Lublin: Finepharm zwycięża w Lublinie

Sobota, 13 lutego 2010, 19:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 lutego 2010, 10:50
Autor: arec
Piłkarki ręczne Finepharmu Jelenia Góra wygrały w Lublinie z SPR 32:24, zapewniając sobie trzecie miejsce w tabeli.

Podopieczne Mirosława Urama wygrały na wyjeździe z liderem rozgrywek 1 ligi kobiet SPR II Lublin 32:24. Od pierwszych minut spotkania wynik był pod kontrolą jeleniogórzanek. – Zaczęło się od 1:0 dla SPR i to było jedyne ich prowadzenie w meczu – powiedział Mirosław Uram. Do przerwy Finepharm prowadził 16:14.

Na początku drugiej połowy jedna z zawodniczek SPR-u doznała kontuzji i od tej pory lublinianki grały w szóstkę. Finepharm prowadził w tym momencie 20:15 i gospodynie utraciły już wiarę w zwycięstwo. – My musieliśmy ten mecz wygrać, a one nie musiały i to było widać w grze – powiedział trener Uram.

Zwycięstwem w Lublinie Finepharm zapewnił sobie trzecie miejsce w tabeli grupy B. W drugiej fazie rozgrywek podopieczne Mirosława Urama zagrają o awans do ekstraklasy.

W klasyfikacji strzelców rundy zasadniczej czwarte miejsce zajęła Katarzyna Bieńko. Zawodniczka Finepharmu zdobyła 82 bramki.

SPR II Lublin - MKS Finepharm Jelenia Góra 24:32 (14:16)