MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Flirt z haiku w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 3 maja 2017, 7:56
Autor: KK
Fot. Użyczone
Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze zaprasza 10 maja o godz. 17.00 na autorskie spotkanie z Elżbietą Karmelitą–Kotlarską. Będzie to promocja jej nowego tomiku i kilku wierzy kresowych „Flirt z haiku”.

Elżbieta Maria Karmelita-Kotlarska jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieszka i tworzy w Jeleniej Górze. Wieloletnia prezes Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki. Od ponad 20 lat animatorka życia literackiego w mieście i regionie. Z jej inicjatywy ukazało się wiele publikacji literackich członków Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki. Jest redaktorem licznych almanachów, antologii i tomików autorskich oraz organizatorką plenerów literackich, warsztatów twórczych i konferencji.

Utwory poetyckie publikowała w czasopismach, antologiach i almanachach. Wydała drukiem album poetycki „Sekretne związki. Karkonosze” (2009) oraz tomiki poezji „Inna wiosna” (2013), „Ryzyko wiosny” (2016) i ostatni „Flirt z haiku” (2016). Jej wiersze były tłumaczone na język angielski i ukraiński. W 2015 r. otrzymała honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Szklarki mieszkańcom

Nietypowy finał Ligi Rocka

Doczekają się ronda

Wraca pomysł łączenia muzeów

Fajfy Cieplickie strzałem w 10!

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
733
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%