MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Forum wielu możliwości

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 25 października 2018, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 27 października 2018, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała wczoraj (24.10) w Szklarskiej Porębie 25. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm. Do Hotelu Blue Mountain zjechała rekordowa liczba przedstawicieli 162 firm z Polski, Czech i Niemiec. Organizatorzy zapowiadają, że z uwagi na duże zainteresowanie, od przyszłego roku będą dwie edycje.

Formuła Forum polega na połączeniu wykładów, paneli dyskusyjnych i giełdy kooperacji (B2B).

Do udziału w wykładach i panelach dyskusyjnych zapraszani są eksperci, których wiedza i praktyka pomaga przedsiębiorcom lepiej odnajdywać się w meandrach współczesnego biznesu. Tematem przewodnim tegorocznego Forum była „Kultura innowacyjna – drogą do sukcesu na rynkach zagranicznych”. Stąd też obecność zaproszonych ekspertów - od budowania marki w biznesie - Joanny Janowicz oraz Mateusza Biernackiego z „Rekinów Sukcesu” - od skutecznych metod e-marketingu.

Z kolei Giełda Kooperacji (B2B) to indywidualne spotkania z przedstawicielami wybranych wcześniej firm. W tym roku w ciągu niespełna trzech godzin odbyło się blisko 400 spotkań B2B. Nie było barier językowych, ponieważ tu również dostępni byli tłumacze.

Widać jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Przedsiębiorstwa, które działają na pograniczu, potrzebują przedsiębiorców z drugiej strony granicy, żeby kooperować. Tego typu forum pozwala na zagłębianie się i współpracę tych firm - powiedział Hans Jorg Neumann, Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. - Sam fakt, że Niemcy dla Polski i Czech są pierwszym partnerem handlowym świadczy o tym, że te stosunki współpracy międzynarodowej są bardzo ważne - dodał konsul.
25 edycji Forum to ponad 7 tysięcy rozmów kooperacyjnych. Z roku na rok rośnie liczba uczestników i cieszy coraz większe zainteresowanie ze strony niemieckiej i czeskiej, bo do niedawna były to głównie polskie firmy - powiedział Piotr Miedziński, prezes K.A.R.R. - Sygnały z rynku są takie, że formuła B2B i to, że przed forum przedsiębiorcy wiedzą jakie firmy,z jakich branż się pojawią - skracają proces poznawania. Przedsiębiorcy poprzez krótkie spotkania są w stanie zacząć konkretne rozmowy o współpracy. Przykładów jest wiele, jednym z naszych ambasadorów jest Zbigniew Ładzińśki, który kilkanaście lat temu poznał się z niemiecką firmą i do dzisiaj współpracują, produkują wyposażenie do samochodów pożarniczych. Ciągle dołączają nowi przedsiębiorcy - dodał organizator Forum.

Projekt „Wsparcie transgranicznej i wspierającej innowację współpracy na polsko - saksońskim pograniczu” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamienili przejście w parking

Śmierć na żwirowni

Przebudowa chodnika

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~` 25-10-2018 10:30
Innowacyjne niemieckie montownie, fabryki palet i szafek kuchennych, sprzedaż niemieckich kotłów grzewczych i spawanie wiat stalowych. U nas to jest innowacyjna januszerka i podatki
~Zegmont 25-10-2018 12:06
Byłeś na forum?
~` 25-10-2018 12:56
Witam jestem niemieckim Januszem a raczej Helmutem szukam Polaków do roboty będą mi robić wszystko 4 x taniej i 10 x szybciej za 10 razy mniej kto chętny? Wszystkie amazony juz robią w Polsce na całą unię za 10 x mniejszą stawkę może teraz inna produkcja wejdzie niech te polaczki zasuwają za grosze. Trzeba było się urodzić na zachodzie nie ma co narzekać.
~jelegorzanin🃏 25-10-2018 18:04
Tak bedzie Helmut. Wystarczy ze pisowczyki wyprowadza Polske z Unii. Bedzie jak za PRL. Poczekaj rok gora dwa. A bedziesz mial " bialych murzynow. Aby rzad RFN pozwolil na ich zatrudnienie legalnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Mercedesem rozbił kilka aut

Klasyki zjechały do Kowar

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
513
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%