna dogadac sie z rzadem. Ludzie przeciez 100 osob ma byc zwolnionych. Na jakiej podstawie. Jesli bedo zwolnienia - nawoluje do STTTTTTTTRRRRRRRRAAAAAAAAJJJJJKKKKUU!!!
~jak 18-03-2011 17:48
tak to się zakorzeniło , że co dobre to trzeba zepsuć a potem sprywatyzować za psie grosze.Nie dajcie się wykiwać! bałaganiarze niech się ratują sami i oddłużają z pełną konsekwencją za to.Dlaczego zlikwidowano całodobową przychodnię przy ul,Różyckiego?Teraz w sobotę i niedzielę na zastrzyk to do szpitala, porąbana logika.
~olo 18-03-2011 19:38
jestem za zlikwidować Kowary Gość ma rację
~Robb 18-03-2011 19:45
Potwierdza sie tylko to, co wcześniej pisałem: co rządzące elity sobie wymyslą, choćby najbardziej bzdurnego, to i tak w czyn wprowadzą a nas - szaraczków - i nasze opinie mają dokładnie w d...
~HD 18-03-2011 20:22
Jest to najgłupsza decyzja, jaką można było podjąć. Czy pieniądze przeznaczine na restrukturyzację służby zdrowia nie można było przekazać szpitalom bez ich łączenia w jedną spółkę ? Przecież te pieniącze pochodzą z naszych podatków. Załłoga Wysokej Łąki robiła wszystko aby utrzymać wysoki standard lecznictwa. Czy dlatego trzeba ich za to karać ? Dziwię się postawie Radnych Powiatu, którzy głosowali za połączeniem szpitali. Winika, że nie interesuje ich sytuacja Kowar, najwiekszego miasta w tym powiecie. Co jeszcze w Kowarach zostało do zlikwidowania ?
~brawo 18-03-2011 20:28
Tak dalej trzymac .Juz nikt nie stanie w obronie ludzi.Gdzie sa zwiazki zawodowe ? Gdzie "Solidarnosc"? Gdzie nasze nadzieje na lepsza Polske ? Gdzie to wszystko sie podzialo ?Zgadzam sie z ~olo wydymali ich , wydymaja i nas !Przyjdzie na to czas ,przyjdzie czas ,przyjdzie czas...Alesmy czasow dozyli niech to szlag trafi !!!!
~:-( 18-03-2011 23:35
Do ~HD W Kowarach już wszystko jest zlikwidowane: Dywanówka, Filcówka, Porcelana i wiele innych zakładów. " Bukowiec" też już jest prywatny. Została jeszcze tylko "Wysoka Łąka" do zlikwidowania. I niestety naszym władzom w sejmiku to się uda. Boli tylko to, że sami wybraliśmy taka władzę myśląc, że będzie lepsza od poprzedniej. Ale jak to zawsze bywa kandydaci przed wyborami nieba by przychylili wyborcom a po wyborach maja ich w ..... !
~ 19-03-2011 1:09
Pazurami i zębami starają się wyciągnąć tonącego kolosa i wydaje im się, że mogą wszystko, bo oba szpitale do nich należą. I na dodatek tą ostatnią deskę ratunku, w którą zamieniają Wysoka Łąkę, oddali dość bezprawną decyzją w ręce kogoś, kto bezradnie dryfuje zamieniając swój okręt w niesterowalny kadłub. A to nie tak -- cóż, że siła władzy i siła stojąca przy politykach ? Prawdziwą siłę i mandat mo...lny mają pracownicy Wysokiej Łąki, którzy budowali w burzliwych czasach dobrą kondycję szpitala m.in paromiesięczna rezygnacją z pensji a nie oglądaniem się na sposoby jak zdobyć poparcie władzy i ratować się kosztem wskazanej przez nią jednostki do zatopienia. Siłę, która powinna oddziaływać na wyobraźnię ma też wielostrumieniowy przekaz byłych i obecnych pacjentów Wysokiej Łąki a także ich rodzin ---bo każdy z podejmujących teraz decyzję, o zmianie tego funkcjonującego sprawnie szpitala w deskę ratunkową, ma sz
~lato201073 20-03-2011 16:30
TO JEST PARANOJA PANI B.B ORAZ PAN RADNY WYMYSLILI SOBIE ŻE POŁĄCZOM OBA SZPITALE TO BĘDĄ WIEKSZE PIENIĄDZE NA PUMONOLOGIE BO ODDZIAŁ Z JELENI MA BYĆ PRZEŻUCONY NA WYSOKĄ ŁĄKE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maseczki od osadzonych

Spotkali się z Beatą Kempą

Działka nad zabytek?

Policja i Straż Miejska sprawdzą pasażerów

Drastyczne billboardy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%