MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Focus Park – koniec pobłażania ze strony urzędu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 26 lipca 2011, 7:28
Aktualizacja: Środa, 27 lipca 2011, 7:34
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Władze Jeleniej Góry wysłały pismo do firmy Parkridge, która przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze miała wybudować galerię handlową Focus Mall. Żądają wyjaśnienia, dlaczego inwestycja w dalszym ciągu nie została rozpoczęta i grożą zerwaniem umowy. Inwestor zapewnia, że nie wycofuje się z budowy, ale kolejny raz z przyczyn wyjątkowych, przesuwa ją w czasie.

Prezydent Marcin Zawiła wystosował pismo do firmy Parkridge z zapytaniem, dlaczego inwestor kolejny raz nie dotrzymał terminów rozpoczęcia budowy i kiedy zamierza to zrobić. Zaznacza też, że jeśli inwestycja nie będzie postępować, miasto Jelenia Góra wycofa się z umowy i zażąda od Parkridge odszkodowania.

- W tej sprawie odbyły się rozmowy telefoniczne prezydenta oraz wystosowane zostało pismo z zastrzeżeniem, że dalsza zwłoka przy realizacji inwestycji będzie skutkować zerwaniem umowy. Budowa galerii determinuje też inne działania firmy Parkridge na terenie Jeleniej Góry – mówi Cezary Wiklik, rzecznik ratusza.

Tymczasem Krzysztof Bębacz, nowy dyrektor projektu Focus Mall w Jeleniej Górze z firmy Parkridge Holdings w rozmowie telefonicznej zapewnił, że Parkridge nie zamierza wycofywać się z realizacji zadania, ale z przyczyn nadzwyczajnych musiał przesunąć termin rozpoczęcia budowy, ale trwają inne prace.

– Nasz podwykonawca, firma Ekomel natomiast realizuje budowę mostu przez Młynówkę. Nie wiem, czy roboty fizycznie są realizowane na rzece, ale Ekomel ma za zadanie zaprojektowanie i wykonanie projektu i zapewnia, że prace są poważnie zaawansowane. Te roboty powinny się zakończyć na przełomie września i października br. Nie znam natomiast konkretnego terminu rozpoczęcia budowy galerii Focus Mall – mówi Krzysztof Bębacz.

Według harmonogramu roboty przy budowie galerii Focus Mall miały się rozpocząć w połowie lutego br., a ich zakończenie było planowane na rok 2012. Wzniesienie obiektu potrwa co najmniej 18 miesięcy.

W minionym roku na terenie, gdzie ma stanąć galeria , przełożone zostały wszystkie sieci telekomunikacyjne, elektryczne i wodne za około 1,5 mln zł. W tym roku miała się rozpocząć budowa budynku za około 50 – 60 mln zł. W maju br. firma Parkridge zapewniała, że wyłoniła już wykonawcę tego zadania i finalizuje rozmowy dotyczące kredytowania tej inwestycji, a prace miały się rozpocząć najpóźniej w lipcu. Na razie – na placu budowy nie dzieje się nic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyrok dla sędziego

