MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Folkowo i rockowo pod Chojnikiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 czerwca 2010, 8:48
Aktualizacja: 17:54
Autor: GABI
Fot. Organizatorzy
Międzynarodowy Festiwal Folkloru czesko – polskie SPOTKANIE ‘2010 – pod takim hasłem swoje święto obchodził będzie w tym roku Sobieszów. Początek 19 czerwca o godz. 12 na polanie pod Chojnikiem przy ul. Zamkowej.

Program artystyczny XV Dni Sobieszowa rozpocznie wspólny występ reprezentacji wszystkich zaproszonych zespołów ludowych. Šafrán- zespół folklorystyczny z Jablonca nad Nysą, Nisanka- zespół folklorystyczny z Jablonca nad Nysą, Jizera - zespół folklorystyczny z Liberca, Jeleniogórzanie – chór śpiewaczo – taneczny z Jeleniej Góry, Karkonosze – zespół ludowy z Gruszkowa, Rząsinianki – zespół pieśni z Rząsin, Sołtysowe Gryfinki – zespół pieśni z Proszówki i Zespół Reprezentacyjny Tańca Ludowego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

Na Festiwalu nie zabraknie również stoisk z produktami regionalnymi. Dla dzieci organizatorzy przygotowali m.in. ogródek artystyczny, warsztaty filcowania. Na festiwalu swoje naturalne bogactwo zaprezentuje także Karkonoski Park Narodowy. Na zakończenie festiwalu około godz. 18 zostanie wysłana do mieszkańców Sobieszowa okolicznościowa grająca pocztówka.

W programie przewidziano też o godz. 12.00 prezentację projektów pomnika Kunegundy, przygotowana pod patronatem Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa. O godz. 18.00 zatańczy zespół Hayat, godz. 18.30 zaprezentuje się BALKAN SEVDAH - zespół bałkańskiej muzyki ludowej. Na finał zagra o godz. 20.00 THE HOUND DOGS - rock’n’rollowa kapela z Jablonca n. Nysą.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru realizowany jest w ramach projektu SPOTKANIA – tradycja, kultur i codzienność na czesko-polskim pograniczu. Projekt ten współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Partnerami projektu są Eurocentrum i Miasto Jablonec nad Nysą. Przedsięwzięcie realizowane jest przy finansowym współudziale Miasta Jelenia Góra.

Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Edukacyjnym marszu na Chojnik (z kijkami). Każdy kto zdecyduje się na odrobinę sportu podczas dnia pełnego wrażeń otrzyma znaczek i pamiątkowy dyplom. Podczas Dnia Sobieszowa i Międzynarodowego Festiwalu Folkloru zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy ogródek w Sobieszowie w kategoriach: dom jednorodzinny, dom wielorodzinny i firma. Sympatycy Sobieszowa zapraszają wszystkich na pyszne ciasta do swojego namiotu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~hayat 17-06-2010 16:32
zespół taneczny HAYAT nie hakat
~Słodka :* 20-06-2010 18:43
Hayat był najlepszy !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Kolejne roje pszczół

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Konkurs dla seniorów

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
273
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%