MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Forum Zawodowe w Handlówce

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 24 marca 2017, 7:23
Aktualizacja: 10:47
Autor: M.D.
Fot. Użyczone
Wczoraj (23.03) w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyło się Forum Zawodowe, na które dyrektor szkoły Danuta Pawłowicz zaprosiła naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu w Jeleniej Górze Pawła Domagałę, przedstawicieli: Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze, Politechniki Wrocławskiej, Karkonoskiej Państwowy Szkoły Wyższej, Uzdrowiska Cieplice oraz Studia Urody New Image.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza związana była z prezentacją ofert przez zaproszonych gości, druga to panel dyskusyjny. Na początek swoją prezentację przedstawiła przedstawicielka Powiatowego Urzędu Pracy. Młodzież uzyskała najważniejsze informacje związane z zatrudnieniem przez pracodawców osób bezrobotnych. Mowa była o wspieraniu przez Urząd Pracy osób w wieku 18-29 lat szukających zatrudnienia np. poprzez tzw. „Bon na zasiedlenie”.

Kolejną ofertę, skierowaną do przyszłych absolwentów, przedstawiła Urszula Bąkowska - Morawska - wiceprezes Uzdrowiska Cieplice. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat samego Uzdrowiska, jak również o możliwości pracy w Uzdrowisku na stanowiskach: kucharz, pomoc kuchenna, szef kuchni oraz barman.

Na zakończenie części pierwszej swoje oferty dydaktyczne zaprezentowali przedstawiciele jeleniogórskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze, Karkonoskiej Państwowy Szkoły Wyższej i Politechniki Wrocławskiej.

W części drugiej uczniowie, którzy w najbliższych miesiącach będą absolwentami ZSLiZ nr 2 w Jeleniej Górze zadawali zaproszonym gościom pytania. Dyskusję zakończyła swobodna wypowiedź uczniów na temat cech jakie powinien posiadać przyszły pracownik, czy też student. Były to m.in.: odpowiedzialność, sumienność, zaangażowanie, pracowitość oraz uczciwość.

https://www.facebook.com/780134105431957/videos/1163118770466820

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Sudety w Gościńcu

Temat CUW–ów w oświacie powraca  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~On 24-03-2017 8:03
Ś.P. Tadeusz Popowicz cieszyłby się zapewne z kontynuacji.
~biały murzyn 24-03-2017 11:20
Polskie szkolnictwo żyje w matrixie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnanie w "Lemie"

Podnieś kwalifikacje i zdobądź dobrą pracę

Poznali wyniki rekrutacji

Bilety MZK też podrożeją?

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
119
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%