Jelenia Góra - SP 10: Finepharm dołącza do czołówki

Niedziela, 13 grudnia 2009, 22:27
Aktualizacja: Wtorek, 15 grudnia 2009, 15:07
Autor: ahawer
Koszykarki MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra pokonały na własnym parkiecie Ostrovię Ostrów Wielkopolski 78:67. Nasz zespół tym samym awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem gospodyń 20:19. Druga kwarta należała już zdecydowanie do Karkonoszy. Nasze zawodniczki wypracowały sobie dziesięciopunktową przewagę.

Po zmianie stron gospodynie cały czas utrzymywały kilku punktowe prowadzenie.
Dziewczyny z Ostrowa zaczęły grać ostrzej w obronie, starając się nieco zniwelować straty. Te jednak okazały się już zbyt duże, by wielkopolanki mogły jeszcze coś w tym meczu zmienić. W 34 minucie jeleniogórzanki wygrywały tylko 70:65, ale do końca meczu kontrolowały wynik, by w rezultacie pokonać przyjezne wysoko, 78:67.

Wygrana z Ostrovią to już siódme zwycięstwo podopiecznych Iwony Błaszak w tegorocznych rozgrywkach.

MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 78:67 (20:19, 30:20, 14:18, 14:10)

Karkonosze: Mićków 18, Bednarczyk 14, Rozwadowska 12, Kret 11, Kowalczyk 10, Iwanowicz 10, Krawczyszyn – Samiec 2, Witkoś 1, Pawlukiewicz