MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Fotograficzna pamiątka z Chin

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 maja 2008, 19:26
Aktualizacja: 19:27
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Fascynujące zdjęcia Edwarda Grzegorza Funkego ilustrujące codzienność Państwa Środka można do 22 czerwca oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Wernisaż ekspozycji odbył się w piątek. Prezentowane znakomite fotografie pozwalają zrealizować przynajmniej cząstkę marzeń tym, którym marzy się podróż do Chin. Każde ze zdjęć jest minireportażem pokazującym historię lub zjawisko charakterystyczne dla chińskiej obyczajowości. Do tego okrasa w postaci zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Wystawa ma charakter objazdowy i podróżuje po wielu miastach Polski. Sam autor wybrał 60 zdjęć. Jak podkreśla Funke, jego obrazy zachowały to, czego już wkrótce nie będzie można zobaczyć: Chiny bez dobrodziejstw cywilizacji, Tybet bez tłumów turystów i zasiedlany przez Chińczyków.

Choć najnowsza propozycja MK ma niewiele wspólnego z regionalizmem (autor pochodzi z Koszalina), warto ją odwiedzić. Rzecz obowiązkowa dla fotografujących i tych, którzy chcą przynajmniej w wyobraźni znaleźć się w sercu Państwa Środka i Tybetu. – Jest szczególnie na czasie w roku olimpiady, która będzie organizowana w Chinach – podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Stop marginalizacji średnich miast

Trudny dojazd do SP 3

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 9-05-2008 22:32
..Juz teraz wiem..dlaczego te osoby,a ktore Redaktor Tejo fotografowal maja tyle smutku na twarzy.~TYBET CIERPI !!...i to jest STRASZNIE SMUTNE !!!.
pinio 10-05-2008 12:21
To nie smutek..raczej kontemplacja doskonałych zdjęć, bez zabawy w politykowanie, migawki z podróży do różnych zakątków Chin i uchwycony autentyzm Tybetu- kto powiedział że fotografia zawsze ma być zaangażowana?
piipi 10-05-2008 19:08
..do - [~pinio..]..tam ludzie przezywaja tragedie i podswiadomie licza na to,ze ..FOTOGRAFIA z ich tragedii zmieni ..cos w ich zyciu.~Tybet potrzebuje komunikacji ze swiatem,a fotografia moze im to ulatwic.~Lata 80-te ..Polska na wolnosc..tak czekala !!.~WOLNOSC..dla Tybetu..DLA PRAWDY !!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Park już gotowy

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Po Koronę Gór Polskich

Spór o edukację seksualną

Wirtuozi jazzu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
767
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%