MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Finałowe starcie w Jelonce.com o fotel prezydencki

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 listopada 2014, 1:11
Aktualizacja: Wtorek, 2 grudnia 2014, 8:39
Autor: MT
Fot. MT
To już ostatni filmik z cyklu „Kandydaci do tablicy!”. Po pierwszej turze zostało w Jeleniej Górze dwóch pretendentów do prezydenckiego fotela, którzy stoczą bratobójczą walkę o władzę. 30 listopada zdecydujemy, który z nich weźmie „wszystko”. Pamiętajmy, że to od nas zależy, więc tym razem idźmy wszyscy głosować!

Żeby jeleniogórzanom ułatwić decyzję, przy czyim nazwisku postawić krzyżyk w niedzielę, 30.11. br. zadaliśmy Markowi Obrębalskiemu i Marcinowi Zawile po 12 jednakowych pytań. Oto one:

1. Trzy najważniejsze rzeczy, które zmienię w mieście…
2. Jeśli wygram, pierwsza rzecz, którą zrobię, to…
3. Proszę podać trzy sposoby na pozyskanie dla miasta inwestorów
4. Największą bolączką Jeleniej Góry jest…
5. Jak zatrzymać w Jeleniej Górze ludzi młodych?
6. Czy można, a jeśli tak, to jak obniżyć jeleniogórzanom koszty utrzymania?
7. Co trzeba zrobić, żeby miasto stało się atrakcją turystyczną regionu (dotąd większość przyjezdnych w te strony zainteresowana jest przede wszystkim Karpaczem i Szklarską Porębą)?
8. Czy kolej miejska, to sposób na obniżenie kosztów utrzymania MZK?
9. Moim marzeniem jest, aby w moim mieście…
10. Kandyduję na prezydenta Jeleniej Góry, ponieważ…
11. Jak pan skomentuje to, co działo się w PKW podczas liczenia głosów w pierwszej turze?
12. Dlaczego jeleniogórzanie mają głosować na pana?

Ogłoszenia

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Ćwierć wieku Teatru Maska

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (214) Dodaj komentarz

~ 22-11-2014 6:37
Odp. 5 Nie da się. Bo już młodzi wyjechali.
~2+2=4 22-11-2014 7:01
4) Koszty utrzymania są nie współmierne z zarobkami,emeryturami. 5) Oferty pracy ,gdzie i za ile ,rozrywka jaka ? Wyjście przeciętnej rodziny2+2 to koszt 200 -300 zł. 8)SKM to takie lokalne pędzilino.
~l 22-11-2014 7:23
Dotrwalem do drugiej odpowiedzi Marka O. Kurcze, myslakem, ze to rozsadny facet, a to po prostu populista. Szkoda ze jeszcze nie chce walczyc o pokoj na swiecie i likwudowac głód w Afryce...
~@ 22-11-2014 7:27
Najdobitniejsze przykłady na hokus-pokus tych wyborów to, gdy na jakiegoś kandydata głos oddali konkretni ludzie, np. członkowie jego rodziny (bo, dlaczego nie) a na liście miał on zero lub jeden głos. Wyglada na to, szanowni państwo, że mamy pozorny wpływ na tzw demokrację i tak naprawdę jesteśmy bezsilni. To tylko przesunięcia w układzie. PRL-bis.:) Ale kandydydaci, którzy już są - do pracy. Praca uszlachetnia.
~fan 22-11-2014 7:43
Tak jak mówi do kamery ten nadęty zakompleksiony bajerant Obrębalski tak samo arogancko rozmawia z inwestorami, jak oczywiście w miedzy czasie nie pisze SMS. Z tym Panem nie da się rozwinąć J.G tylko zwinąć można manatki !!!
~@9 22-11-2014 7:47
Panie Marku proszę we Wrocławiu myśleć o sprawach które dotyczą Jeleniej Góry i tego regionu województwa. Proszę się skupić na Sejmiku, a jak chce Pan być czytelny dla wyborców to proszę zrezygnować przed II turą z mandatu. Myślę że z takiego obrotu sprawy zadowolony będzie również Pan Papaj. Tylko jak tu się dogadać Papaj w PO a Obrębalski od Dutkiewicza. Ale to wszystko pokrętne. W moim blokowisku są dyskusje ale większość opowiada się za Panem Zawiłą.
~P 22-11-2014 8:12
Rzeczywiście Pan Obrębalski mówi ogólnikowo i trochę populistycznie. Gra na niskie instynkty jak PIS. Mam wiele zastrzeżeń do Pana Zawiły ale jednak jest bardziej konkretny i na bieżąco w rozpoczętych tematach. Dlatego dam mu dokończyc łącznik do S3 i ściągnięcie inwestorów do coraz to lepiej prezentującej się strefy. Też uważam, że o tym powinniśmy mówic a nie o obniżce czynszów i rachunków za wodę... Jak będzie gdzie zarobic to i kilkadziesiąt czy kilkaset złotych przestanie byc problemem. Punkt dla Zawiły!
