MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Fotozagadka: rozwiązanie ze słupami w tle

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 października 2009, 19:34
Aktualizacja: 22:24
Autor: TEJO
W miejscu, gdzie było tramwajowe torowisko, dziś jest parking. Niemal nie sposób zrobić zdjęcia Bankowej bez samochodów: stoją tu o każdej porze dnia i nocy.
Fot. TEJO/archiwum
Iwona Joks została po losowaniu laureatką naszego wtorkowego konkursu. Otrzyma upominek od wydawnictwa AD REM, lidera na lokalnym rynku edytorskim.

Schiladeuer und Burg Graben, Promenade, Adolf-Hitlerstrasse, aleja Wolności, aleja 15 Grudnia, ulica Bankowa – oto wszystkie nazwy traktu, którego dotyczyło zagadkowe zdjęcie. Wystarczyło podać dwie, z czym Państwo nie mieli najmniejszego kłopotu. Gratulujemy!

Gwoli wyjaśnienia podkreślamy, że wprowadzenie możliwości wysyłania odpowiedzi SMS-em nie oznacza rezygnacji z e-maili, dzięki którym Państwo kontaktują się z nami na co dzień. SMS jest tylko dodatkową możliwością, która – oprócz podania prawidłowej odpowiedzi, nie pozwala, na przykład, na wysłane swoich uwag lub zdjęć. Jak wielce bywają one cenne, przekonuje przykład dzisiejszy.

– Ogromnie gratuluję pomysłu na zagadki o naszym mieście zmuszające do sięgnięcia do lektury, pochylenia się nad przeszłością by w ten sposób przenieść się w inną, mniej zagonioną rzeczywistość – pisze do nas pani Teresa Witusiak.

Czytelniczka wykracza jednak nieco poza ramy konkursu i zauważa na zdjęciu ważny szczegół: słup ogłoszeniowy. Pani Teresa postarała się wytropić wygląd dawnych słupów w mieście, a posłużyły jej stare pocztówki. – Dodawały kolorytu dawnej "Jelonce". Najstarsze są z metalowymi ażurowymi dekoracjami i chorągiewkami na szczycie – zauważa Czytelniczka. Dziękujemy za wysiłek, którego efekt publikujemy zauważając jednocześnie, że dzisiejsze słupy w niczym się do tych dawnych nie umywają.

Laureatkę konkursu, panią Iwonę Joks, zapraszamy do naszej redakcji po odbiór nagrody od wydawnictwa AD REM od poniedziałku do piątku w godz. 12 – 16. Kolejna Fotozagdka – za tydzień. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody dla szkół

Otrzęsiny w Ekonomie

Wybory: Zwycięstwo PiS

Tłumy we dworze

Stop marginalizacji średnich miast

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Nagrody dla nauczycieli

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
637
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%