MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Fortuna dla zdrowia Dolnoślązaków

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Poniedziałek, 12 października 2009, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: TEJO
Fot. .....
Siedemdziesiąt pięć milionów złotych przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia dolnośląskim szpitalom. – Do końca roku nie powinno być kłopotów z korzystaniem z ich usług – zapowiada Jerzy Łużniak, wicemarszałek województwa.

– Udało się przekonać NFZ, aby wykorzystał teraz rezerwy przeznaczone na następne lata – powiedział nam J. Łużniak w rozmowie telefonicznej. – Ta suma zapewni szpitalom płynność finansową, co pozwoli na przyjmowanie pacjentów bez ograniczeń – usłyszeliśmy. Placówki skarżyły się ostatnio na pustą kasę i – co za tym idzie – odmawiały przyjęcia chorych.

Jak podkreślił Jerzy Łużniak województwo dostało już wcześniej 56 milionów złotych z podziału nadwyżki. W sumie na lecznictwo szpitalne zostanie więc przeznaczone ponad 120 milionów złotych. Ile z tego dostanie szpital w Jeleniej Górze, jeszcze nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Likwidacja schroniska

Zapuszczone okolice Drzymały

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~wie39 12-10-2009 9:07
"panom doktorom" to wszysko za mało-dalej będzie tak jak jest....
~Aleksis 12-10-2009 9:41
Dpoóki sie nie sprywatyzuje szpitali a zwlaszcza nie zmieni sie systemu prawno- organizacyjnego , nie przetnie sie zajęć lekarzy lączacych szpital z praktyka prywatna to zawsze będzie malo pieniędzy , będzie marnotrastwo , wyciaganie pieniedzy z budżetu w nieskończonośc . Na zachodzie i Skandynawii nikt nie wyobraza sobie aby lekarz do poludnia byl pracownikiem szpitala a po poludniu urzedowal w prywatnym gabinecie i dysponowal spolecznym leczeniem szitalnym kierowanych pacjentow przez gabinet. Dzisiaj lekarze sa najlepiej zarabiajacą grupą spoleczną w Polsce ta z legalnej listy plac - nie liczac dochodow z prywatnych gabinetow.Takie wynaturzenia są tylko w Polsce , podobnie jak z kasami fiskalnymi dla lekarzy i prawnikow . Ale chory kraj !!! Czy ich się tez opodatkuje odpowiednio jak przedsiebiorcow ?
~wie39 12-10-2009 11:46
A gdzie są kasy fiskalne w prywatnych gabinetach??????????chory kraj bezprawia
~obserwator.ka 12-10-2009 15:09
kasy fiskalne są w \"prywatnych gabinetach\" Babć Klozetowych, które zarabiają fortunę i muszą się nią podzielić z fiskusem!
~obserwator.ka 12-10-2009 15:15
co do służby zdrowia to podam ciekawy przykład: poszłam z chorym dzieckiem do lekarza dziecięcego a ten wystawił mi skierowanie do specjalisty - DO SAMEGO SIEBIE!!!, ponieważ okazało się, że lekarz dziecięcy nie możne postawić diagnozy a może tylko skierować na badania; diagnozę może postawić tylko specjalista! to był ten sam lekarz, który zbadał moje dziecko tylko w innym dniu, oczywiście po wcześniejszej rejestracji!
~ Krepy stok 12-10-2009 19:45
To chyba bedzie w kraju kolejna afera po hazardowej , stoczniowej a teraz czas na fiskalna . Nie wiadomo ile stracilo Panstwo i budzet przez ten okres do dnia dzisiejszego skoro nie opodatkowali i nie wprowadzili kas fiskalnych do tysiecy kancelarii prawnych , gabinetow lekarskich ,dentystycznych . Dlaczego nie ma rowności podatkowej i zasad rozliczania sie wśrod podmiotow uslugowo-gospodarczych. Niech ktos wyjaśni i wykryje ta grupe ktora caly czas lobbuje na ich ciemny interes chroniąc ich przed wprowadzeniem kas fiskalnych. czy to sa swiete krowy i z jakiej racji!
teessi 12-10-2009 22:15
A kogo mamy w sejmie? Nie prawników i lekarzy przypadkiem? Sami sobie mają wprowadzić kasy?
~anniusia 12-10-2009 22:36
Brawo Aleksis, wypowiadasz to, co sama myślę! Trzeba byłoby zmienić przepisy i złe przyzwyczajenia naszych lekarzy do traktowania pacjentów jak petentów. Tylko niech mi ktoś powie, kto i jak mógłby to zrobić??? Ja sama chętnie, tylko nie mam takiej władzy, heh...
dolnoślązak 14-10-2009 19:11
DOLNOŚLĄZAK. Na kasę nie załapało się prywatne Karkonoskie Centrum Medyczne. Wczoraj uciekło stamtąd część lekarzy. Może przeszkadzała im kasa fiskalna?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla odnowy wsi

PZN na kręgielni

WORD Jelenia Góra podsumowuje I półrocze 2020

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2057
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%