~Mega Mozg 22-11-2014 8:22
Nie mozna trzymac dwie sroki za ogon. Skoro Obrebalski chce zyc i pracowac dla Jeleniej to nie otwiera sie awaryjnych drzwi i ucieka do Wroclawia.Chce byc z wami to zostane nawet radnym i bedze tu cos robil .A tak to tylko male cwaniactwo , i ewentualny zabieg i stanowiska dla swioch, gdy zostane prezydentem.Zreszta miasto to to miasto Cudow.Ludzie zazegnywali sie ze nigdy wiecej Wrotniewskiego i PO a cala smietanka PO zostaje w radzie.Tak samo jest z wyborem reszty radnych.Tu nie ma nikt dobrze poukladanych klepek w mozgach, i trodno przewidziec wynik,a wina jest to ze spolecznosc tego miasta to skleryzowany mocherowy elektorat.Mlodzi wybory maja w D.... a starzy sa za starzy by mogli samodzielnie myslec, wiec mysla za nich inni, dlatego mamy to na co zaslugujemy.Dla mnie tylko ZAWILA !!!
~trochę_nie_taki 22-11-2014 8:28
Przestańcie straszyć tym Wrocławiem. Lepszy Wrocław, niż zawiłowy Schetyna, co to nawet nie wie, gdzie leży Jelenia. Same wpisy "Wrocław to, Wrocław tamto....". Zawiła jest marny, i tyle. Rozbuduje Muzeum, podwyższy sobie pensje, a opłaty miastu, bo to bibliotekarz, a nie menadżer. Tyle lat podatnicy utrzymują takich pasożytów, ble ble, głupawe uśmiechy do kamery, i nic dla ludzi.
~trochę_nie_taki 22-11-2014 8:39
...cd. A mówić każdy potrafi. Dziwne, że stek tych bzdur jakoś podoba się teraz, kiedy wiadomo, że będą mówić to, co wyborcy chcą usłyszeć. Zawiła nie jest wcale konkretny, rzeczowy, jak się niektórym wydaje. Na kartce ma napisane, co trzeba wciskać tłuszczy, a w zamyśle tylko utrzymanie władzy, bo to stabilny, pewny byt na następne kilka lat. A zrobić sobie retrospekcję poczynań tego pana. I co? I nic. Wielkie nic.
~cool 22-11-2014 8:39
Obrębalski jest realistą a nie populistą. Ja wybieram nie puste obietnice Zawiły, bo już raz się sparzyłam na nich. Nie zrealizował nic ze swoich obietnic. Obrębalski jak wygra to Jelenia Góra będzie się rozwijać. Popieram Marka
~mieszkaniec- sob 22-11-2014 8:54
W niedzielę 30.11 idziemy z żoną głosować na Pana Zawiłe. Stanie się to samo co stało się 5 grudnia 2010, Pan Zawiła pokona Pana Obrębalskiego w drugiej turze.
~Liroj 22-11-2014 9:05
Obrębalski po pięciu minutach myśli już tylko o zabawie telefonem. Jest tak zarozumiały, że na swojej stronie internetowej chwali się rozsławianiem Dolnego Śląska w Europie. Byle dalej od Jeleniej Góry!
~Do ~ 22-11-2014 9:08
~mieszkaniec- sob,,,Panie Zbyszku, to Pan? No niezły pijar niezły. W sam raz na Pańskie zawiłośći.
~l 22-11-2014 9:22
Wlasnie doczytalem, ze jak Obrebalski wygra w Jeleniej, to do sejmiku wejdzie Papaj... tragedia...
~wspolnota14 22-11-2014 9:25
Tylko Zawiła. Panie Marku kom nach Breslau. Pa pa paj !
~xxx 22-11-2014 9:27
problem z panem Zawiłą jest taki... że pan prezydent ładnie mówi, cztery lata temu też mówił; o poszerzeniu SSE, o parku technologicznym, o polepszeniu dojazdu do Wrocławiawia, o SKM itd. Nie mówił natomiast, że zacznie od podwyżki dla siebie, że będzie podwyższał czynsze komunalne i opłaty za wodę... Niestety czyny i słowa trochę się panu prezydentowi rozjeżdżają.
~2+2=4 22-11-2014 9:28
W tych wyborach nie idzie oto który kandydat wygra ,tu walka idzie o przetrwanie etatowców,strach zagląda w oczy ,jeszcze nie wiadomo co się wydarzy do wyborów ,część ludzi pragnie zmian na lepsze ,godniejsze życie .
