Zalogowanych: 7

I-liga szczypiornistek: Finepharm pierwszy po rundzie zasadniczej

Sobota, 26 lutego 2011, 20:12
Aktualizacja: Czwartek, 3 marca 2011, 1:01
Piłkarki ręczne Finepharmu zrewanżowały się Beskidowi za porażkę w Nowym Sączu 30:32. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej zdecydowanie wygrały 31:23 i umocniły się na prowadzeniu w walce o awans do PGNiG Superligi.

Jeleniogórzanki rozpoczęły spotkanie nerwowo, a w bramce przyjezdnych świetnie spisywała się Łakomska, która w pierwszej połowie obroniła dwa rzuty karne. Po 7 minutach było 1:3, jednak wtedy do karnych trener Uram wyznaczył Skoczyńską (9 goli, w tym 4 z gry) i gra miejscowych z minuty na minutę uległa poprawie. W 15 min. Finepharm objął prowadzenie 6:5, które stopniowo powiększał. Na przerwę zawodniczki obu ekip schodziły przy stanie 16:10.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od błędów gospodyń, mimo przewagi dwóch zawodniczek przy stanie 17:11 straciły dwie bramki, a w drużynie z Nowego Sącza przypomniała o sobie była jeleniogórzanka Mirela Kaczyńska, która w sezonie 2008/2009 reprezentowała barwy Carlos-Astol Jelenia Góra. Kaczyńska jest jedną z 6 zawodniczek (również: Łakomska, Lipko, Sikorska, Świderska, Weselak), które od stycznia wzmocniły ekipę Beskidu po tym jak ich dotychczasowy pracodawca - Zgoda Ruda Śląska wycofał się z rozgrywek Ekstraklasy. Mimo wzmocnienia nowosądeczanki nie były w stanie sprostać liderowi ze stolicy Karkonoszy. W 46 min. doskoczyły na 3 "oczka" (18:21), ale gospodynie w porę się opamiętały i końcówka należała do nich. Stochaj zdobywając 3 ostatnie bramki sobotniego pojedynku ustaliła rezultat na 31:23.

W ekipie Finepharmu nie wystąpiła kapitan zespołu Kinga Ślusarczyk, która pauzowała z powodu zapalenia ścięgna achillesa. Dzięki sensacyjnej porażce wiceliderek z Olimpią Nowy Sącz 22:23, jeleniogórzanki przystąpią do walki o awans z trzypunktową przewagą nad SPR-em Olkusz.

MKS Finepharm Jelenia Góra - MKS Beskid Nowy Sącz 31:23 (16:10)

Finepharm: Pałysa, Pawliszak, Kasprzak, Stochaj, Hofmańska, Latuszek, Bielecka, Skoczyńska, Baranowska, Kosmala, Konarzewska, Demiańczuk, Wasiucionek.

Beskid: Łakomska, Kamieniarz, Wańczyk, Śliwa, Sikorska, Maślanka, Wajs, Michaela, Kaczyńska, Czup, Świderska, Lipko, Weselak, Bogacz.