MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Frekwencja dopisała podczas jeleniogórskich mistrzostw

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14
Aktualizacja: 13:16
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Transgraniczne mistrzostwa w biegach na nartorolkach, łyżworolkach i na hulajnodze rozegrano w minioną sobotę, 22 czerwca w Sobieszowie. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i ich rodziców.

Frekwencja zaskoczyła organizatorów bowiem przygotowano tylko 100 numerów startowych i trzeba było pożyczyć kolejnych 50 z Dolnośląskiego Związku Narciarskiego. Rozpoczęto od eliminacji sprintu na 500m na nartorolkach, następnie do rywalizacji stanęły przedszkolaczki z oddziału przedszkolnego popularnej "15" i przedszkola nr 11 oraz z Częstochowy, Piechowic i Sosnówki – dystans 200m, następnie na hulajnogach pobiegli pierwszoklasiści i drugoklasiści - na 200m, ich starsi o rok koledzy z klas trzecich mieli już do pokonania 500-metrową trasę. W trakcie trwania zawodów najmłodsi zawodnicy uczestniczyli w grach i zabawach, które zorganizowała im Dorota Skowron wraz z uczniami ZSP15 i G5 z Jeleniej Góry. Po biegach na hulajnogach do rywalizacji przystąpili zawodnicy na łyżworolkach z klas IV - VI. Na każdego uczestnika czekała pizza, kiełbaska, ciasta i napoje.

Główne biegi w sprincie na nartorolkach zakończyły rywalizację, po której dokonano dekoracji zwycięzców, a medale wręczyła Zofia Czernow, posłanka na Sejm RP składając wszystkim uczestnikom, organizatorom i rodzicom gratulacje.

Niewątpliwie gwiazdą tych mistrzostw była uczennica klasy V ZSP15iG5 Daria Deja wygrywając bieg na łyżworolkach i sprint na nartorolkach.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Dobrej zabawy było jak zwykle pod dostatkiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Politycy komentują wynik wyborów

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Czyżby Andrzej Duda?

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
713
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%