MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Fotospacer uczniów po perłach regionu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 października 2018, 12:46
Aktualizacja: Środa, 24 października 2018, 13:38
Autor: Małgorzata Sokołowska, Magdalena Świderska
Fot. Małgorzata Sokołowska, Aleksandra Stall–Antczak, uczniowie ZSE–T
We Wrocławiu odbył się Festiwal Podróżników National Geographic. Uczniowie jeleniogórskiego Ekonoma kolejny raz aktywnie uczestniczyli w imprezach festiwalowych.

Pierwszą atrakcją był Fotospacer po Perłach Dolnego Śląska. Pasjonaci fotografii pod opieką polonistki Małgorzaty Sokołowskiej odwiedzili Zachełmie, gdzie poznali fotografa Tomasza Kulasa - przewodnika sudeckiego i podróżnika Tomasza Nasiółkowskiego oraz pozostałych uczestników fotospaceru.

Celem wycieczki było sfotografowanie jednej z Pereł Dolnego Śląska - Zamku Chojnik. W czasie spaceru z Zachełmia na Zamek Chojnik uczniowie słuchali wskazówek profesjonalnego fotografa i łapali razem w kadrze najpiękniejsze jesienne pejzaże.

Kolejną imprezą był cykl spotkań z podróżnikami, które odbywały się w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej pod opieką Aleksandry Stall-Antczak, Lilianny Rzepki oraz Magdaleny Świderskiej wybrali się na kilka spotkań.

Były to wykłady trzech fascynujących osób. Pierwszym prelegentem był Olek Hanusz, który opowiadał o swojej samotnej podróży przez Atlantyk mieczówką "King of Bongo". Drugą osobą była Aleksandra Świstow czyli Pojechana, autorka książki "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin", blogerka podróżnicza, przewodnik i organizator wyjazdów turystycznych. Opowiedziała o wyprawie do Mjanmy podczas prelekcji "Osiem dni tygodnia i inne birmańskie cuda i dziwy".

Ostatnim spotkaniem była prelekcja Joanny Lamparskiej, dziennikarki, podróżniczki i pisarki. Pani Joanna, kojarzona głównie z książkami o skarbach Dolnego Śląska, opowiedziała o swojej wyprawie naukowej na Pustynię Libijską śladami księcia Kamala.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Chcą łącznika Harrachov–Jakuszyce

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 23-10-2018 20:03
Tacy pasjonaci fotografii, a połowa z nich fotki trzaska patrząc na live view na wyświetlaczu, zamiast w wizjer. Po co wam lustrzanki, skoro nie korzystacie z ich zalet? Trzeba było telefonami trzepać selfie. Kiedyś przy fotkach a...logowych w manualu trzeba było mieć mózg i umiejętności, a dziś byle dzieciak robi fotki na automacie.
~asxasx 24-10-2018 8:48
do: ~ (20:03)
Szkoda że nie mieli światłomierzy, a czułość reguluje się teraz pokrętłem a nie doborem filmu ;( A w ogóle dagerotypia, to było coś!
~ 24-10-2018 12:28
do: ~ (20:03)
A może to nie są lustrzanki? Chciałeś zabłysnąć, a wyszło jak zwykle...
rymcycymcy 24-10-2018 10:27
Tyle wiedzy się wchłonęło ...a teraz byle dzieciak robi nie gorsze foty telefonem ! :) ...wyczuwam taką lekką frustrację powyżej ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Remont w Elektroniku

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1086
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%