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (66) Dodaj komentarz

~sqandal 26-07-2011 7:49
a po cholere komu następna galeria , wybudujcie jaki porządny basen kryty. Galerii już dość i tak społeczeństwo coraz biedniejsze . no
~Gość 26-07-2011 8:02
Widać jak miasto skutecznie działa , Parkridge robi co chce a Zawiła tylko się ośmiesza zamiast postawić sprawę jasno ,było 15 lat czasu na budowę teraz to już firmie kogucik podziękujemy ,ale tu trzeba mieć przysłowiowe jaja ,albo papiery co do umów konkretne a tak to możemy tylko straszyć i nić poza tym a firma Parkidge ma nas głęboko gdzieś ,więc p.Zawiła lepiej zasiać tam kisiel ,czy też ziemniaki nasadzić ,bo nić miasto nie wskóra a tylko się ośmiesza.
~Monros 26-07-2011 8:14
Rozwalili rynek i od tego czasu nic tam nie ma, ile to już lat...,a jeśli pamięć mnie nie myli,to pierwszy budynek miał zostać skończony i otwarty w 2008 roku,jak można było przeczytać z tablicy koło kina Marysieńka,ale tablica z czasem znikła, a plac jak stał, tak stoi pusty,a Pan Obrębalski żarł tam jakieś przekąski na zamkniętej imprezie z naszych podatków jak wmurowywał pierwszą cegłę(śmiech)
~looki 26-07-2011 8:46
a co na to Pan prawie Prezydent Prystrom?
~ 26-07-2011 8:50
Kolejna galeria? matko jedyna...nie lepiej postawic jakies centrum mlodziezowe? zatrudnic pedagogow, muzykow, nauczycieli jezyka itp?, zeby zajmowali sie nudzacymi sie nastolatkami? oni albo rozrabiaja, albo topia sie po sadzawkach albo sie po prostu nudza. A tu galeria! dla kogo???? juz tam taka jedna beznadziejna galeria stoi! swiaci pustakami, tam jest nudno i nieprzytulnie. Ceny jak dla nie wiadomo kogo. Oj ludzie....w pale sie nie miesci.
~endriu 26-07-2011 8:55
Zrobić tam targowisko z prawdziwego zdarzenia.Dać ludziom pracę,a nie jakiś obs...y focus mall(fata morgana).Od 15 lat plac jest pusty,a kupcy mogli spokojnie nadal tam handlować ku pożytkowi miasta i mieszkańców. A to Polska właśnie.
~was 26-07-2011 9:18
działka jest przeznaczona już do sprzedażny następnej firmie kogucik i tak w kółko - każdy następny inwestor będzie robił nowy projekt i przeciągał inwestycję - a tak naprawdę o co chodzi z tym placem to wiedzą tylko ci co mają wiedzieć i ich mocodawcy
Smisiu 26-07-2011 9:21
Ludzie chcą galerii, takie mamy czasy. Konsumpcjonizm - oto odpowiedź moi mili. Natomiast: 1) Pasaż świeci pustkami, ponieważ czynsz za wynajem jest nieadekwatny do zapowiadanych zysków i biznesplany nikomu nie mogą się dopiąć. Brak potencjalnych zysków, to brak sklepów! Każdy to wie. 2) W firmówkach podczas wyprzedaży ceny wcale nie są wyższe od tych na targowiskach. Zamiast kierować się stereotypami, najpierw warto sprawdzić! 3) Pomysł centrum dla młodzieży? Nietrafiony. Wydaje sie super, ale trzeba by było siłą sprowadzać tam nastolatków. Jak ktoś woli niszczyć, bić, to się go nie zachęci, żeby przyszedł w takie miejsce. A twórcze dzieciaki potrafią zagospodarować sobie już czas. (wbrew pozorom) Pozdrawiam :)
~............ 26-07-2011 9:25
A nie można przypomnieć, kto imiennie zadecydował o zabraniu tego placu handlującym warzywami, starymi (i nowymi, spod lady) książkami, płytami, owocami? To było dobre miejsce na handel, bo nie w centrum, ale i nie poza centrum, tak trochę niżej, więc nie kłuło za bardzo w oczy szpetotą jak Flora, ale z daleka było nawet malownicze. Kto pozbawił tego miejsca handlarzy? No, kto był tym dobrodziejem ludzkości?;-)
~obywatel nr8 26-07-2011 9:51
Panie Prezydencie - nic się nie buduje a ludzi z kamienicy przy ul. Kilińskiego wyrzuca się na bruk !!!!! KTO WZIĄŁ W ŁAPĘ I SPRZEDAŁ TE TERENY NIE BACZĄC NA LUDZI KTÓRZY TAM MIESZKALI OD POKOLEŃ !!! No to wszystko wyjdzie na jaw jak przyjedzie telewizja zobaczymy czy ludzkie sprawy Pana Prezydenta nie obchodzą !!!!
