Jelenia Góra - SP 10: Forma Finepharmu rośnie

Czwartek, 27 sierpnia 2009, 20:15
Aktualizacja: Piątek, 28 sierpnia 2009, 17:47
Autor: robertig
Robert Ignaciak
Forma Finepharmu rośnie z meczu na meczu. Wczoraj nasze koszykarki gładko pokonały Odrę Brzeg 79:60.

Mecz zaczął się niespodziewanie od 0:9 dla gości. Na szczęście Finepharm zaczął szybko odrabiać straty.
Druga kwarta była bardzo wyrównana. Karkonosze grały ambitnie, potrafiły dotrzymywać kroku ekipie z Brzegu.

Po przerwie mogliśmy obserwować już coraz lepszą grę w wykonaniu naszego zespołu. III kwartę jeleniogórzanki wygrały 27:18, dzięki czemu wyszły na pięciu punktowe prowadzenie 59:54. Gospodynie z każdą minutą już coraz bardziej się „rozkręcały”, ostatecznie powiększając wygraną w całym meczu 79:60.
Najwięcej punktów (20pkt.) dla naszego zespołu zdobyła Martyna Mićków.

Dziewczyny pokazały wczoraj charakter oraz dały kibicom żeńskiego basketu nadzieję, że w jeszcze nie jednym ligowym meczu mogą liczyć na wyrównaną walkę i niespodzianki.

Był to drugi mecz naszych koszykarek w ramach Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Kobiet Polska Basket Jelenia Góra 2009 o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry będący jednocześnie III Memoriałem Mariana Koczwary.

W innym spotkaniu MBK Rużemborok zwyciężył z CCC Polkowice 63:57 (11:12, 26:12, 7:17, 19:16).

MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – Odra Brzeg 79:60 (15:16, 17:20, 27:18, 20:6)

Karkonosze: Mićków 20, Myćka 14, Kowalczyk 13, Kret 11, Pawlukiewicz 10, Krawczyszyn – Samiec 6, Witkoś 5, Iwanowicz, Kowiel, Górniaczyk, Foitzik.

Brzeg: Daniel 20, Buszta 13, Małaszewska 11, Żyłczyńska 6, Jeklińska 4, Pijanowska 2, Ostruszka 2, Bolek 2, Mikołajczak.