MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Fotografie Ewy Andrzejewskiej i Wojciecha Zawadzkiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 6 października 2014, 8:40
Aktualizacja: 8:43
Autor: Manu
Fot. Ewa Andrzejewska
W nadchodzącą środę (08.10.) o godz. 16.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) będzie miał miejsce wernisaż dwóch wystaw fotograficznych: Ewy Andrzejewskiej pt. “Fotografia pamiątkowa” oraz Wojciecha Zawadzkiego pt. “Olszewskiego 11”. Obydwie wystawy można będzie zwiedzać do 31 grudnia.

Ewa Andrzejewska mieszka w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Wyższego Studium Fotografii w Warszawie (1994) oraz członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od połowy lat 80. XX wieku związana z jeleniogórskim środowiskiem preferującym fotografię czystą. Razem z Wojciechem Zawadzkim współtworzy program galerii fotografii “Korytarz” przy Jeleniogórskim Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30), a od roku 1997 - Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Jest także jednym z organizatorów Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze oraz Wszechnic Fotograficznych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Fotografii w Odense (w Danii), Galerii Le Parvis (we Francji), Muzeum Sztuki Współczesnej w Hünfeld (w Niemczech) oraz licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wojciech Zawadzki studiował geografię na Uniwersytecie Wrocławskim. Fotografuje od 20. roku życia. Działał w grupie 4+ (1980-81), był wykładowcą Wyższego Studium Fotografii w Warszawie (1991-93). W latach 70. XX wieku duży wpływ wywarł na ukonstytuowanie się nurtu “fotografii elementarnej”, a w latach 80. XX wieku na “fotografii czystej”. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, kuratorem Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury i wykładowcą fotografii w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie, Zielonej Górze, kierownik i wykładowca w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze (obecnie dwuletniego studium pod nazwą “Jeleniogórska Szkoła Fotografii”) i Studium Fotografii “Kwadrat” we Wrocławiu. Wykładał także za granicą, m.in. w Danii. Fotografie jego autorstwa znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Hunfeld (Niemcy), Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

W cieniu wygasłych wulkanów – w środę

Radośnie i bezpiecznie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~tak,tak 6-10-2014 19:21
brawo i tyle !!!
~JG 6-10-2014 20:53
A co wrocławski słoik może wiedzieć o Jeleniej Górze? Spadać do Wrocka i nie zawracać głowy mieszkańcom swoimi żenującymi wypocinami!
~arech 6-10-2014 23:59
Beznadziejne te zdjęcia. Postudiuj człowieku trochę technikę, poczytaj o teorii a potem dopiero bierz się za fotografię. Nie na odwrót bo potem mamy takie dziwolągi które z prawdziwą fotografią nie mają nic wspólnego. No ale trudno nauczyć się fotografii studiując geografię na Uniwersytecie Wrocławskim.
~ja 7-10-2014 11:30
Świetny żart!!!! Zarzucać brak techniki najbardziej sprawnemu technicznie fotografowi. Brawo. Dawno się tak nie uśmiałam.
~do wyżej 7-10-2014 14:37
Świetny żart, oceniać zdjęcia po tym kto kim jest, a nie po samych zdjęciach. Widać sam masz mizerne pojęcie o fotografii. Śmiej się - ze swojej głuрoty.
~fote_k 8-10-2014 15:23
haha, się uśmiałem z tych wypocin jeleniogórskich słoików, zero pojęcia o fotografii nie mówiąc już, że Wojtek mieszka dłużej w JG niż te gimbaza mają lat :)
~zibbi 8-10-2014 18:51
Strach cię obleciał wrocławski słoiku i już zapomniałeś, że nazywasz się "Witold z" (skoro podpisałeś się "fote_k")? Ale poznać cię po obraźliwych wyzwiskach i adresie IP. Naucz się ofermo że "słoikami" w Jeleniej Górze nazywani są mieszkańcy wsi Wrocław. Jak tego nie potrafisz zrobić, to wynoś się do swojej wioski.
~:) 28-08-2015 21:41
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Andrzejewska
~Jarek 6-04-2017 23:09
Fantastyczna "chistoria" Wojtek jest naprawdę dobrym technikiem, a spory kto jest i z jakiej tam wioski nie powinny mieć tutaj miejsca Sztuki nie da się zaszufladkować "Fotografia jest sztuką wyboru" chciałbym zobaczyć "fotki" osoby używającej słowo beznadziejne pochwal się stary!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Bardzo słabe wyniki matur

Wczoraj kino, dzisiaj kabaret

Trwają porządki w Mysłakowicach

Finałowy Skok w blok – podsumowanie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
871
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%