~xxx 26-07-2011 9:55
NIC NOWEGO PRYSTROM JUŻ 2 LATA TEMU MÓWIŁ ŻEBY NAŁOŻYĆ KARĘ NA INWESTORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~fikus 26-07-2011 9:57
gdyby nie Prystrom to możliwe że już budowa by się kończyła, a le przeciez trzeba było doniesienie złożyć - to tak na wszelki wypadek żeby się coś działo w jelenij dziurze
Tomy M. 26-07-2011 10:00
Przypominam matołom że Robert Prystrom był oskarżany wręcz o WSTRZYMYWANIE TEJ INWESTYCJI! Powiem Wam że jeżeli nie wiadomo o co chodzi TO CHODZI O PIENIĄDZE! Teraz pomyślcie LOGICZNIE: Parkridge nie wywiązuje się z umowy, a PREZYDENT MIASTA JELENIA GÓRA WSPANIAŁOMYŚLNIE nie stosuje wobec niego KAR UMOWNYCH zawartych w umowie! Dlaczego? ... taaaaa I TYLKO DLATEGO!
~rys 1 26-07-2011 10:10
A Pan Prezydent Zawiła siedzi w ratuszu i zawija w sreberko cukierki:) A inwestycja jak wszystko w tym mieście począwszy od zwykłej pierdoły jak sprzątanie, po rzeczy bardziej rozbudowane np. strefa ekonomiczna leży w totalnym zapyzialstwie. strefę ekonomiczną ma Dzierżoniów, Świdnica i Kamienna Góra, o Legnicy nie wspomnę, a Jelenia co ma??? Kolejnego Pacynkowatego Prezydenta, na którego już po 2 miesiącach nie można liczyć!!!
~ 26-07-2011 10:11
do obywatel nr8, trzeba rozliczyc poprzednikow ktorzy doprowadzili do likwidacji targowiska a pan Zawila przejol ten bajzlel i sie teraz miota
~obiecycuś 26-07-2011 10:15
Jelenia Galerią stoi. Ta wieść niedługo rozejdzie się po świecie. I zacznie się. Pary6ż, Moskwa, Tokio, Kapsztad... WSZYSCY będą chcieli się tu pokazywać. I wtedy zobaczycie, czyje na wierzchu. PS. Obiecują ci, obiecują tamci, mogę i ja, nie???
~Kolejarz 26-07-2011 10:22
hahaaa, pewnie, kazdy może obiecywać. MORZE JEST DŁUGI GŁEBOKIE I SZEROKIE, NIE ZAPOMINAJCIE O TYM DZIECI NEO! Jerlenia to juz ma prawdziwy stajl! jest ultraundergroundowa! hmmmm oldschool ;)))) POZDRAWIAM WSZYSTKICH SYMPATYCZNYCH LUDZIKOW Z JELNKOWQEGO FORUM! ;dddddddddddddddddddddddddddddddd
~klarka 26-07-2011 10:23
Miesiąc temu usłyszeliśmy, że budowa galerii rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca, a teraz słyszymy że nie znany jest termin rozpoczęcia inwestycji! Ktoś tu pogrywa! Zwodzi, zwleka i po prostu robi miasto w konia!
~rararak 26-07-2011 10:25
II RP i jej elity, polityczne, medialne, a nawet i intelektualne, to rzeczywistość kwalifikująca się na jakiś ponury dramat absurdu. Nawer Mrożek z Gomrowiczem do spółki nie byliby w stanie wymyślić większej paranoi, Patrząc na ten żałosny cyrk można tylko wybuchnać pustym śmiechem.
~galer 26-07-2011 10:29
Galeria Grodzka świeci pustkami, bo właścicielom galerii jakoś wcale nie zależy na zapełnieniu wszystkich stoisk! Nawet nie szukają najemców! Wystarczy sprawdzić na stronie galeriehandlowe.pl. Nie ma ani jednego ogłoszenia o chęci wynajmu miejsc w tym pasażu. Trudno zrozumieć właścicieli - właściwie nie wiadomo o co im chodzi! Nawet kawiarnia się wyniosła- stoi pusta od 4 miesięcy.
~ 26-07-2011 10:37
hehehehehe chorzy ludzie. Zauważcie że to właśnie Zawiła jako pierwszy wysłał ostrzeżenie do inwestorów z groźbą zerwania umowy!!! czyli coś w tej sprawie ma zamiar zrobić a nie jak oszust Obrębalski który tylko kasiorę do kielni brał i ładnie się prezentował a tak naprawdę nic nie robił w tej sprawie.
~ra 26-07-2011 10:37
oczywiście III PO.http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl/327477,chinska-draka-michala-tuska i oto chodzi
~do Smisiu 26-07-2011 10:38
