MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Fotografie wypromują gminę

Wiadomości: Mysłakowice
Środa, 4 marca 2009, 16:52
Aktualizacja: 23:22
Autor: Ania
W Mysłakowicach powstaje projekt pod tytułem „Mysłakowice jako perła Karkonoszy”. Uczniowie z miejscowego gimnazjum wykonają zdjęcia lokalnych zabytków i przyrody. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach.

- Zebraliśmy już grupę osób, która będzie uczestniczyć w projekcie. Tego typu inicjatywy mają służyć zarówno promocji gminy jak i młodych artystów – mówi Grzegorz Truchanowicz, dyrektor GOK w Mysłakowicach.
Podobną inicjatywę we wsi nad Łomnicą przeprowadzono w ubiegłym roku. Odbywała się pod hasłem „Gmina Mysłakowice w oczach młodego pokolenia”. Zaowocowała ona kilkoma wystawami m. in. w miejscowości Görlitz w Niemczech.

Na realizację tegorocznej edycji, organizatorom , udało się pozyskać fundusze z Urzędu Marszałkowskiego. Nad młodzieżą czuwać będzie Jacek Pawłowski, nauczyciel historii, z zamiłowania fotograf. Mysłakowiczanie nawiązali także współpracę z grupą Nikon Polska. Wiadomo już, że praca uczniów pod okiem mistrzów zaowocuje wystawą w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach. Będzie można ją obejrzeć we wrześniu w ramach Dni Dziedzictwa Kulturowego. Docelowo ekspozycja ma także trafić do restauracji Dom Tyrolski, ale organizatorom zależy także na tym, żeby została ona wystawiona również w Kowarach i Jeleniej Górze.

– Wystawa w restauracji Dom Tyrolski ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ zatrzymuje się w nim sporo osób, które zmierzają do miasta pod Śnieżką, bo stoi ona przy trasie Jelenia Góra - Karpacz. Jeżeli turyści zwiedzający to miejsce obejrzą także fotografie z zabytkami w Gminie Mysłakowice to z pewnością zechcą je zobaczyć, a może nawet zatrzymać się u nas na dłużej – mówi Grzegorz Truchanowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Znikną bariery w podstawówkach

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~S 4-03-2009 18:14
zapromują? chyba wypromują STYL!!!
~do mysłakowickiej młodzieży 4-03-2009 19:49
na dobry początek zróbcie zdjęcie zapuszczonej, zdemolowanej stacji kolejowej w myslakowicach i roześlijcie zdjęcie do mediów. zrobicie taką promocję swojej gminie, że hej...
~do mysłakowickiej młodzieży 2 4-03-2009 21:38
a następnie zróbcie zdjęcie starej, zdemolowanej sali gimnastycznej w Bukowcu a potem spalonego i zrujnowanego gospodarstwa rolnego które straszy na wjeździe do tego dawniej podobno najpiękniejszego na Dolnym Śląsku kurortu, pokażcie zdjęcia starszym wiekiem Niemcom to pewnie odlecą z zachwytu.
rymcycymcy 4-03-2009 22:37
| ~S | ...oczywiście masz rację :) Nie ma na świecie takiego słowa jak "zapromują". Mnie jednak pouczono kiedyś (jedna pani na "a"), że język jest takim tworem żywym ...i ...blebleble ...w zasadzie można co się chce. Mnie się takie podejście podoba. Akceptuję zatem "zapromują", a nawet gotów jestem promować .."promną" ...to takie trendziarskie ..nieprawdaż ? ;)
~ago od kosmosu 4-03-2009 23:57
Rymcycymy, język jest tworem żywym, nawet Miodek to mówił, ale to odnosi się do sytuacji, gdy można nazwać jednym wyrazem (tworząc go) jakąś nową rzecz, której dotychczasowe określenie składało się z wielu słów. A jak inaczej nazwałbyś te urządzenia na wysięgnikach pionowych do robienia zdjęć za szybko jadącym kierowcom? Bo nazwa "fotoradar" nie zawiera w sobie położenia tego urządzenia. ;-) (wtedy na inna literę).
~ago od kosmosu 5-03-2009 0:09
nie zawsze można być trendy promując niektóre wyrazy
~kmam 5-03-2009 9:28
w necie jest taka fajna stronka http://www.odleglosci.pl/mapa,polski,Slesin.html. Czy nie możnaby czegoś takiego zrobić dla Jelonki?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Była gala z nagrodami

Kto do Senatu?

Koncert Papieski  

Nagrody dla nauczycieli

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
674
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%