MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

FOTORUSZNIE 2011. Fascynacja stylem retro i niedopowiedzeniem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 11 października 2011, 12:09
Aktualizacja: 12:10
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
„Nie–przeszukane” to tytuł wystawy fotograficznej Wiktorii Majchrzak, która wczoraj w ramach fotoruszenia 2011 zaprezentowała swoje oryginalne prace w Pasażu Grodzkim.

Wiktoria Majchrzak jest uczennicą Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze w klasie o specjalności fotografia. Zdjęcia wykonuje tradycyjnymi aparatami na film zwojowy, czasami na film małoobrazkowy. Stroni od fotografii cyfrowej z powodu jej precyzyjności. Autorka woli miękki, czasem załamany obraz ze starych aparatów, który jest bliższy człowiekowi.

- Zaprezentowałam część mojej skromnej twórczości. Niektóre ze zdjęć były zrobione w Pławnej, a część z nich pochodzi z regionu jeleniogórskiego. Dzięki tym fotografiom mogę przybliżyć moim odbiorcom sposób postrzegania przeze mnie rzeczywistości. Nie szukam na siłę tematów do uwiecznienia na fotografii. Czarnobiałe zdjęcia, a szczególnie analogowe, są moim zdaniem magiczne, są bliższe naturze człowieka – powiedziała Wiktoria Majchrzak, autorka prac.

Tytuł wystawy „Nie-przeszukane” nawiązuje do spontaniczności doboru tematyki każdorazowej fotografii, nie szukanie na siłę dobrych ujęć, czy obiektów zainteresowania, a jedynie uwiecznianie tego co wydało się autorce interesujące.

„FOTORUSZENIE 2011” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska, a partnerem - Wojewódzka Biblioteka Naukowa w Libercu. Patronem medialnym jest m.in. portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Laboratorium Szkła

Jasna strona gier – w BWA

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~gfa 11-10-2011 19:47
nie kłam
~jur 11-10-2011 20:03
Ja czegoś tu nie rozumiem maluteńka wystawa lub nawet wystawka a z tego co wiem to niektórzy nazwali to wernisażem. Autorka wystawki jest uczennicą a na TYM wernisażu częstowano alkoholem w postaci wina widziałem że niektórzy uczniowie tez moczyli swoje dziobki w szklaneczkach z winkiem a nie są oni pełnoletni. ten wernisaż to jedna wielka kpina
~Jeloneczka 11-10-2011 20:18
~jur, NIC innego nie widziałeś??? Żadne foto Ci nie ruszyło? Może poszedłeś tylko... podglądać??! Czy jesteś tak maljutkim chłopczykiem, że trzeba tłumaczyć Ci, że kariery rozpoczyna się od małych wystaw???
~ 11-10-2011 21:47
Rozpijanie młodzieży podczas tych imprez naprawdę jest skandal. Przynajmniej na co idą pieniądze podatników.
~nowy14 11-10-2011 21:52
Dokładnie , małolaty piły wino tam i co niektóre miały niezłą fazkę!! burdel
~ 11-10-2011 21:57
Czy zrobił ktoś fotki pijących małolatów? Jeśli tak to jest przestępstwo ścigane z urzędu za, które organizatorki powinna odpowiedzieć.
~Jeloneczka 11-10-2011 22:04
Już wiem, nie poczęstowali Was!!! A tak serio Wielce Szanowni Moralizatorzy, sprawdzaliście młodym ludziom dowody osobiste??? Jeżeli to prawda, że alkohol podawano niepełnoletnim, to ten co to widział i nie zareagował jest tak samo winny jak ten co częstował!!!
~fotografJG 11-10-2011 22:13
No Wiktorii zdjęcia to kojarzę - są dobre, podobają mi się. Ta wystawa broni się sama. Poprzednia tego gościa z tymi "twarzami" to było jakieś nieporozumienie.
~Stanleyowsky 11-10-2011 23:28
Co mi imponuje w tym całym Fotoruszeniu...? Mnóstwo młodych i bardzo młodych ludzi zafascynowanych fotografią i aktywnie ją tworzących. Zwłaszcza, że pokazują dobre fotografie. Jako przeciwieństwo Fotoruszenia - staje mi przed oczami "ogólnie doceniony" skansen Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Skansen, który we własnym gronie, jest może w stanie zorganizować jakieś wernisaże... Zdarzyły się spotkania z P. Waldkiem Wydmuchem. A na swojej stronie JTF zamieściło tekst: "...Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne promuje debiutantów i amatorów..." Ciekawe jak? Chyba jednak Fotoruszenie - robi dla młodych twórców dużo więcej dobrego...
~rr 12-10-2011 11:12
Ktoś kto idzie na wystawę małą czy dużą, wernisaż czy wernisażyk...każdy nazywa jak chce.....wino jest, bo tak jest na wszystkich wystawach... nikt nikomu na siłę nie każe pić, nikt w nikogo nie wlewa.... Mówi się "dziękuję" i kropka...To wychowanie z domu proszę Państwa. Nic innego....Ale jak się nie ma zaufania do własnego dziecka, to potem najlepiej na organizatora zrzucić. Każdy odpowiada za siebie. I osoby, które przyszły na wystawę również.
~swiss 12-10-2011 20:48
SURER fotki,poruszyły-zachwyciły spore grono nas tutaj w Szwajcarii. trzymamy za Ciebie Wiktorio kciuki i cd. owocnych działań fotograficznych. a dla Fotoruszenia ukłony za promowanie Młodych Talentów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poświst na "góralu"

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Rytm i Melodia wróciły!

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
722
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%