Sprowadzac sila nastolatkow???? co prosze? A czemu takie kluby w Niemczech sa pelne? Przeciez mlodziez jest taka sama na calym swiecie....Teraz sa ferie. Moje dziewczyny tam chodza chetnie. Codziennie. Dobrowolnie. Na urlopie juz bylismy, a one n wola pojsc do klubu, niz siedziec w domu. Tam jedna uczy sie gry na gitarze, druga hiszpanskiego. Kreca filmy w plenerze. Rzezbia, maluja, lepia garnki. Maja tam fitnesclub. Badminton. Jest pedagog, ktory jest otwarty na wszystkie tematy (czasami z rodzicami nie da rady tak pogadac...). Jest biblioteka. Sa czasopisma- mozna je za darmo poczytac. Co ty mowisz? moze nie doceniasz polskiej mlodziezy?
~s. 26-07-2011 11:03
Tyle czasu i nic. Każdy normalny człowiek będzie się dopatrywał drugiego dna w sprawie. Jakiego ? Hmmm
~lidzia 26-07-2011 11:08
Zaraz, zaraz, to gdzie ten koniec pobłażania? Firma Parkridge jest nierzetelna - dyrektor nie zna terminu rozpoczęcia budowy....( przecież każda normalna firma ma plany, projekty, zamierzenia, terminy ich wykonania). Z tego można wyciągnąć jeden wniosek: Focus w Jeleniej nigdy nie powstanie.
~rys 1 26-07-2011 11:39
Jelonka ściąga posty bynajmniej nie obraźliwe, czy władza boi się satyry, myślę o świstaku co zawija w sreberka cukiereczki. Kolejny Prezydent który Zawile zawija w sreberka obietnice, nie do zrealizowania!!!
~Trow 26-07-2011 11:48
W Galerii Grodzkiej te wolne miejsca,o których ktoś wyżej pisał, a o których wszyscy wiemy w mieście, to powinni dostać pod wynajem, przedsiębiorcy pogrzebowi,bo takiej galerii jeszcze nie było! A zrobić tam pełną gamę ofert pogrzebowych, niech ludziska wiedzą po co w tym mieście żyją, cmentarz na nich czeka, bo miasto nic lepszego dać nie może:)
~www 26-07-2011 11:51
KINO I AQUAPARK W TYM MIEJSCU BEZ KOLEJNEJ GALERII HANDLOWEJ KTO JEST ZA ?!
~galla 26-07-2011 11:53
no ciekawe czy nasz prezydent jest mezczyzna i podejmie meska decyzje w tej sprawie
~Trow 26-07-2011 12:03
Ja jestem za kino owszem i centrum rozrywki,niech się konsultują z mieszkańcami, a nie wymyślają nowe inwestycje, które potem świecą pustkami. Jestem Za:)
~opiniak 26-07-2011 12:04
ta fima to widmo ktore w kilku miejscach Polski wykupilo takie place i nic nie wybudowalo, wszdzie tylko niby projekty i jakies tam terminy , kto faktycznie za tym stoi, tajemnica niby to jakas firma angielska, , i jeszcze jedno gdyby to byl szary kowalski toby juz go nasi wlodarze zjedli, a tak czekaja az inwestor zacznie dzialac, cos tu smierdzi z tym ciaglym czekaniem i poblazaniem ,, komus cos kiedys itd
~mjmarko 26-07-2011 12:10
ALE NUMER: koniec pobłażania ze strony urzędu vs. Zawiła wystosował pismo do firmy Parkridge z zapytaniem..... no to jak dostali takie pismo to w siedzibie Parkridge zatkała się ka...liza....
~socjalista 26-07-2011 12:10
A może by się" coś" ukazało ,bysmy pobiegli,ikościółek a moze od razu jakąś bazylike ,wycieczki straganyto je to.
~do socjalist 26-07-2011 12:18
Brawo Socjalista :) A niech tam kaplicę wybudują, kościół albo krematorium do spalania zwłok z regionu naszego miasta i dadzą robotę jakiemuś księdzu, co to ma jeszcze nie tyle ile chcieć chce:) No i zwłoki z całego regionu będą do naszej pięknej Jeleniej przyjeżdżać w ostatnią podróż życia:)
~galla 26-07-2011 12:20
wprowadzcie na wyszukiwarce google nazwe tej firmy ,,PARKRIDGE" i sprwdzcie adresy gdzie co zrobila to sie przekonacie ze nie tylko jelenia gora zostala nabita w butelke przez tych cwaniakow, wszedzie tylko makiety jak to ma byc pieknie ze cos tam cos tam , a budowa wirtualna , termin rozpoczecia prac budowlanych na nastepny rok i tak to trwa juz dekade
~... 26-07-2011 13:00