~Pan Pikus 22-11-2014 9:29
Zawiła po wyborach musi odpocząć?! Przez pierwsze trzy lata nic innego nie robił tylko odpoczywał. Więc niech odpocznie teraz na 4 lata - Zawile dziękuję !
~ 22-11-2014 9:39
Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy !
kazimierzp 22-11-2014 9:41
Każdy prezydent musi współpracować z radą miejską i odwrotnie. Zastanawiam się która kadencja rady była gorsza. czy ta za kadencji Marka Obrębalskiego, czy ta za kadencji Marcina Zawiły. Jednak bardziej upartyjniona i nastawiona na nie była ta za Zawiły. Widać było i tu tu po głosowaniach że zdecydowana większość radnych zamiast kiewrować się dobrem miasta kierowało się dyrektywami szefów partyjnych. Najbardziej niejasna była postawa PO pod wodzą pana Papaja. Co do wyborów 30 listopada. Bardzo mi zależy na tym aby ktoś rozsądny z Jeleniej Góry i potrafiący się dogadać też naszym przedstawicielem panem Lewandowskim nas reprezentował. Głosowałem na Marka Obrębalskiego do sejmiku i uważam że tam najwięcej pomoże naszemu miastu, bo go rzeczywiście kocha i nie jest koniunkturalny tak jego...
~JELEŃ 22-11-2014 9:48
Nawiązując do pierwszych zdań artykułu małe sprostowanie. W tym zdaniu winno być : Pamiętajmy, że to od nas zależy, więc tym razem NIE IDŻMY wszyscy głosować ! Obaj bajki-kłamstwa nam opowiadają, czego to oni nie zrobią. Pytanie, dlaczego do tej pory tego nie zrobili ? Zawiła mówi, że zadba o wyższe zarobki. Ciekawe jaki ten CUDOTWÓRCA ma wpływ na pracodawców ? Oczywiście zadba o kolesi i sowich urzędników. Zawiła pieprzy, że na ceny gazu i prądu nie ma wpływu, ale o tym wszyscy wiedzą. O tym na co mają wpływ np. woda, śmieci zapomniał. Chyba, że się zapomniał i pierwszy raz powiedział prawdę - w temacie obniżek nic nie zrobię. Podwyżki to co innego. Zapewne na ten temat można z nim porozmawiać.
~ 22-11-2014 9:55
apel do wszystkich !!- wszyscy idziemy na wybory i skreślamy wszystkich /dwóch/ kandydatów heh teraz się udało bo jest dużo głosów nieważnych więc trzeba to powtórzyć i tak do skutku aż rząd poda się do dymisji a potem należy zwołać zgromadzenie narodowe tak jak w islandii
~Drogi Panie Kazimierzu 22-11-2014 9:58
w każdej RM, Sejmiku, Sejmie itd. nie mając większości aby sprawnie rządzić trzeba zawiązywać koalicje. Opowieści, że będzie się współpracować ze wszystkimi to bajki. Agitując za wyborem pana Obrębalskiego do Sejmiku, agituje pan za wyborem swojego kolegi pana Zawiły na prezydenta i ochroną status quo, którego był pan elementem, a syn zdaje się elementem chciał zostać. Tyle, że pan Zawiła już zadeklarował, że nie będzie zawiązywał koalicji, podając nazwiska swoich wice. Pytanie jak pan Zawiła chce sprawnie rządzić, nawet przy tradycyjnym cichym poparciu SLD nie starczy mu głosów w radzie. Prezentuje pan pogląd, że radni mają wspierać w ciemno pana Zawiłe, bo jest to kierowanie się dobrem miasta, sprzeciwianie się mu to dyrektywy partyjne. Czyli cała władza dla naszych, a Wy gęby na kłódkę.
~ 22-11-2014 9:59
DO 9:27 Dobrze piszesz!:) jeleniogórzanie szybko zapomnieli, eh szkoda dlatego dam szanse p. Obrebalskiemu zeby to wszystko poobnizal i nie tylko ..
kazimierzp 22-11-2014 10:12
@9:58. Moimi kolegami są zarówno Marek Obrębalski jak i Marcin Zawiła i obydwu lubię i cenię. Panu Obrębalskiemu na początku kadencji jak i panu Zawile wciśnięto zastępców na których to panach się przejechali! Dlatego jeden przestał być członkiem PO, a drugi ulubieńcem PO. W jednym i drugim przypadku głównym rozgrywającym w Jeleniej Górze był pan Papaj. Prezydent wybierany w bezpośrednich wyborach nie ma "wice" ma zastępców przez siebie wybieranych którzy są jego substytutami i w pełni od niego zależnymi. Branie sobie z namaszczenia "koalicyjnego" powoduje perturbacje w/w. Dlatego też brakuje mi jasno podania przez pana Marka kto będzie jego substytutem czyli zastępcami, bo niektóre osoby w jego obecnym politycznym otoczeniu nastawiają mnie negatywnie. A kto to pan Marek wie!
