MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Funduszami europejskimi otworzyli drzwi do kultury

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 maja 2016, 8:41
Aktualizacja: Środa, 18 maja 2016, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 odbył się Dzień Funduszy Europejskich, podczas którego można było wziąć udział w licznych warsztatach, zobaczyć jak wyglądał remont placówki kultury sfinansowanej ze środków unijnych, a także obejrzeć występy aktorów i tancerzy związanych z JCK.

Niedzielne spotkanie w Jeleniogórskim Centrum Kultury rozpoczęło się od warsztatów dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat (warsztaty technik czarnego teatru, zabawa przed-miotami, lalkami i animacje), które poprowadził Łukasz Duda.

Kolejną propozycją była projekcja filmu w wersji HD, zwiedzanie kabiny projektorów i urządzeń służących projekcji filmów, a o kinie opowiadał Waldemar Wilk. Następnie przyszedł czas na performance muzyczny (muzyka na żywo, prezentacja możliwości elektroakustycznych oraz oświetleniowych). Były warsztaty z pracy urządzeń scenicznych (dźwięk, światło, wizualizacje) z możliwością obejrzenia wszystkich urządzeń sceny (warsztaty prowadzili: Robert Kuryś, Piotr Pawlak, Łukasz Izdebski). Sporym zainteresowaniem cieszył się „Sezon w piekle”, czyli monodram Jana Łuć w reż. Aleksandry Gałki.

W sali tanecznej był czas na zajęcia zumby oraz body art, które poprowadziła Agnieszka Lis–Rębas, z kolei Elżbieta Eisenblӓtter prowadziła lekcję pokazową tańca flamenco oraz tańca orientalnego, Były zajęcia w Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii oraz capoeirę, a dzieci pod okiem Urszuli Patronik mogły wykonać kolorowe mandale.

Na zakończenie dnia funduszy europejskich w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury śpiewała i czytała Agata Szmigrodzka. Było to muzyczne spotkanie autorskie na podstawie baśni dla dorosłych „Trocek pocieszanka”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Galeria na... płocie

Dzisiaj Grondowy i Kolendo

Cieplickie place

#Norwidwdomu – poezja

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
501
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%