MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Flora Karkonoszy w grze komputerowej

Wiadomości: Kraj
Niedziela, 23 lutego 2014, 8:16
Aktualizacja: 8:20
Autor: Manu
Fot. Archiwum The Astronauts
Niezależne studio The Astronauts z Warszawy pod wodzą Adriana Chmielarza aktualnie pracuje nad grą zatytułowaną „The Vanishing of Ethan Carter”. Choć data premiery nie jest jeszcze dokładnie znana, w internecie pojawiły się materiały promujące debiutancki tytuł, m.in. screeny, klipy wideo oraz klimatyczne gify ukazujące piękne krajobrazy Karkonoszy.

Podczas pracy nad roślinnością 3D Michał Kosieradzki z The Anistronauts spędził niemal cały miniony rok. – Bardzo trudno było przygotować wiarygodną roślinność w grze. W zasadzie ściągnęliśmy cały internet – pisze Adrian Bryła na łamach oficjalnego bloga studio The Astronauts.

Cenną wiedzę na temat trójwymiarowej roślinności twórcy „The Vanishing of Ethan Carter” pozyskiwali nie tylko z sieci. Analizowali dzieła klasycznych malarzy, fotografów oraz artystów 3D. Wykonali tysiące zdjęć, dzięki którym można odtworzyć możliwie jak najdokładniej, najdrobniejsze niuanse natury w powstałych kolejno krajobrazach.

- Wybraliśmy prawdziwe miejsce, zlokalizowane w sercu polskich Karkonoszy - wyjaśnia Adrian Bryła. - Pojechaliśmy tam cztery razy, spędziliśmy niezwykle męczące dni, niszcząc buty, rwąc ubrania i karmiąc komary. Sfotografowaliśmy, przeanalizowaliśmy i nauczyliśmy się wielu rzeczy w środowisku. Przed tą podróżą mieliśmy niezłe pojęcie co idzie gdzie i nawet mieliśmy jakieś testowe poziomy, ale wyobraźnia nie pokona rzeczywistości. Po tym, jak zobaczyliśmy co potrafi zrobić natura, skasowaliśmy testowe poziomy i spaliliśmy napędy.

Ogłoszenia

Czytaj również

PSZOK tylko bez zaległości

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórna zarośnięta

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Absolwent 23-02-2014 13:54
Interesujące i piękne te krajobrazy w grach Astronautów ..przyjemnie to wygląda. Czekam na ciekawą przygodówkę. :)
~wolfenstein 23-02-2014 18:42
dolina Bobru !!! The Valley Of Beaver
~kmam 23-02-2014 20:22
Czekam :)
~liczyrzepka 23-02-2014 21:15
Zdziwią się, jak dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego każe im odpalić odpowiednio wysoką daninę za użyczenie karkonoskich krajobrazów, zgodnie z durnymi wewnętrznymi regulaminami KPN-u. Obawiam się ze za tyle zdjęć nie wypłacą się do końca życia. Chyba że należą do tych, którzy nie muszą płacić na mocy odrębnych "przepisów", załatwianych prywatnie w cztery oczy podczas wspólnych imprezek z panem dyrektorem. Tak, jak według jednego regulaminu pewni ludzie nie mogą chodzić poza szlakami (GOPR-owcy, zwykli turyści), a inni mogą i jakoś to panu dyrektorowi nie przeszkadza (żeby wymienić choćby pewnych znanych na Jelonce "animatorów" ruchu turystycznego w Karkonoszach, organizujących wycieczki z naruszeniem wszelkich możliwych przepisów).
~ 23-02-2014 21:31
No co fakt to fakt.Na miejscu autorów ja bym skasował też te "tysiace zdjęć" zanim dyrektor się do nich do.....Dyrektor nie lubi konkurencji w Karkonoszach.Za jedno zdjecie płaci się bodajże 100 zł.100 zł razy kilka tysięcy -łatwo oszacować ile taka zabawa może kosztowac.Koledzy z Warszawy to pewnie nie wiedzą jakie u nas panują zwyczaje.Witamy w prywatnym folwarku pana dyrechtora.
~yyy.. 24-02-2014 19:07
czytacie ze zrozumieniem?;) nic nie muszą płacić,bo to nie są już zdjęcia,to powstało na podstawie zdjęć...
~edd 25-02-2014 23:41
Czyli zdjęcia i tak były. Wykorzystano komercyjnie wizerunek Karkonoszy posługując się zrobionymi w tym celu zdjęciami w Karkonoszach. Skoro nie kupiono ich od dyrektora, to dyrektor już znajdzie sposób, żeby dać nauczkę autorom bądź specjalnie w tym celu wymyśli kolejny głupi przepis.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
192
Tak
44%
Nie
42%
Nie wiem
14%