MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Fotografie mieszkańców Sobieszowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 kwietnia 2018, 8:45
Aktualizacja: 10:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (4.04) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” odbył się wernisaż dwóch wystaw – zdjęć autorstwa Beaty Chłopeniuk pt. „Niepokoje” oraz pokonkursowej prezentacji prac laureatów konkursu „Niebanalny Sobieszów, mieszkańcy Sobieszowa”. Fotografie można oglądać do 30 maja br.

Jak podkreśla autorka wystawy pt. "Niepokoje", zdjęcia są owocem wędrówek po ziemi jeleniogórskiej, oddającymi ulotne piękno prostych i codziennie spotykanych miejsc. - Częstym motywem jest mgła - nigdy nie wiemy co się za nią ukrywa - mówiła Beata Chłopeniuk, która jest absolwentką Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, a jej nauczycielami byli m.in. ś.p. Wojciech Zawadzki i Ewa Andrzejewska, a także Marek Liksztet oraz Tomasz i Joanna Mielechowie. Lokalna artystka znana jest też z Teatru Karawana z MDK "Muflon", a fotografia jest jej pasją.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz, która opowiedziała nam także o konkursie, który był skierowany do mieszkańców Sobieszowa. - Była to druga edycja konkursu "Niebanalny Sobieszów, mieszkańcy Sobieszowa". Napłynęło 25 prac, z tego trzy zostały nagrodzone - powiedziała przedstawicielka MDK "Muflon". - W konkursie chodziło o to, żeby pokazać życie mieszkańców Sobieszowa i utworzyć z nich opowieść o ludziach stąd - dodała A. Makutynowicz.

Pierwsze miejsce przyznano Urszuli Stefanowicz, która wykonała zdjęcie przeszło 90-letniego mężczyzny, byłego żołnierza armii Andersa. Drugie miejsce przypadło Annie Krych, która zaprezentowała młodziutką baletnicę z MDK "Muflon", a trzecie zdobyła Wiktoria Ciepiela, która ukazała cykl fotografii.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rzeźby dla Kowar

Referendum coraz bliżej

T4B Ekotechnologie odpowiada spółce KSWiK  

Remont drogi wojewódzkiej

Wybrano I zastępcę komendanta policji

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Herbatka dla Seniora

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
932
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%