Nooo... zrobią galerię...A ja proponuję: na najniższym poziomie (-IIp.) kryty basen, piętro wyżej (-Ip.) kręgielnia, jeszcze wyżej (czyli na poziomie 0) otworzyć konkretną restaurację z prawdziwego zdarzenia (z kelnerami w smokingach i winem do obiadu), na I i II p. centrum SPA i odnowy biologicznej - czyli wszystko dla ciała w jednym miejscu. Przy takiej organizacji gwarantuję że wszystkie piętra będą pełne po brzegi, a jak będzie piętro III to zrobić tam wielki taras widokowy z lunetami (jak na Chojniku)...
~ 26-07-2011 13:04
POPIERAM!!!!! bede chetnym gosciem. Zapomniales dodac, ze kelnerzy maja byc przystojni. Proponuje jeszcze sushi-bar.
~DoktorMłot 26-07-2011 13:16
Czy będzie RIng Boxerski?
~obserwator II 26-07-2011 13:27
do postu z 13:00 i 13:04. Bomba pomysł! no i wszystko oczywiście gratis ! (wówczas jeleniogórzanie będę \"walić\") - no ewentualnie po 5 zł ! ale nie bo ponoć ze sklepów \"wszystko po 5zł\" ostał się ino jeden, ale są jeszcze 2 \"wszystko po 2.90\". Więc galeria \"wszystko po 2.90\" i będzie super. Wszak do 3xsztuka. To wypali zobaczycie, najwyżej wielkim łomotem, ale zawsze. Krótko i treściwie.
~Promotor 26-07-2011 13:43
GDZIE TE CUDA SIĘ PYTAM! WIDZIAL KTOS WAS CUDAKA?
~qawsed 26-07-2011 13:47
JA CHCĘ KINO!!! KINO!!! 3D oczywiście ;)
~obserwator II 26-07-2011 14:01
do postu z 13:00 i 13:04. Bomba pomysł! no i wszystko oczywiście gratis ! (wówczas jeleniogórzanie będę \"walić\") - no ewentualnie po 5 zł ! ale nie bo ponoć ze sklepów \"wszystko po 5zł\" ostał się ino jeden, ale są jeszcze 2 \"wszystko po 2.90\". Więc galeria \"wszystko po 2.90\" i będzie super. Wszak do 3xsztuka. To wypali zobaczycie, najwyżej wielkim łomotem, ale zawsze. Krótko i treściwie.
~klark 26-07-2011 14:20
Firma Parkridge budowała w Polsce ( ostatnia galeria oddana do użytku w 2009 roku), od tej pory nic nie robi, bo ponoć polski oddział chciał być samodzielną firmą i odłączył się od firmy angielskiej i takie są tego skutki!
~yty 26-07-2011 14:24
Jeszcze by mogli zburzyć tę florę i zrobić porządne hale a nie taki syf
~ 26-07-2011 14:30
Tak...Zatem na dzień dzisiejszy, z przyczyn wyjątkowych, sytuacja nie wygląda nadzwyczajnie...
~norma 26-07-2011 15:15
w Jelce to norma, ze jest jak jest, zawsze tak było, najwyraźniej :P a jakze miałoby być inaczej! no jak!!! TAK!!!!!!!!!!!!!!!!
~DIABLO 26-07-2011 16:00
A Rynek mógł działać do tej pory i można było monety kupować i Ruscy w 3 karty grali i badylarze byli i smażalnia...szkoda tamtego klimatu, nawet c...n patelnie sprzedawał...
~mich 26-07-2011 16:10
Przepędzic to dziadostwo z Jeleniej Góry.Zadna poważna firma się tak nie zachowuje."Klątwa" na Kilinskim ma sie dobrze!
~Niggers 26-07-2011 16:50
Focus Park – koniec pobłażania ze strony urzędu Tytuł ! ! ! Wypas ... Nic więcej. Norma
~s. 26-07-2011 16:59
Jeżeli kiedyś, ktoś tam będzie coś budował, polecam wykopki uwadze konserwatora zabytków.
~hugo 26-07-2011 17:20
ludzie dlaczego muszę jeżdzić do kina w innym mieście? nikt w tym syfiarskim mieście nie może wybudować kina na poziomie.setki ludzi by się wybierało na filmy np 3D na sto %.żałosne te nasze władze
~xxx 26-07-2011 17:21
ROBERT PRYSTROM na prezydenta miasta i będzie porządek!!!!!!!!!!!!
~dzidziuś 26-07-2011 17:39
Dlaczego tylko Jelenia ma takie szczęście (nieszczęście) , że wikła się w jakieś przedziwne inwestycje , które nikomu nie służą (a może jednak komuś pomagają) ,ani ludziom ,ani handlowcom. Gigantyczne, jak na możliwości grajdoła, budowle ,pałace do prezentacji czystego powietrza (też jest w cenie) i niewykończonych ścian ,przykrytych miejscową "zachwycającą" sztuką.Szkoda tych miejskich gruntów w samym centrum "miasta".Lepiej było zbudować tu domy mieszkalne z ulicami ,małymi i średnimi sklepami ,kafejkami i niewielkimi zakładami pracy .Byłoby ładniej , ciekawiej i polityczniej.Powstało by prawdziwe centrum miasta ,a nie centrum handlowe w którym nikt nie sprzedaje i nikt nie kupuje.
