MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Fotograficzne strzały w dziesiątkę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 31 sierpnia 2008, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Aż 312 fotografii wykonanych przez 54 autorów wpłynęło na konkurs „Jelenia Góra i jeleniogórzanie 2008”. Kto wygra zmagania, które z każdym rokiem nabierają smaku i stają się coraz bardziej prestiżowe nie tylko w jeleniogórskim fotograficznym światku? Okaże się już dziś (poniedziałek) podczas podsumowania konkursu w Osiedlowym Domu Kultury.

Wcześniej jurorzy oceniali plon zmagań zorganizowanych przez Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne przy współudziale ODK oraz patronacie prezydenta miasta. Mieli kłopot ze wskazaniem laureatów.
Trzy długie stoły w jednej z większych sal hotelu Europa: tyle miejsca trzeba było, aby pomieścić wszystkie fotografie nadesłane na tradycyjny konkurs. – Tak szeroki odzew był możliwy dzięki nagłośnieniu imprezy w portalu Jelonka.com – mówi Tadeusz Biłozor, komisarz zmagań. – Wielu uczestników deklarowało, że to właśnie z Jelonki pobrali karty zgłoszeń.

– Poziom prac jest wyższy niż w ubiegłym roku. No i oczywiście jest ich znacznie więcej – mówi Janusz Pytel, szef Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Technicznie większość to odbitki wykonane z cyfrowych oryginałów, ale są także tradycyjne – szlachetne powiększenia na papierze wywoływanym w ciemni. – Na wielu zdjęciach widać obróbkę cyfrową, ale nie jest to przerost formy nad treścią. Fotografujący wiedzieli, jaki efekt chcą uzyskać poprzez taką kosmetykę – usłyszeliśmy od T. Biłozora.

Jurorzy pod przewodnictwem Andrzeja Raja (szef Karkonoskiego Parku Narodowego) dokonali wyboru laureatów w poszczególnych kategoriach. O przyznanych nagrodach zainteresowani zostali już powiadomieni, a pokonkursową wystawę będzie można oglądać od września w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu. Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 1 września o godz. 17.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Co z szubienicą?

Wsparcie dla uczniów

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~alicja 31-08-2008 9:58
A ja właśnie dostałam nowy aparat.Może w przyszłym roku wystartuję w konkursie?
Riposta 31-08-2008 20:14
Pora zacząć myśleć o kolejnym konkursie! Już niedługo - już za rok! Aparat i owszem jest potrzebny, ale wiadomo... :D
~Sabath 31-08-2008 21:40
mój znajomy robi super zdjęcia ;-)
~do Sabath 1-09-2008 8:35
Ty, Ty.. Nie szpanuj!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstają pola nadziei

Ćwierć wieku Teatru Maska

Rusza przebudowa ulicy

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
299
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%