Zalogowanych: 1

Jelenia Góra: Finepharm zdeklasowany przez Ostrovię

Niedziela, 7 listopada 2010, 18:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 listopada 2010, 14:08
Koszykarki Finepharmu Jelenia Góra poniosły kolejną bolesną porażkę. Po słabym pucharowym występie przeciwko Odrze Brzeg, podopieczne Pauliny Jasek zostały zdeklasowane przez Ostrovię Ostrów Wielkopolski przegrywając 53:76!

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia przyjezdnych, po 3 minutach było już 2:9. Zawodniczki z Ostrowa Wlkp. zbierały piłki w obronie i w ataku, przeważały w każdym elemencie gry. Gdy jeleniogórzanki złapały kontakt dochodząc do stanu 6:9, to ostrowianki znowu odskoczyły i wygrały pierwszą kwartę 23:13.

W drugiej partii nasze zawodniczki w końcu poprawiły grę w obronie, zbierały piłki pod koszem i wykorzystywały niemoc strzelecką gości. Bardzo aktywna w tym fragmencie była Mićków. W 17 min. meczu było już 26:28. Ostrowianki często ratowały się faulem, niestety koszykarki Finepharmu trafiały zaledwie po jednym rzucie osobistym. Po serii 7:0 dla jelenigórzanek podopieczne Piotra Czaski przebudziły się pod koniec kwarty i zniwelowały nieco straty. Drugą potyczkę wygrały jednak podopieczne Pauliny Jasek 15:9, a na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 28:32.

O tym co się wydarzyło po przerwie zawodniczki i kibice jeleniogórzanek chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Sześć i pół minuty trzeciej kwarty to sportowy nokaut - 2:21 to dorobek punktowy obu drużyn w tym czasie. Trener Czaska będąc spokojnym o wynik pozwolił zagrać rezerwowym zawodniczkom, które do końca trzeciej kwarty utrzymały wysokie prowadzenie. Na tablicy wyników było 38:61.

W ostatniej kwarcie zmienniczki Ostrovii utrzymały wysokie prowadzenie tocząc wyrównaną walkę z podstawową piątką MKS-u. Jeleniogórzanki poprawiły skuteczność w rzutach osobistych, ale wynik był już przesądzony. Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Sudeckiej ze smutkiem opuszczali trybuny, przedostatnia drużyna I-ligi centralnej grupy B uległa wyraźnie wiceliderkom z Ostrowa Wlkp. 53:76.

- Pierwszą połowę zagrałyśmy przyzwoicie, w drugiej popełniłyśmy mnóstwo błędów i wynik jest jaki jest – powiedziała po meczu krótko Paulina Jasek.

MKS MOS Finepharm Jelenia Góra - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 53:76 (13:23, 15:9, 10:29, 15:15)

Finepharm: Mićków (16), Pawlukiewicz (15), Kowalczyk (12), Piwowarczyk (3), Myćka (3), Iwanowicz (2), Szczęśniak (2), Krawczyszyn-Samiec, Gomołysek

Ostrovia: Kaczmarek (17), Paździerska (16), Krygowska (12), Krzyżaniak (10), Cebulska (9), Misiek (4), Parysek (4), Nowicka (4), M.Czaska, Skrzypczak, Hołysz, Klimczak