MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Fotografie uczniów Rzemiosł w Ratuszu

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 13 kwietnia 2014, 8:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 7:31
Autor: Krzysztof Zwoliński
Fot. Krzysztof Zwoliński
Od piątku (11. kwietnia) w jeleniogórskim Ratuszu można oglądać wystawę: „Fotograficzne spojrzenia”. Prace przygotowały uczennice klasy 2 F, kształcące się na kierunku fototechnik w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze.

Uczennice rozwijają swoje artystyczne pasje, łącząc przyjemnie z pożytecznym – naukę z hobby. Uczą się nie tylko poprawnego wykonywania zdjęć, ale również obróbki, projektowania graficznego, pracują z klasycznymi aparatami na kliszę i realizują etiudy filmowe. Bogate wyposażenie szkoły Rzemiosł Artystycznych oraz fachowa kadra sprzyjają rozwojowi młodych talentów. Oprócz wielu ćwiczeń w szkole uczniowie realizują w czasie wolnym swoje autorskie pomysły np. sesje portretowe, zdjęcia w plenerze, kreatywne eksperymenty.

Ewelina Wiśniewska mówi, że zajęcia są dla niej odskocznią od szarej rzeczywistości. - Z każdą fotografią, którą wykonałam na wystawę, wiąże się jakaś ważna chwila w moim życiu. Profil fototechnika wybrałam ze względu na to, że kocham uwieczniać momenty, które robią na mnie szczególne wrażenie. Fotografie pomagają mi się przenieść w inny świat, mój własny – opowiada.

Kinga Parzych lubi edytować zdjęcia i wiąże z tym swoją przyszłość. - Jedno ze zdjęć na wystawie wykonałam na ulicy Pułaskiego w Cieplicach. Przedstawia ono starego fiata 126 p. Już wykonując fotografię miałam pomysł, jak zdjęcie przerobić i oddać charakter pojazdu. Młodym osobom, które zaczynają fotografować radzę, żeby kierowali się wyobraźnią – mówi.

W Rzemiosłach panuje pozytywna atmosfera dla fotografii. Już niedługo odbędzie się kolejna wystawa uczniów, którzy kształcą się nie tylko na kierunku fototechnik ale również uczą się fotografii w liceum plastycznym. 25 maja o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Inspiracje” w Książnicy Karkonoskiej.

Rzemiosła zapraszają również do udziału w konkursie fotograficznym adresowanym do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Mój świat - moje życie”.

