MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Fortuna dla zdrowia Dolnoślązaków

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Poniedziałek, 12 października 2009, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: TEJO
Fot. .....
Siedemdziesiąt pięć milionów złotych przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia dolnośląskim szpitalom. – Do końca roku nie powinno być kłopotów z korzystaniem z ich usług – zapowiada Jerzy Łużniak, wicemarszałek województwa.

– Udało się przekonać NFZ, aby wykorzystał teraz rezerwy przeznaczone na następne lata – powiedział nam J. Łużniak w rozmowie telefonicznej. – Ta suma zapewni szpitalom płynność finansową, co pozwoli na przyjmowanie pacjentów bez ograniczeń – usłyszeliśmy. Placówki skarżyły się ostatnio na pustą kasę i – co za tym idzie – odmawiały przyjęcia chorych.

Jak podkreślił Jerzy Łużniak województwo dostało już wcześniej 56 milionów złotych z podziału nadwyżki. W sumie na lecznictwo szpitalne zostanie więc przeznaczone ponad 120 milionów złotych. Ile z tego dostanie szpital w Jeleniej Górze, jeszcze nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

W trosce o zwierzęta złamał prawo?

Wiosna Kresowa z Agatem

Znów alarm bombowy

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~wie39 12-10-2009 9:07
"panom doktorom" to wszysko za mało-dalej będzie tak jak jest....
~Aleksis 12-10-2009 9:41
Dpoóki sie nie sprywatyzuje szpitali a zwlaszcza nie zmieni sie systemu prawno- organizacyjnego , nie przetnie sie zajęć lekarzy lączacych szpital z praktyka prywatna to zawsze będzie malo pieniędzy , będzie marnotrastwo , wyciaganie pieniedzy z budżetu w nieskończonośc . Na zachodzie i Skandynawii nikt nie wyobraza sobie aby lekarz do poludnia byl pracownikiem szpitala a po poludniu urzedowal w prywatnym gabinecie i dysponowal spolecznym leczeniem szitalnym kierowanych pacjentow przez gabinet. Dzisiaj lekarze sa najlepiej zarabiajacą grupą spoleczną w Polsce ta z legalnej listy plac - nie liczac dochodow z prywatnych gabinetow.Takie wynaturzenia są tylko w Polsce , podobnie jak z kasami fiskalnymi dla lekarzy i prawnikow . Ale chory kraj !!! Czy ich się tez opodatkuje odpowiednio jak przedsiebiorcow ?
~wie39 12-10-2009 11:46
A gdzie są kasy fiskalne w prywatnych gabinetach??????????chory kraj bezprawia
~obserwator.ka 12-10-2009 15:09
kasy fiskalne są w \"prywatnych gabinetach\" Babć Klozetowych, które zarabiają fortunę i muszą się nią podzielić z fiskusem!
~obserwator.ka 12-10-2009 15:15
co do służby zdrowia to podam ciekawy przykład: poszłam z chorym dzieckiem do lekarza dziecięcego a ten wystawił mi skierowanie do specjalisty - DO SAMEGO SIEBIE!!!, ponieważ okazało się, że lekarz dziecięcy nie możne postawić diagnozy a może tylko skierować na badania; diagnozę może postawić tylko specjalista! to był ten sam lekarz, który zbadał moje dziecko tylko w innym dniu, oczywiście po wcześniejszej rejestracji!
~ Krepy stok 12-10-2009 19:45
To chyba bedzie w kraju kolejna afera po hazardowej , stoczniowej a teraz czas na fiskalna . Nie wiadomo ile stracilo Panstwo i budzet przez ten okres do dnia dzisiejszego skoro nie opodatkowali i nie wprowadzili kas fiskalnych do tysiecy kancelarii prawnych , gabinetow lekarskich ,dentystycznych . Dlaczego nie ma rowności podatkowej i zasad rozliczania sie wśrod podmiotow uslugowo-gospodarczych. Niech ktos wyjaśni i wykryje ta grupe ktora caly czas lobbuje na ich ciemny interes chroniąc ich przed wprowadzeniem kas fiskalnych. czy to sa swiete krowy i z jakiej racji!
teessi 12-10-2009 22:15
A kogo mamy w sejmie? Nie prawników i lekarzy przypadkiem? Sami sobie mają wprowadzić kasy?
~anniusia 12-10-2009 22:36
Brawo Aleksis, wypowiadasz to, co sama myślę! Trzeba byłoby zmienić przepisy i złe przyzwyczajenia naszych lekarzy do traktowania pacjentów jak petentów. Tylko niech mi ktoś powie, kto i jak mógłby to zrobić??? Ja sama chętnie, tylko nie mam takiej władzy, heh...
dolnoślązak 14-10-2009 19:11
DOLNOŚLĄZAK. Na kasę nie załapało się prywatne Karkonoskie Centrum Medyczne. Wczoraj uciekło stamtąd część lekarzy. Może przeszkadzała im kasa fiskalna?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Smaki młodzieżowej kuchni... kresowej

Żeromalia na filmowo

Nowa atrakcja za południową granicą

Wyrok dla oszustów

Większość wniosków do poprawki

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
615
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
13%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%