~ 22-11-2014 10:13
Zawila ma mózg zaczadzony dymem od papierosów to powoduje obumieranie jego mózgu. Zawila nigdy
~@ 22-11-2014 10:15
Chyba na Obrębalskiego, bo przynajmniej niektórzy na różnych stołkach w powiecie będą się musieli ruszyć. Jakiś procent z nich. A jak są przyspawani i jak wielki strach panuje, by nie stracić ciepłych posadek zależnych od lokalnego układu pokazują "nieważne" głosy. Przy wyborach do parlamentu europejskiego 1%, przy wyborach w powiatach, województwach do 40%. No rzeczywiście cud nad urną.
~? 22-11-2014 10:18
A dlaczego zwykły komentarz czeka na publikację???
kazimierzp 22-11-2014 10:18
Gdyby wybory były bezpośrednie na osoby to wtedy prezydent musiałby budować koalicję wokół "sprawy" a nie stołków tak jak to wychodzi z wypowiedzi z godziny 9:58 - który wyraźnie pisze, że stołki zastępców wynikną z handlu politycznego a nie wspólnego i zgodnego załatwiania spraw miasta. Mam nadzieję, że jeżeli pan Marek Obrębalski zostanie prezydentem to tym razem będzie nauczony smutnym doświadczeniem z poprzedniej swojej kadencji, oraz doświadczeniem pana Marcina Zawiły, będzie kierował się rzeczywistą przydatnością do pracy w samorządzie, a nie wciskaniem osób politycznie dla danej grupy zasłużonej.
~Pan Pikus 22-11-2014 10:21
Zawiła po wyborach musi odpocząć?! Przez pierwsze trzy lata nic innego nie robił tylko odpoczywał. Więc niech odpocznie teraz na 4 lata - Zawile dziękuję !
~aut 22-11-2014 10:26
Donkowi już nie wierzę, obiecał cuda i zrejterował bo wiedział że PR (czytaj propaganda) przestaje już działać a ludzie zaczynają myślec samodzielnie. Niestety Jeleniogórzanie są zbyt spolegliwi i oszustwo dostrzegają późno.
~Gość 22-11-2014 10:27
Ani ZawiLa ,ani Obrebalski nic nie zrobili dla miasta fajtlapy zyciowe .termy to porazka mozna tam zycie stracic na tych kaflach ,sciezki rowerowe prowadzace do nikad i z zakretami mega ,szczegulnie na dawnej celwiskozie ci panowie te sciezki odbierali no szok ,teraz park zdrojowy po ulewie wyglada niczym bajoro blotne ,ale coz moze tak ma byc w tym miescie ze rzady fajtlap to podstawa ja na wybory itak nie pojde bo to jeden wielki szwindel i tak glosow nie policza bo dawno juz sa ustalone wyniki PO ma wygrac za wszelka cene i tyle ,dosc tych pozal sie boze profesorow rektorow ,wladze oddac mlodym doswiadczonym menadzerom a nie fajtlapie co to nawet niedowidzi.
~ 22-11-2014 10:27
Niech kupi sobie 20 sztang papierosów i pali sobie do woli i przebywa w tej zawilej zaslonie dymnej.
~Drogi Panie Kazimierzu 22-11-2014 10:29
pan Obrębalski pozbył się narzuconego mu zastępcy i zawiązał koalicę z radnymi WM. Za co został pozbawiony poparcia PO i z niej wystąpił. POkojowi nie potrafili zapewnić większości w radzie dla jego pomysłów, co rodziło znacznie większe "perturbacje" niż koalicjant. Niestety mam wrażenie, że brak koalicji w przypadku frakcji POkojowych to efekt niechętnego dzielenia się stanowiskami, nie zaś obawa perturbacji. Też chciałbym usłyszeć z kim ewentualnie pan Obrębalski chciałby rządzić. Nie sądzę, aby po doświadczeniach poprzedniej kadencji chciał to robić samodzielnie, jak próbuje to wbrew arytmetyce robić pan Zawiła. Tyle, że zdaje sobie sprawę, że zawiązanie koalicji wymaga czasu i uzgodnień, ale to PO ze względu na liczbę radnych ma tutaj łatwiejsze zadanie niż radni komitetu pana Zawiły.
kazimierzp 22-11-2014 10:29
Gdyby wybory były bezpośrednie na osoby to wtedy prezydent musiałby budować koalicję wokół "sprawy" a nie stołków tak jak to wychodzi z wypowiedzi z godziny 9:58 - który wyraźnie pisze, że stołki zastępców wynikną z handlu politycznego a nie wspólnego i zgodnego załatwiania spraw miasta. Mam nadzieję, że jeżeli pan Marek Obrębalski zostanie prezydentem to tym razem będzie nauczony smutnym doświadczeniem z poprzedniej swojej kadencji, oraz doświadczeniem pana Marcina Zawiły, będzie kierował się rzeczywistą przydatnością do pracy w samorządzie, a nie wciskaniem osób politycznie dla danej grupy zasłużonej.
