Jelenia Góa - Złotnicza: Finepharm dalej w grze

Sobota, 20 lutego 2010, 14:35
Aktualizacja: Niedziela, 21 lutego 2010, 15:05
Autor: arec
Po wczorajszej porażce z Ruchem Chorzów dziś piłkarki ręczne MKS Finepharmu Jelenia Góra pokonały Gościbię Sułkowice 34:25. W jutrzejszym meczu z MTS Kwidzyń rozstrzygnie się kwestia awansu do finału Mistrzostw Polski juniorek.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Pomimo wypracowania trzypunktowej przewagi w pierwszych minutach spotkania przez zespół jeleniogórski przyjezdne nie poddawały się. W 15 minucie, po okresie słabszej gry i niemocy strzeleckiej Finepharmu, Gościbia wyrównała. Podopieczne Mirosława Urama przebudziły się dopiero przed przerwą kiedy znowu wyszły na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:11 dla Finepharmu.

Po zmianie stron na boisku dominowały jeleniogórzanki. W ciągu kilku minut wypracowały wysoką przewagę punktową, którą kontrolowały już do końca. Mecz zakończył się zwycięstwem Finepharmu 34:25.

Po dzisiejszym zwycięstwie Ruchu Chorzów nad Mistrzem Polski MTS-em Kwidzyń 31:29 chorzowianki zapewniły sobie awans do turnieju finałowego. Kwestia awansu z drugiego miejsca rozstrzygnie się w jutrzejszym meczu Finepharmu z MTS-em Kwidzyń. Początek spotkania w hali przy ulicy Złotniczej o godzinie 12.

MKS Finepharm Jelenia Góra – KS Gościbia Sułkowice 34:25 (15:11)

Finepharm: Pałysa, Konarzewska 9, Pawliszak 8, Bieńko 6, Sawicka 6, Bielecka 3, Murczak 1, Latuszek 1, Demuth