MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Fundacja Cud zaprasza na rejs integracyjny

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 października 2017, 13:11
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
Jeleniogórska Fundacja "Cud" zaprasza osoby niepełnosprawne i nie tylko na integracyjny rejs żaglowcem "Zawisza Czarny", który planowany jest w dniach 15–22.10.2017 r.

Czas rejsu:
Rejs będzie trwał 7 dni. Rozpocznie się zamustrowaniem w Gdyni 15.10.2017 o godzinie 14.00. Pierwszy posiłek to kolacja. Skończy wymustrowaniem w Gdyni 22.10.2017 do godziny 10.00 - po śniadaniu. Dojazd do Gdyni i z Gdyni wspólny.

Trasa rejsu:
Startujemy z Gdyni z portu przy Skwerze Kościuszki, płyniemy na Bałtyk, tam gdzie nam warunki atmosferyczne pozwolą. Przeważnie w trakcie takiego tygodniowego rejsu odwiedzane są dwa porty polskie i jeden na Bornholmie. Kończymy rejs w porcie wyjścia.
Warunki naboru i udziału w rejsie:
Rejs dedykujemy dla załogi mieszanej, złożonej w części z osób niepełnosprawnych oraz osób zdrowych. Załoga szkolna liczy 28 osób.

Co do życia na morzu i obowiązków załogi:
Załoga w niemal 100% obsługuje żaglowiec, tj. od wszystkich (oczywiście z wyjątkiem osób niepełnosprawnych, którzy sami określą swoje możliwości) oczekuje się udziału w podstawowych działaniach obsługowych. To my będziemy sterowali, nawigowali, stawiali i zrzucali żagle, obsługiwali cumy i odbijacze, codziennie myli pokład, przygotowywali wraz z kukiem posiłki i myli naczynia, na bieżąco sprzątali wszystkie pomieszczenia jachtu.

Koszt dla osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności: 650 zł. W cenie zawarte są: wszystkie koszty związane z pobytem na żaglowcu (wyżywienie, pobyt, ubezpieczenie na morzu itp.). Zapisy poprzez e-mail: biuro@fundacjacud.eu lub nr tel. 791-075-385.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Sejmu w Kowarach

Tak nie wolno parkować!

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Weekend w Bukowcu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
314
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%