~Omnibusik 22-11-2014 10:32
A jutro o 15:00 odbędzie się przemarsz pod hasłem: "Stop Manipulacjom Wyborczym" zorganizowany przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską. Powodem demonstracji są ogromne błędy popełnione w toku wyborów. Przemarsz rozpocznie się pod kościołem Garnizonowym (PW św. Krzyża), poprzez ulicę 1-go Maja dotrze do ratuszu miasta gdzie zaplanowany jest finał wraz z przemówieniami.
~ 22-11-2014 10:40
I bardzo dobrze młodzi powinni wyrażać czynnie swój sprzeciw a nie godzic się jak niewolnicy na wszystko biadoli się że np w stolicy rozwalono ulicę chodnik itd ale jak ludzie giną popełniają samobójstwa bo system ich klinczuje to jest ok. Bunt to dzis oznacza patriotyzm
~Marcin ZawiłaUM 22-11-2014 10:43
Proszę Państwa, jak dotąd cieszyłem się zdecydowanym poparciem miasta wobec mojej polityki I wierzę, że I tym razem nie będzie wyjątku. Dzięki moim przedsiębiorczym działaniom miasto jest świadkiem rozkwitu w wielu sferach życia. Pragnę wyrazić swoje zdegustowanie anonimowością wielu złośliwych komentarzy. Jako, że ich autorzy wolą zostać w cieniu, ich marzeniowe idee I pomysły idą w eter. Drodzy Państwo, Razem Zmieniamy Jelenią Górę. Powiedz Tak.
~trafna analiza 22-11-2014 10:46
https://www.youtube.com/watch?v=3s6iAsg0XLc
~człowiek 22-11-2014 10:46
Od nas nic nie zależy. To nie jest głosowanie. Bujajcie się.
~Drogi Panie Kazimierzu 22-11-2014 10:52
wybory nie są bezpośrednie... z resztą bezpośrednie wybory np. do senatu także wygrywają partie polityczne. Nie wmówi mi pan, że pan Pinior wygrałby w JG gdyby nie szyld PO. Koalicja wokół sprawy? To chybotliwa koalicja, a jeśli nie chodzi o stołki, to czemu pan Zawiła tak się broni, przed podzieleniem się nimi? Koalicja polega na wspólnym uzgodnieniu programu i jego realizowaniu, a podział stołkiów (czyt. władzy) jest gwarantem, że postulaty obu stron do wspólnego programu będą realizowane. Przecież program koalicjanta też zdobył poparcie, czy ze względu na to nie należy mu się uwzględnienie. Jeśli nie zdobyło się absolutnej większości wypadałoby przynajmniej przemyśleć to, za czym się opowiedzieli wyborcy. A nie traktować się jak alfę i omegę, którą należy się bezwzględne popierać.
kazimierzp 22-11-2014 10:53
Chyba domyślam się kto do mnie pisze "Drogi panie Kazimierzu"!:-) Ja ponad dziesięć lat temu kiedy zaczęły się lokalne portale internetowe postanowiłem nie być anonimowy i dlatego zawsze występuję pod kazimierzp. Początkowo, teraz też różnego rodzaju trole wypisywały na mnie różne insynuacje, czasami też wycierając sobie gębę moją rodziną. Przetrzymałem to i chyba ostatecznie jako internauta i jako ja Kazimierz Piotrowski dobrze na tym wychodzę, nawet jakiś czas temu zostałem za wpisy nieinstytucjonalnie uhonorowany, co mnie wtedy bardzo miło zaskoczyło. Zachęcam do jawności - no i wtedy też wpisy będą się szybciej na jelonce ukazywały. Pozdrawiam wszystkich internautów i dziwię się że zamiast się cieszyć że mamy do wyboru dwóch dobrych kandydatów to wypisują niektórzy insynuacje!
~ferdek k 22-11-2014 11:04
kiełbasę, browary i inne towary mój drogi narodzie ja tobie dam..tylko mnie wybierz na prezydęta..
~flickma 22-11-2014 11:14
Pan Obrębalski mówi gładko tylko, że na okrągło czyli dużo słów mało treści. Szermuje samymi ogólnikami. Oczywiście do Pana Zawiły też można mieć uwagi ale przynajmniej mówi konkretnie, na temat i z góry zaznacza, że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, wszystko zależy od realiów jeleniogórskich, budżetu itp. Zdecydowanie głosuję na Zawiłę - jak do tej pory.
