Finepharm KK AZS przegrał w ostatniej sekundzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 13 września 2008, 21:56
Aktualizacja: Niedziela, 14 września 2008, 21:13
Autor: JEN
Sobota, 13 września, okazała się pechowa dla koszykarek Finepharm Kolegium Karkonoskie AZS, które przegrały tuż przed syreną kończącą ich mecz z CCC Polkowice.

Szkoda, ponieważ byłyby jedyną drużyną bez porażki w odbywającym się u nas turnieju z okazji Września Jeleniogórskiego. Żal tym bardziej, że nasze koszykarki, które do tej pory nie wygrały z CCC Polkowice mogły to zrobić dzisiaj, ale miały słabą końcówkę spotkania.

A zapowiadało się bardzo obiecująco, po pierwszej wyrównanej kwarcie nasze dziewczyny co prawda przegrywały 11:15, ale drugą miały znakomitą. Po „trójce” Agnieszki Kret rozkręciły się Małgorzata Babicka i Joanna Szymczak Górzyńska, które były nie do zatrzymania dla rywalek i w 14 min. zrobiło się: 25:17 po „trójce” z kolei J. Górzyńskiej Szymczak. Zaraz potem było tylko 25:20, ale po 20 min. gry zawodniczki schodziły na przerwę przy wyniku: 35:25. Było lepiej, niż się można było spodziewać.

Niestety, w trzeciej części meczu, dało się zauważyć lepsze doświadczenie i zgranie polkowiczanek, które trzecią kwartę wygrały 21:15 i zrobiło się tylko: 50:46, a już na początku ostatnich dziesięciu minut spotkania, w 33 min., był remis: 50:50. Od tego momentu chyba z powodu zmęczenia jeleniogórzankom zabrakło skuteczności nawet w sytuacjach podkoszowych i przeciwniczki konsekwentnie utrzymywały 1-3 pkt. przewagi. Na kilkanaście sekund przed końcową syreną Agnieszka Kret trafiła za 3 pkt. i było: 63:63. Zanosiło się na dogrywkę. Niestety, w ostatniej sekundzie spotkania po udanej akcji malutkiej Anny Pietrzak polkowiczanki zdobyły 2 pkt. i wygrały mecz.

Finepharm KK AZS: Joanna Szymczak Górzyńska 20, Małgorzata Babicka i Ryan Coleman po 14, Agnieszka Kret i Joanna Kędzia po 6, Małgorzata Gawrońska 3, Dorota Arodż i Dorota Wójcik 0.

Najwięcej dla CCC: Jilian Robbins 23, Natalia Małaszewska i Anna Pietrzak po 11.

Wcześniej w sobotę Duda Leszno pokonała Karę Trutnov 77:57, więc jak do tej pory w tym turnieju każda z drużyn ma po jednym zwycięstwie.

Dzisiaj przybyła już Słowenka Ristic i zagra w jutrzejszym meczu (niedziela godz. 10 – 14 września) z Kara Trutnov. Jeśli nasza drużyna, która z meczu na mecz gra coraz lepiej, wzmocniona tą znakomitą zawodniczką wygra wysoko z Kara Trutnov, może wygrać cały turniej. W każdym razie będzie interesująco.

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy