MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Fragment lasu „poszedł” z dymem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 16 kwietnia 2009, 10:59
Aktualizacja: 10:59
Autor: Angela
Fot. ....
Do małego w pożarniczej kwalifikacji, ale sporego w skutkach pożaru lasu w Jeżowie Sudeckim doszło wczoraj po godzinie 15. Paliły się ściółka leśna oraz uprawy. W akcji wzięło udział ponad dwudziestu strażaków. Działania gaśnicze ostatecznie zakończono przed godziną 21.

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru lasu. Istnieją podejrzenia, że ktoś po prostu podpalił ściółkę nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, do jakich mogłoby dość, gdyby strażakom nie udało się szybko ugasić ognia.

Do przyjazdu strażaków płomienie objęły około hektara terenu leśnego z obchodu Jeżów Sudecki, oddziałów 5b i 5c jeleniogórskich lasów komunalnych, czyli Górę Gapy w okolicach 500 metrów nad starą strzelnicą nieopodal drogi w kierunku Siedlęcina.

Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej, dwa wozy Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry oraz trzy pojazdy ochotników. Dwudziestu jeden strażaków walczyło z rozprzestrzeniającym się ogniem niemal do godziny 17. Dalsze działania polegały na dogaszaniu i kontrolowaniu tlących się miejsc. W wyniku pożaru spaliło się trzy dziesiąte hektara upraw leśnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Drastyczne billboardy

Apel do radnych o złożenie mandatów w Podgórzynie  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

19KochaS83 16-04-2009 11:21
Założę się, że przyczyna pożaru było podpalenie przez osoby trzecie, bo również w grę może wchodzić pozostawiona szklana butelka lub lusterko, bądź odłamek szkła.O której mniej więcej zaczął się palić las w Jeżowie Sudeckim?
~epi 16-04-2009 11:29
chyba nidgy nie nauczymy sie oraz dzieci ze traw sie nie wypala ale jest opcja ze jakis d...l wywalil peta przez okno z auta
~reporter998 16-04-2009 11:40
Oprócz krytykowania potrafię też pogratulować jak jest czego. W końcu jakiś artykuł z mojej "branży", w którym nie dopatrzyłem się błędów, napisany składnie i sensownie. Widać, że konsultowany z kim trzeba i nie nadinterpretowany dodatkowo. Oby to się stało regułą w jelonce.
piipi 16-04-2009 16:20
..Strazacy sa odwazni !.*Cudowni,ODWAZNI ..dobrze,ze jestescie rowniez lasu obroncami.
~do Przemka 16-04-2009 17:42
Ale ja się dopatrzyłem: jeśli lasy komunalne, to nie w Jeżowie Sudeckim. Ten teren leży w granicach administracyjnych Jeleniej Góry. Lasy komunalne w Jeleniej dzielą się na trzy obchody i paliło się, jak jest zresztą poprawnie niżej napisane, w obchodzie Jeżów Sud.
~reporter998 16-04-2009 22:51
No faktycznie :) Na to nie zwróciłem uwagi. Całe szczęście, że to "wtopa" mniejszego kalibru, niż te poprzednie :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trzeba posprzątać

Nieczynne place zabaw

Nadbrzeżna gotowa

Spotkania z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1207
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%