MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Finiszujemy z całym cyklem

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 8 marca 2011, 0:12
Aktualizacja: 0:13
Autor: MDvR
Fot. Konrad Żurawski
Finałowe zawody z cyklu Polbank CUP 2011, rozgrywane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” odbędą się w dniach 9–10 marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Pierwszego dnia rywalizacji zaplanowano biegi interwałowe techniką klasyczną. Seniorki, juniorki A, juniorki B oraz juniorzy B pokonają dystans 5 km. Juniorzy i juniorki z grup C oraz D przebiegną 3 km, a najmłodsze dzieci – 2 km.

W drugim dniu zawodów odbędą się biegi ze startu masowego techniką dowolną. Dla najstarszych kategorii wiekowych – od seniora od juniora B przewidziano dystans 10 km. Juniorzy C i juniorki C przebiegną 5 km, juniorzy D i juniorki D – 3 km, a juniorzy E i juniorki E – 2,5 km.

Najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej zgromadziła dotychczas Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) w kategorii juniorka E. Iza dziewięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, a raz zajęła drugie miejsce. W zestawieniu drużyn prowadzi MULKS Tomaszów Lubelski. Początek zawodów zarówno w środę, jak i w czwartek o 9:30.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Romantycznie lub z rodziną przez Bukowiec

Prezydium bez PiS–u

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Tablety dla radnych

Sołeckie zawody strzeleckie

Wakacje z przyrodą

Podsumowanie zawodów MOS

Uroczyście zamknęli sportowy rok

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1368
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%