~ 22-11-2014 11:15
Obecny prezydent to megaloman który robi tu wrzutki wyborcze i duma że dookoła niego świat się kręci otóż dla mnie jest pan obcym człowiekiem i nie widzę argumentu aby uważać pana za guru i się mu na rozkaz przedstawiać. Buta i pozycjonowanie się na halo to ja Narcyz się nazywam
~inwigilacja 22-11-2014 11:25
Powtarzam pytanie, dlaczego zwykły, ogólnikowy komentarz czeka na publikację???? Prawda kogoś zabolała?
~science fiction 22-11-2014 11:40
Takiego fantasty jak Marek OBrębalski świat nie widział. Nie trzeba czytać opowieści z zakresu science fiction, wystarczy posłuchać tzw niestworzonych rzeczy z których wynika, że żyjemy nie w tym świecie. Dopiero dzięki Obrębalskiemu znajdziemy się w krainie szczęścia i słodyczy.
~olo 22-11-2014 11:47
Obrebalski to typowy "człowiek z układów". Za Zawiła przemawia nie tylko jego postawa w latach komuny, ale też zaangazowanie w rozwój demokracji samorzadowej w ciagu ostatniego ćwierćwiecza. Nie ustrzegł sie błędów w trakcie swojej kadencji - ale po pierwsze jasno o nich mówił, nie unikał konfrontacji z problemami i ma w sobie coś, czego Obrebalskiemu bardzo brakuje - osobista uczciwość. Jestem przekonany , że będzie rzetelniejszym i lepszym p-rezydentem niż Obrębalski związany z dworem Dutkiewicza, który do perfekcji doprowadził cwaniactwo i nieliczenie się z głosami mieszkańców. Popatrzcie tylko na zadłuzenie Wrocławia i ich układziki.
~Gostek 22-11-2014 11:49
Gesty mówią bardzo dużo o kandydatach. Zwłaszcza oczy odzwierciedlają myśli mówców.
~cieplicc 22-11-2014 11:51
jak chodzę na jelonkę i widzę ten baner z poparciem Tuska dla Obrembalskiego to wiem że głosować na Zawiłe bo większego destruktora jak Tusk nie ma !!!!!
~warszawiak1 22-11-2014 11:53
NAD CZYM DEBATUJECIE? Zawiła w 'expose" obiecuje że cen gazu i prądu będzie pilnował (mania wielkości) a cichcem przyszykował uchwałę która może podnieść czynsz nawet najuboższym. Rodzina jest przerażona tym co mówi przed kamerami, a co robi naprawdę!!! Zauważcie że o grupie emerytów, komunalnych itp. w sumie słowa dobrego nie powiedział. O młodych mówi (bredzi)e , bo sam wygania na zachód bo nic nie robi by ich zatrzymać. DAJECIE SIĘ MANIPULOWAC I TAK OD LAT!
~Niejasności 22-11-2014 12:07
Wypowiedź Obrębalskiego jest mało rzeczowa. Pan Zawiła znacznie góruje rozeznaniem w potrzebach naszego miasta, ma jasno wytyczone cele. On rozumie nasze miasto i nas mieszkańców. Wysłuchałem bardzo uważnie wypowiedzi ibu konkurentów. Nie mam zaufania do okrągłych wypowiedzi pana Obrębalskiego. Duże zaniepokojenie na przyszłość budzi działalność Obrębalskiego jako radnego Sejmiku. Nie rozumiem oddania Obrębalskiego wrocławskim cwaniakom. Nie rozumiem jakie cechy charakteru Dutkiewicza zachwyciły kandydata Obrebalskiego. Przecież ten wrocławski bufon szczególnie szkodził i szkodzi naszej Kotlinie Jeleniogórskiej.
~niezależna 22-11-2014 12:11
... Panie Marcinie, czy poda Pan do sądu Pana Roberta P. z Siły. Mieszkańców o zniesławienie?
~Pytanie 22-11-2014 12:13
Jak mozna pilnowac cen gazu i pradu jak ceny te reguluje giełada? Ja bym jeszcze dorzucił pilnowanie cen ropy naftowej i benzyny. A co? Wybory i banialuki mozna pleść a naród to kupi...
~Pytanie 22-11-2014 12:14
O wodzie i smieciach ani slowa, a akurat to jest w gestii włodarza miasta
~mistake 22-11-2014 12:24
troche strzał w kolano.... Po takim poparciu Donalda elektorat PIS zewrze szyki i zagłosuje na Zawiłe. Dziwny ruch sztabu Obrębalskiego.... cały elektorat PO już zagłosował w 2 turze należy go powiększać.... Donaldem niewiele powiększycie... czyli Zawiła?
