MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Finisaż wystawy Kostasa Kiritsisa

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 sierpnia 2014, 8:24
Aktualizacja: Sobota, 23 sierpnia 2014, 11:45
Autor: Manu
Fot. Kostas Kiritsis
Już w najbliższy poniedziałek (18 sierpnia) o godz. 18.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych (przy ul. Długiej) odbędzie się finisaż wystawy “Fiction/Non–Fiction” autorstwa grecko–polsko–amerykańskiego artysty Kostasa Kiritsisa z jego udziałem.

Kostas Kiritsis głównym motywem i najbardziej znaczącą formą swoich prac uczynił książkę – symbol odchodzącej epoki. Pojęcia z tytułu “Fiction/Non-Fiction” autor stosuje do opisu obrazów fotograficznych. Zazwyczaj odnoszą się one do literatury fabularnej i reportażowej. To podkreśla nierozerwalne związki między książkami i obrazami.

Na wystawie artysta szczególnie podkreślił symboliczne znaczenie księgi jako obiektu przechowującego wiedzę, która tworzy ludzką cywilizację. Co ciekawe, Kostas Kiritsis właśnie przez fotografię chcę pokazać widzom, że zmieniamy się w społeczeństwo obrazkowe - uwypukla narastający proces zastępowania tradycyjnej formy tekstowej przez obrazy. W ten sposób chce on stworzyć z fotografii relikt, świadectwo czasu i jego przemijania.

Kostas Kiritsis (rocznik 1962) pochodzi ze Szczecina. Aktualnie mieszka w Nowym Jorku. Studiował na Politechnice Szczecińskiej (1980-86) i School of Visual Arts w Nowym Jorku (1992-95). Swoje indywidualne wystawy prezentował m.in. w Poznaniu, Warszawie, Sztokholmie i Nowym Jorku. Zajmuje się także edukacją w dziedzinie fotografii, prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i studentów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Finał na lawecie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Zaczytaj się z Jelonką.com

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%