Do szkoły można przysłać do czterech prac w formacie 1520 do 3040 w terminie do 16 maja. Nagrodami będą fachowe książki o fotografii wydawnictwa Helion, które rozpoczyna współpracę ze szkołą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Kazimierz 13-04-2014 9:20
Na szczęście młodość broni się sama. "Artystki" ubrane podle, na modłę amerykańską, czyli byle jak. Zdjęcia małego formatu, o niczym; nie do przyjęcia. Zarówno włodarze, jak i nauczyciele zorganizowali "wernisaż", jak dla dzieci z przedszkola, którym wmawia się, że mają talent. W przypadku dzieci przedszkolnych ma to pedagogiczny sens, w przypadku prawie pełnoletniej młodzieży, to wychowawcze i socjologiczne kłamstwo.
~Inimi 13-04-2014 14:33
I gdzie tu jakieś porządne zdjęcie? Wszystkie to zwykłe pstryki robione, tak o. Przykro powiedzieć, ale zero talentu. Znam tylko jedną dziewczynę, z tej szkoły, która tworzy cudowne fotografie. Szkoda, że to jej nie zorganizujecie wystawy...
~była uczennica 13-04-2014 16:20
Nic dziwnego, że same "pstryki", bo uczniowie nie mają odpowiednich nauczycieli.Jedyny, który jest na poziomie to pan Liksztet, a ... dyrektor nie potrafi dobrać kadry.Żeby "zaistnieć" jako szkoła organizuje takie "wernisaże"
~AnonimGall 13-04-2014 16:23
@Kazimierz... jesteś nieatrakcyjny... i zawistny... ;>
~mamiya 13-04-2014 16:53
niestety współczesna porządna fotografia nie wygląda tak jak na zaprezentowanych zdjęciach. Poziom kształcenia artystycznego i wrażliwość na sztukę stoi w Polsce na bardzo niskim poziomie. Króluje kicz i tandeta. Kwartalnik "Fotografia" już chyba przestał się ukazywać, a reszta gazet branżowych to tylko zbiór testów sprzętu dla techno-fanów i fanbojów, którzy zamiast fotografować to porównują tabelki i wykresy. Dzisiaj można dotrzeć do najlepszej fotografii przez Internet. Wystarczy śledzić gupmagazine.com czy lighbox.time.com , tam prezentowane jest zupełnie inne spojrzenie - właściwe spojrzenie. Wystarczy chcieć - oglądać jak najwięcej dobrej fotografii, robić zdjęcia i poddawać się krytyce. Czas pójść krok do przodu drogie Panie! każdy zaczynał tak jak Wy!
~ 13-04-2014 17:12
za to ekspertów od prawidłowego fotografowania jest bez liku...
~elala 13-04-2014 17:32
do była uczennica. Zgadzam się. Również milo wspominam pana Likszteta. Niestety szkoły wymuszaja na nauczycielach obniżenie poziomu, bo niż demograficzny robi swoje.... Poza tym głupotą jest jak dla mnie profil fotograficzny w plastyku. W jednym zespole szkół technikum o tym profilu wystarczy.
~ 13-04-2014 18:42
Fajne dziewczyny :) co poniektóre zdjęcia też fajne :)
~adi 13-04-2014 20:17
Odezwali się "experci" od fotografii. I w zasadzie od wszystkiego. A tak naprawdę tylko od ględzenia na forach. Zróbcie lepsze zdjęcia i zaprezentujcie je nam do oceny. Ale oczywiście nawet nie macie tyle odwagi, żeby to zrobić. Potraficie tylko hejtować. Żal mi was, naprawdę, musicie mieć smutne życie, a internet to jedyna waza rozrywka.
~**** 13-04-2014 20:17
no,no ... sami znawcy fotografii, a może niespełnieni artyści.Ile złości i " żółci" tutaj wylano. Ludzie więcej pokory , trzeba samemu zrobić coś sensownego - zanim zacznie się oceniać innych. Czasy są takie jakie są, każdy ma dostęp do nowych technologii i sprzętu... . Nie znaczy to wcale że wszyscy mają być artystami od razu , po to są szkoły , po to młodzi się uczą sztuki fotografowania. Polska szkoła fotografii ma spore zasługi i nieźle się wpisuje w sztukę światową.Więcej pokory .... Tutaj taka " pyskówka" . Z zasady ludzie o zerowym dorobku " artystycznym" najbardziej i najlepiej wiedzą co dobre.... pokory , pokory i zrozumienia .
~xyz 13-04-2014 22:10
Te "pstryki" to są zdjęcia tylko i wyłącznie do reportażu, czy ktoś z was był w naszym Ratuszu i wgl obejrzał zdjęcia wykonane przez uczniów tej szkoły? Nie rozumiem dlaczego ludzie oceniają coś zanim wgl to zobaczą !? I zgadzam się z niektórymi komentarzami, że pokażcie najpierw co wy potraficie a nie oceniacie ludzi którzy dopiero się uczą .... A "artystki" drogi Panie Kazimierzu według mnie wyglądają normalnie, a nie tak jak Pan stwierdził "podle na modle", każdy ubiera się tak jak lubi i nie ładnie jest oceniać ludzi po wyglądzie... Niestety czasy się zmieniają i trzeba to zaakceptować.
~ 14-04-2014 0:23
Ciekawe na jakiej podstawie oceniają tutaj ludzie zdjęcia. Na podstawie maciupkich obrazków widocznych na zdjęciach na portalu? Bo nie sądzę, żeby byli w ratuszu i widzieli wystawę. Jeśli tak jest to gratuluję. Potwierdza tylko to fakt, że te hejterskie komentarze piszą same trolle, które nic nie widziały, ale oczywiście codziennie muszą wydalić odpowiednią dawkę jadu. To, na kim ona się skupi, jest czystą loterią.
~niebieski 14-04-2014 1:59
fajna panna na 11 zdjęciu :) , no o zdjęciach się nie wypowiem...dobrze,że chociaż jakiś bokeh jest...
~hdfg 14-04-2014 9:14
Chciałam zauważyć, że na większości zdjęć nie ma pokazanej jakości, nie wspominając o tym, że nie zostały zrobione zdjęcia fotografii. Wszystkich pseudo krytyków spod tego postu zapraszam do ratusza, by mogli rzucić okiem. W całych Rzemiosłach znajdzie sie nie jedna taka dziewczyna. która robi dobre zdjęcia, a jeśli jej nie organiuzują takich wystaw, to chyba coś w tym jest, prawda?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Skatepark za frekwencję?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
179
Tak
45%
Nie
40%
Nie wiem
15%