Stadion -ul.Złotnicza J.G: Finepharm pewnie prowadzi w ćwierćfinałach

Sobota, 6 lutego 2010, 14:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lutego 2010, 23:35
Autor: arec
Piłkarki ręczne MKS Finepharmu Jelenia Góra nie dały najmniejszych szans drużynie Zorzy Kowalów. Podopieczne Mirosława Urama zdecydowanie wygrały 35:13.

Juniorki Finepharmu są już jedną nogą w półfinale Mistrzostw Polski. Po dzisiejszym zwycięstwie umocniły swoje prowadzenie w grupie B rozgrywanego w Jeleniej Górze turnieju. W drugim meczu tej grupy Zgoda Ruda Śląska wygrała z Kusami Szczecin 18:17.

Podopieczne Mirosława Urama były lepsze w każdym aspekcie gry. Zorza nie mogła sforsować dobrze ustawionej obrony, a gdy to się udawało znakomicie broniła Alina Pałys. Bramkarka Finepharmu w pierwszej połowie wybroniła dwa rzuty karne. Jeleniogórzanki najwięcej bramek zdobywały z kontrataków. Po przejęciu piłki na własnej połowie dogrywały długie podania do zawodniczek atakujących, a te wykańczały akcje bramką. Po pierwszej połowie Finepharm prowadził 14:3.

W drugiej połowie znakomicie spisywała się Agata Pawliszak. Skrzydłowa Finepharmu pewnie wykańczała akcje lewą stroną boiska. W tej części meczu nieco odważniej zagrały przyjezdne. Ich akcje, aż sześć razy kończyły się rzutami karnymi. Mimo wszystko podopieczne Mirosława Uram do końca przeważały na boisku zwyciężając wysoko 35:13.

Jutro w hali przy ulicy Złotniczej MKS Finepharm zagra o godz. 12 z Kusami Szczecin.

MKS Finepharm Jelenia Góra – Zorza Kowalów 35:13 (14:3) (21:10)

Finepharm: Pałysa, Sawicka, Demuth, Pawliszak 9, Latuszek 8, Bieńko 7, Bielecka 4, Murczak 3, Konarzewska 3, Kosmala 1