MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Fruwające kosze w Jagniątkowie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 17 grudnia 2008, 8:20
Aktualizacja: 10:38
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Mieszkańcy ulicy Karkonoskiej od roku mają problem z koszami na śmieci, które zamiast pomagać w utrzymaniu porządku, robią sporo bałaganu. Powód? Pojemniki ustawione przez firmę Simeko, która jest odpowiedzialna za wywóz śmieci, są po prostu za lekkie i przy każdym podmuchu wiatru wszystkie nieczystości lądują na chodniku przed budynkiem.

O sprawie poinformował nas mieszkaniec ulicy Karkonoskiej 83 w Jagniątkowie. Problem, zdaniem lokatorów, pojawił się tam w ubiegłym roku, kiedy firma Simeko przejęła obowiązki wywożenia śmieci z ulicy Karkonoskiej po Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Wówczas w zamian za masywny kontener na śmieci ustawiono trzy lekkie kosze. - Teraz za każdym razem kiedy powieje wiatr wszystkie kosze są wywracane, a śmieci wysypują się na chodnik i my jako lokatorzy musimy to sprzątać – mówi pan Adam, który poinformował nas o problemie.

Sprawę kilkakrotnie zgłaszano już do Simeko, gdzie obiecano nam rozwiązanie problemu, ale do dzisiaj nie ma tego żadnych efektów. Tymczasem pracownicy Simeko tłumaczą, że zmienią kosze jeśli taka potrzebę zgłosi ZGL „Południe”, który zarządza budynkiem i zleca wywóz śmieci. Lokatorzy nie są bowiem dla firmy Simeko żadną stroną.

– Nie możemy zmieniać koszy na prośbę każdego lokatora, bo dla jednych kosze są za duże, dla innych za małe, a jeszcze inni chcieliby dobierać sobie ich kolor – usłyszeliśmy od pracownika firmy Simeko. Jeśli jednak problem zgłosi nam ZGL, który zleca nam usługę, to oczywiście kosze wymienimy na większe i cięższe. Lokatorzy muszą teraz zgłosić sprawę do ZGL „Południe”.

Po naszym telefonie do ZGL „Południe” okazało się, że pracownicy nic o problemie mieszkańców Jagniątkowa nie wiedzieli, bo żaden z lokatorów ich o tym nie poinformował. Teraz jednak, kiedy sprawa została im zgłoszona, obiecali interweniować w Simeko o wymianę wadliwych koszy. Efekty tych rozmów i obietnic, sprawdzimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Synoptycy: możliwe burze, deszcz i silny wiatr

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Podgórna zarośnięta

Komentarze (7) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 17-12-2008 8:53
...do czego to doszło w tym kraju, żeby nagłasniać sprawe kosza na śmieci w mediach...
~Zdzichu 17-12-2008 10:00
Może po prostu śmieci mówią mieszkańcom że w śmietnikach nie jest im wygodnie i chcialyby jakiegoś przyjemniejszego miejsca (np. na świeżym powietrzu)? Albo może lubia jeździc na sankach i nartach i kiedy tylko mogą, biegną na śnieg? a może też szukaja swojego własciciela, czyli naszej Piipi, ktora jak wiadomo najbardziej smieci?
~Plusak 17-12-2008 13:15
~~Zdzicu... Jesteś żalosny w swoich komentarzach...
~ja 17-12-2008 13:49
ważna sprawa
piipi 17-12-2008 13:49
..to znaczy,ze w Jagniatkowie jest inne przyciaganie?.
~Tomy M. 17-12-2008 14:28
Ktoś tutaj chyba jest idiotą. Co firma SIMEKO ma w tym wspólnego ?! Problemem nie są latające kosze na śmieci tylko LOKATORZY, ten budynek i jego mieszkańcy to jeden z nielicznych skansenów komuny. Większość mieszkańców ulicy Karkonoskiej to prywatni właściciele, starszych, młodszych, ładnych, brzydkich ale PRYWATNYCH DOMÓW. I nikt z mieszkańców tych prywatnych domów nie widzi problemu z latającymi koszami, gdy latają to po prostu trzeba zrobić dla nich zatoczkę i je przypinać. Poza tym firma SIMEKO opróżnia śmietniki na ulicy Karkonoskiej co tydzień we wtorki ok. 13:00. Można zegarki regulować tacy są dokładni. Panowie z SIMEKO są mili i np. nie widzą problemu gdy mają przenieść śmietnik z podwórka na ulicę do swojego samochodu, mimo że to jest kilkadziesiąt metrów i schodu po drodze. Firma SIMEKO jest do tego sporo tańsza od MPGK więc warto zmienić MPGK właśnie na nią.
~macios999 1-02-2009 14:40
Zawsze znajdzie sie jakis czlowiek,który bendzie szukał dziury w całym...niestety ludzie sa inni.wkoncu w polsce żyje 40mln ludzi i jednemu podobaja sie usługi simeco a drugi bendzie szukał jakis problemów.a pozatym mozna porobić zdjęcia smietników z mpgk oraz smietników z simeko różnica wielka.po wysypaniu przez simeko smieci jest ładnie posprzatane,a mpgk tylko wysypuje smieci i niesprzata to co spadnie podczas wysypu...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czyżby Andrzej Duda?

Ciepło bardziej eko

Maseczki dla szpitala

Wyróżnienia dla schronisk młodzieżowych w powiecie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
886
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%