Czytających: 9855
Zalogowanych: 19

Polska: Finepharm ósmą drużyną w kraju

Sobota, 5 maja 2007, 0:00
W pojedynku rewanżowym o miejsca VII – VIII w ekstraklasie piłki ręcznej kobiet MKS PR Finepharm uległ na wyjeździe Łącznościowcowi Szczecin 25:30.

W pierwszym pojedynku pomiędzy obiema drużynami, rozegranym w Jeleniej Górze padł remis po 31. Rewanż w Szczecinie był dobrym widowiskiem. W Finepharmie wyróżniły się zwłaszcza bramkarka Danuta Skompska oraz skrzydłowe Marzena Buchcic i Marta Oreszczuk, które w sumie rzuciły aż 11 goli. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Łącznościowca 5:1 w 5 minucie . Jednak później przez większość czasu gry pojedynek był wyrównany, a jego wynik oscylował wokół remisu. Losy zmagań zdecydowały się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach gry, gdyż w 50 min. było jeszcze po 22. Decydujące dla rozstrzygnięcia rywalizacji okazało się zejście z parkietu po trzeciej dwuminutowej karze Anny Dyby, po którym szczecinianki zdobyły sobie trzybramkową przewagę. Mimo ambitnych prób odwrócenia wyniku jeleniogórzanki nie były już w stanie dojść rywalek i spotkanie zakończyło się ich porażką 25:30.
Dodajmy że MKS pojechał do Szczecina zaledwie w dziesięcioosobowym składzie (w tym dwie bramkarki), gdyż aż cztery zawodniczki są w trakcie egzaminów maturalnych.

Dla obu zespołów spotkanie w Szczecinie było ostatnim w rozgrywkach ligowych w sezonie 2006/07. Jego rezultat oznacza, iż na siódmym miejscu zmagania ligowe zakończył Łącznościowiec, zaś jeleniogórzankom przypadła ósma lokata.

<b>Łącznościowiec Szczecin – MKS PR Finepharm 30:25 (15:14)</b>
<b>MKS PR:</b> Skompska, Maliczkiewicz, Gęga 7, Oreszczuk 6, Buchcic 5, Dąbrowska 3, Kobzar 2, Kasprzak 1, Dyba 1, Bogusławska.