MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Fotografia w Galerii Czekoladowej

Wiadomości: Jelenia Góra/Wrocław
Sobota, 30 sierpnia 2008, 12:17
Aktualizacja: 12:18
Autor: Mar
Fot. Aleksandra Śnieżek
W najbliższy czwartek, 4 września w Galerii Czekoladowej przy ulicy Sobieskiego o godzinie 18. odbędzie się na wernisaż dwóch wystaw fotografii Aleksandry Śnieżek. Wystawy noszą tytuły „Basen” oraz „Architekci Ciszy”.

Aleksandra Śnieżek urodziła się w 1985 roku w Jeleniej Górze. Od czasu rozpoczęcia studiów na stałe mieszka we Wrocławiu. Obecnie studentka II roku Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie w Czechach i zeszłoroczna absolwentka Wyższego Studium Fotografii AFA. Od 2006 roku współpracuje z portalem internetowym zajmującym się kulturą i sztuką www.gpunkt.pl.
Od kilku lat w czasie wakacji prowadzi warsztaty fotograficzne dla młodzieży, od niedawna projektuje również autorskie kartki pocztowe.

„Architekci Ciszy” to projekt którego podstawą rozpoczęcia był reportaż na temat pracy wrocławskich kominiarzy. Fotografie Aleksandra Śnieżek wyłamują się ze schematycznej dziennikarskiej perspektywy, w której akcent zawsze położony jest na miejsce i czas. Natomiast na tych zdjęciach bohaterowie zawieszeni są w próżni. Dzięki pozbawieniu tej historii znamion konkretności widz skupia się na kontemplacji struktur.

„Basen” to zestaw zdjęć będący opisem miejsca, subiektywną dokumentacją, w której istotnym elementem jest pokazanie chwili i panującej atmosfery.

Na wernisażu wystąpi Marcelina Bienkiewicz, uczennica Jacka Szreniawy. Uczęszcza do klasy lingwistycznej 1 LO w Jeleniej Górze. Kiedy nie śpiewa, lub nie uczy się języków obcych, żegluje, a raczej podśpiewuje sobie po angielsku siedząc przy sterze.

Wystawa czynna będzie do 15 października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~do znajomy 1-09-2008 23:06
może by tak sie wziąć sie za naukę ortografii ..wydaje mi sie ze to przyniesie Ci więcej korzyści niż pisanie bzdur..chyba ze Cie to podnieca to już inna sprawa..pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

O bezpieczeństwie

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Odkrycia w kościele

Ulica Krakowska gotowa

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
194
Tak
40%
Nie
51%
Nie wiem
9%