~zdegustowany 26-07-2011 18:06
i po co ten caly cyrk z jakimis pismami i telefonami ? wladze powinny wystosowac jedno pismo z konkretnym terminem po ktorym to teren przechodzi w rece miasta i firma placi odszkodowanie i koniec kropka . Nasze wladze sa tępe jak polsilver po trzecim goleniu :/ kazdy ich dyma jak chce i kiedy chce a oni wierza w zapewnienia ze bedzie dobrze itd ;/
~Zły 26-07-2011 18:24
Aquapark w Jeleniej Górze, boiska do siatkówki na osiedlach i nowych ludzi plemię u władzy. Anihilować PZPR wiecznie żywe i PO tragedię narodową. Ale kto to zrobi?
~TS 26-07-2011 18:51
Przesuwają przesuwają. Pewnie zbierają kasę, a jeszcze lepiej układają się z kimś aby przejął inwestycję po nich. Chcą odzyskać lub zmniejszyć straty... ot cała bajka i sen po galerii....
~lenin 26-07-2011 19:06
PRYSTROM?? KTO TAKI PRYSTROM??? aaaahh, to ten co zasiada w radzie nadzorczej MZK. no to jak zrobi porządek w mieście tak jak zrobił porządek z cenami biletów to...
~ktosiowa 26-07-2011 20:08
Ooo kino, aquapark, kręgielnia - to mogłoby powstac :) a po co nam galerie, niepotrzebne dla takiego malego miasta. A tak rozryweczka dla ludzi w każdym wieku, super.
~xxx 26-07-2011 21:36
Wybudujcie AQUAPARK po co kolejna galeria jak i tak każdy jedzie do Wrocka na zakupy.....
~Sir Galahad 26-07-2011 22:11
Chcemy dobrego WIELOSALOWEGO kina, z dobrym elastycznym repertuarem, a nie jak jest teraz jeden film trzy razy dziennie przez tydzień albo i lepiej!
~romi 26-07-2011 22:24
był rynek był klimat, Jajo głowy wymyśliły hokus pokus czary mary gówno z tego mamy .
~WIE KTOS? 26-07-2011 22:36
JAK WYŁĄCZYĆ CAPS LOCK W MOIM KOMPUTERZE????
~ko-sa 26-07-2011 22:55
Prezydent Wrocławia - Dutkiewicz pozrywał umowy z nierzetelnymi firmami( np. Mostostal Warszawa - opóźniona budowa stadionu ) i nie bał się odpowiedzialności za tą trudną decyzję. Oby Prezydentowi Zawile nie brakowało odwagi w podjęciu odważnej decyzji o pożegnaniu Focus Parku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poza tym ten pseudoinwestor "sponsorował" na papierze naszych koszykarzy i nic z tego nie wyszło - klasyczne cwaniactwo Warszawki Mają prowincję gdzieś ...............
~@ 26-07-2011 23:33
Co za patałach konstruował i podpisywał umowę, ze teraz wykonawca sobie pogrywa bezkarnie ? Gdyby była okreslona kara za zwłokę w rozpoczęciu budowy, spiewali by inaczej. A tak, to Pan Prezydent ze swoimi monitami wygląda raczej smiesznie... Za co biorą pieniądze etetowi radcy prawni? Żenada.
~grr 27-07-2011 3:01
a wiecie drodzy panstwo, dlaczego galeria grodzka swieci pustkami? bo jest tam za mala przestrzen na duze sieciowe sklepy, typu new yorker czy h&m i z tego co wiem, to powstajaca galeria "atrapa" tez ma miec takie male powierzchnie-klitki wiec swietlanej przyszlosci jej nie wroze
~lupa 27-07-2011 22:50
ra/rararak jak ci tak PO nie pasuje to będziesz miał na jesieni okazję wyrazić swój sprzeciw w wyborach. a do tego czasu pogódź się z tym, że to nie Yaro rządzi tylko Tusk. w między czasie możesz iść do kościółka i rzucić na mszę w intencji przegranej PO. szanse takie jak w totku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie pełne atrakcji

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mobilizacja przed II turą

Trwa budowa punktu widokowego

Podgórna jest nadal zarośnięta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2226
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%