MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Finały Dolnośląskiej Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich

Wiadomości: Jakuszyce
Sobota, 29 stycznia 2011, 2:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 0:20
Autor: MDvR
Fot. Mariusz Gałka
Międzyszkolny Klub Sportowy Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra przygotował i przeprowadził w dniach 25 i 26 stycznia na Polanie Jakuszyckiej Dolnośląską Gimnazjadę i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich. W zawodach uczestniczyło 250 uczniów z 40 dolnośląskich szkół.

Głównym celem imprezy było wyłonienie mistrzów Dolnego Śląska szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych oraz wybranie reprezentacji naszego województwa na centralne zawody szkół, które w tym roku odbędą się od 5 do 7 lutego w Kasinie Wielkiej na Podhalu w miejscowości Justyny Kowalczyk.

Doskonale zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z Jeleniej Góry, którzy wygrali wszystkie klasyfikacje zdobywając 8 medali oraz wygrywając klasyfikację szkół w kategorii chłopców i dziewcząt. Mistrzami Dolnego Śląska zostali: Kamila Boczkowska i Michał Kaźmierczak w biegu na 2 km oraz sztafety: dziewcząt 4 x 2 km w składzie - Patrycja Rutecka, Patrycja Traczyk, Marcelina Badacz, Kamila Boczkowska i chłopców 4 x 2 km - Oskar Wysocki, Michał Kaźmierczak, Tomasz Zając, Michał Skowron.

Wicemistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 2 km została Natalia Traczyk z SP 11 w Jeleniej Górze. Na uwagę zasługuje fakt udziału w Dolnośląskich Finałach uczniów siedmiu jeleniogórskich szkół: SP 15, SP 11 i SP 3, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum ZSO nr 1, Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych.

Mimo nie najlepszej pogody, pierwszego dnia na starcie zobaczyliśmy prawie 250 uczennic i uczniów z dolnośląskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Drugiego dnia odbyły się biegi sztafetowe, w których wystartowało 40 czteroosobowych zespołów szkolnych.

Klasyfikacja generalna

Szkoły Podstawowe – chłopcy:
1. SP nr 15 Jelenia Góra
2. SP Czarny Bór
3. SP nr 1 Piechowice

Szkoły Podstawowe – dziewczęta:
1. SP nr 15 Jelenia Góra
2. SP Witków Śl.
3. SP nr 1 Piechowice

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiosna Kresowa z Agatem

Głosy za strajkiem?

Żeromalia na filmowo

Już w sobotę kolejna Olimpiada Malucha

Kończy się referendum strajkowe

Studenci dzieciom

Wszyscy za strajkiem

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
615
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
13%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%