Jelenia Góra: Finepharm wygrał! Co dalej?

Sobota, 8 maja 2010, 22:32
Aktualizacja: Niedziela, 9 maja 2010, 22:24
Autor: arec
Piłkarki ręczne Finepharmu Jelenia Góra zapewniły sobie historyczny awans do ekstraklasy. Podopieczne Mirosława Urama pokonały w hali przy ul. Złotniczej AZS UMCS Lublin 31:21. Jak będzie wyglądać przyszły sezon w ekstraklasie piłkarek ręcznych? Czy zagrają w nim dwa kluby jeleniogórskie? – Rozważamy fuzję z KPR – powiedział po meczu prezes Jan Czarnecki.

Przed dzisiejszym spotkaniem biorąc pod uwagę kwestie sportowe sytuacja była jasna. Piłkarkom ręcznym Finepharmu do awansu wystarczył remis. Można więc powiedzieć, że zawodniczki wykonały plan w 150 procentach.

Początek spotkania należał do jeleniogórzanek, które po rzutach Konarzewskiej, Wasiucionek i Kasprzak prowadziły 3:0. Obydwa zespoły toczyły wyrównaną walkę, a na parkiecie w zespole jeleniogórskim pojawiła się Kinga Ślusarczyk, której powrót po przerwie spowodowanej kontuzją wyraźnie wzmocnił zespół. W 10 minucie przyjezdne wyrównały, ale Finepharm ponownie wyszedł na prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:11.

Po zmianie stron zespół jeleniogórski zagrał bardzo dobrze w obronie. Twarda, zdyscyplinowana gra defensywna i skuteczne kontrataki sprawiły, że w 40 minucie spotkania było już 22:13. W kolejnych minutach lublinianki nie mogły znaleźć sposobu na odwrócenie sytuacji na boisku, a w ostatnim kwadransie zespół z Lublina stracił już wszelkie nadzieje na sukces w tym spotkaniu. Finepharm Jelenia Góra do ostatnich sekund kontrolował grę przypieczętowując awans 10 punktowym zwycięstwem, bowiem po końcowej syrenie na tablicy widniał rezultat 31:21.

Po meczu zadowolony trener Mirosław Uram mówił o ogromie pracy jaką zespół wykonał w przeciągu całego sezonu i problemach związanych z kontuzjami. – Graliśmy najmłodszym zespołem, mieliśmy w składzie tylko dwie seniorki, dlatego awans do ekstraklasy tym bardziej cieszy.

Dziękując władzom klubu trener powiedział – Ja spełniłem oczekiwania, walczyliśmy tylko o utrzymanie, a okazało się, że juniorki wzmocnione seniorkami mogą awansować.

Najważniejsze pytanie pozostaje wciąż bez odpowiedzi. Czy zespół przystąpi do rozgrywek ekstraklasy w przyszłym sezonie? Do poniedziałku jest czas, aby podjąć decyzję. Po meczu prezes Finepharmu Jan Czarnecki powiedział, że rozważane są różne opcje. Toczą się rozmowy dotyczące ewentualnej fuzji z KPR-em Jelenia Góra. Wiadomo bowiem, że miasto nie będzie w stanie utrzymać dwóch zespołów grających w ekstraklasie. Ostateczną odpowiedź poznamy zatem najpóźniej w poniedziałek.

Finepharm Jelenia Góra – AZS UMCS Lublin 31:21 (14:11)
Finepharm: Demiańczuk, Pałysa, Kasprzak 8, Pawliszak 5, Bieńko 5, Konarzewska 5, Ślusarczyk 3, Latuszek 2, Wasiucionek 2, Kosmala 1, Sawicka, Bielecka