~Pytanie 22-11-2014 12:51
I nie zebym sie czepiał bo mi tak naprawde wszystko jedno, ale jak Pan Zawila ma zamiar zwiekszac pensje? To pracodawca decyduje, a nie urząd. No chyba ze chodzi o zwiekszenie pensji urzednikom. A moze przewiduje doplaty w prywatnych firmach z budzetu? I mimo ze nosze okulary to tego wielkiego rozkwitu JG i żaglowca nie widze. Raz juz na forum Pan Zawila napisal wiec moze raz jeszcze wyjasni o co mu z tym pradem, gazem, zwiekszaniem pensji i żaglowcem chodzilo, zeby nie bylo ze sie czepiam.
~michałł 22-11-2014 13:14
nie porównujcie Zawiły NIEUDACZNIKA do inteligentnego pana Obrebalskiego co zrobil Zawila fontanne za ogromne pieniądze przy ul.Wolności albo pracę dla swojej rodzinki za podatki Jelegniogorzan to mu najlepiej wychodzi
~ 22-11-2014 13:32
Wszystko jedno który z tych pupilów w tym miejscu wygra,to Jelenia zostanie do reszty zaorana,zamęczona,znieważona. To ta miejscowosc potrzebuje świeżej mysli,odejscia od układów,popleczników i kolesiostwa.
~ab+ 22-11-2014 13:38
W Parku norweskim wiewiórki plotkują że sztab informatykow wyszukuje krytykantów obecnej władzy.
~ab+ 22-11-2014 13:47
Pytanie 13te ;ilu pracowników liczy UM ,najwyższa gaża,najniższa i średnia ,ile pochłaniają wypłaty z budżetu miasta .
~Drodzy wyborcy 22-11-2014 14:00
Uważam że "tylko" Marcin Zawiła. Człowiek ma takie zdolności że zawodowi magicy by się nie powstydzili ," wezwać" do wspólnego zdjęcia Dala Lama i z zaświatów Fredi Mercurego to naprawdę wielki wyczyn.
~jg4ever 22-11-2014 14:01
Pan Marek niestety zrobił na mnie wrażenie osoby strasznie skupionej na sobie... Atakował konkurenta, ale właściwie to w niewielu punktach coś sensownego powiedział, za to podkreślał w niektórych, że się zna i tak dalej... Przy poprzednich wyborach kibicowałem mu i strasznie nie chciałem Zawiły, ogólnie mam wstręt do jego partii wichrzycieli, ale po tych kilku latach widzę, że jednak miasto się rozwijało nawet lepiej niż za poprzednika, nie było awantur i nie skupia się na atakach, tylko widać, że ma ułożone w głowie co robić... Koniec świata, teraz będę za człowiekiem z partii, której nie cierpię :( Z drugiej strony, liczy się tylko ktokolwiek to by nie miał być, by naprawdę dbał o miasto... Niestety żaden z panów nie wspomniał o podniesieniu bezpieczeństwa i to martwi i zastanawia...
~ 22-11-2014 14:10
A co ze szwagierką Obrębalskiego?
~real 22-11-2014 14:13
z tych dwóch kandydatów Pan Marcin zdecydowanie bardziej kompetentny i wiarygodny.Pan M.O. wspomina że jest ekonomistą ale nie dodał,że tylko w teorii jako nauczyciel a to zdecydowanie nie to samo.
~t-tryk 22-11-2014 15:24
Wygralli " ratuszowi" , który z nich zostanie dla jeleniogórzan bez znaczenia będzie coraz gorzej i drożej. A Jelenia coraz bardziej zapyzieje.
~andra 22-11-2014 15:30
Zawiła na + :)
~krytyka polityczna 22-11-2014 15:33
Ja zagłosuję na tego trzeciego;)
~krewyn_luizy 22-11-2014 15:53
Ty, real, ty musisz być bardzo happy urzędas, albo rodzina Zawiły. A tu to Zawiła na wielki minus. Trata tata, i nic poza tym. A wy, klakierzy, weźcie młoteczki, i walnijcie się w główki. Co taki nieudacznik, bibliotekarz po KUL, bez zaplecza politycznego, może zrobić dla Jeleniej, oczywiście, oprócz podniesienia sobie uposażenia, rozbudowy Muzeum, i tolerowania za publiczne pieniążki zgrai pasożytów (tak na marginesie, kto to jest, i po co, ten wylizany gogo z dialogu społecznego, albo ten pałętający się zastępca w Muzeum?).... I nie Wrocław, którym tak straszą głupole,, ale to jest właśnie ten bardzo szkodliwy układ.
