MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Flirt z haiku w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 3 maja 2017, 7:56
Autor: KK
Fot. Użyczone
Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze zaprasza 10 maja o godz. 17.00 na autorskie spotkanie z Elżbietą Karmelitą–Kotlarską. Będzie to promocja jej nowego tomiku i kilku wierzy kresowych „Flirt z haiku”.

Elżbieta Maria Karmelita-Kotlarska jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieszka i tworzy w Jeleniej Górze. Wieloletnia prezes Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki. Od ponad 20 lat animatorka życia literackiego w mieście i regionie. Z jej inicjatywy ukazało się wiele publikacji literackich członków Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki. Jest redaktorem licznych almanachów, antologii i tomików autorskich oraz organizatorką plenerów literackich, warsztatów twórczych i konferencji.

Utwory poetyckie publikowała w czasopismach, antologiach i almanachach. Wydała drukiem album poetycki „Sekretne związki. Karkonosze” (2009) oraz tomiki poezji „Inna wiosna” (2013), „Ryzyko wiosny” (2016) i ostatni „Flirt z haiku” (2016). Jej wiersze były tłumaczone na język angielski i ukraiński. W 2015 r. otrzymała honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Już dziś otwarcie wystawy Andrzeja Kołodziejczyka w ODK

Warsztaty modelarskie

Dekada Gabrieli Zawiły

Studium na początek

JGJ Festiwal za nami!

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Pożegnali Słońce

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%