~soc-lib 22-11-2014 16:03
15,53====i właśnie takich się boją bo mówią prawdę .Czyż JPII nie głosił że "Prawda was wyzwoli".
~korzonek 22-11-2014 16:17
Ceny gazu, prądu, i innych używek, reguluje rynek, a nie prezydent miasta. Jeśli kandydat deklaruje coś w tych sprawach, to plecie głupoty. Ku uciesze naiwnych.
~Ala 22-11-2014 16:18
Też tak uważam jak michałł
~lululululu 22-11-2014 16:25
Jestem Załamany! Obrembalski nie umie się zareklamować.Przcież to za jego kadencji ruszyła budowa obwodnicy południowej .Przetargi na galerie na PKS i rozbudowa REAL ,To za jego kadencji powstała strefa ekonomiczna na której powstają zakłady pracy(którymi teraz zawiła się chwali) Jestem w szoku że o tym nawet nie wspomniał.Przecież to co teraz powstaję to jest ciągłość decyzji Obrembalskiego.Zawiłę pamiętam z jednego postulatu a mianowicie że za pomocą studentów architektury wypięknieje nam Wojska Polskiego.Widzę że teraz też to gada.
~teyo 22-11-2014 17:12
A wy nadal myślicie , że to wy wybieracie . Na wschodzie gdzie jest regularna wojna wyniki wyborów podano na drugi dzień !!! Życzę podwyżek czynszu i podatków lokalnych o 100%. Ja i moja rodzina stąd spada .
~do lululululu 22-11-2014 17:12
Ale wszystko pod tą obwodnicę przygotowała ekipa Kusiaka, podkreślam WSZYSTKO.
~PEC 22-11-2014 17:28
Bez strefy ekonomicznej za Kusiaka powstały tam pierwsze całkowicie nowe Zakłady Produkcyjne np Draxlmaier zatrudniajacy w 2004 r. ok 1500osób. To za jego prezydentury rozpoczęto starania o powstanie Strefy Ekonomicznej /szybciej nie można było ze względu na przepisy/ a finalizowano w latach chyba 2007 - 8. itd.
~Karawan 22-11-2014 17:48
a ja głosuję na Zawiłę... Obrębalski to filozof i teoretyk. Zawiła mimo wszystko ruszył Jelenią do przodu. Innego nie ma więc...ZAWIŁA !!!
~soc-lib 22-11-2014 18:19
Nie jest tak wesoło bo zbierają posiłki;Zofia Czernow, Grzegorz Schetyna, Józef Pinior i Jerzy Pokój ,dla kogo to spotkanie dla swoich ,bliższa ciału Wrocław niż daleka Warszawa.Oni mają swoje problemy,to Mazowsze a tu Dolnyśląsk,czyli stolicę mamy we Wrocławiu .
~ 22-11-2014 18:21
najważniejsza obwodnica Maciejowej !!!! to najlepszy przykład na totalny brak pomysłu na miasto; teraz jest ostatnie rozdanie unijnych funduszy; ta droga skróci przejazd wzdłuż Maciejowej może o 5 minut; druga najważniejsza inwestycja to "Wojska Polskiego" - a to oznacza na dobrą sprawę, po Osiedlu Robotniczym, zamknięcie ostatniej alternatywnej drogi prowadzącej ruch przez Śródmieście (podniesione skrzyżowania, mijanki, prędkość 20 km/h); czyli zostaje wszystkim przejeżdżającym przez miasto ul. JPII; jeśli zostaną jeszcze ukończone kolejne galerie przy tej drodze to przejazd przez Śródmieście a także uciążliwość tej drogi dla tysięcy ludzi mieszkających w jej sąsiedztwie będzie "ewidentną poprawą jakości życia w mieście" (będzie można kupić chociażby tanie mieszkania)
~Graniu 22-11-2014 19:02
Wybór między zgniłym burakiem a rozgotowanym kartoflem
~Do lululu 22-11-2014 19:03
Obrębalski to fantasta i słaby ekonomista. Chciał zastraszyć swego następcę ogromna liczba inwestycji. Zawiła podjął rekawicę i ukończył je z sukcesem /liczne nagrody i przodujace miejsca w rankingach ogólnopolskich/. Inwestycje Obrębalski przygotował z licznymi błędami. Praktycznie przy wielu należało tworzyć kocepcje od nowa, poprawiać je podczas realizacji. To był istny horror. Papaj z Wrotniewskim czynili od początku sporo wysiłków, by przedstawiać sukcesy Zawiły jako klęski. Za to Wrotniewski jako przewodniczący na wszelkie sposoby unikał np rozliczenia Papaja na nieprzygotowanie miasta do nowej ustawy śmieciowej. Jak to miedzy kolegami bywa.
~vefr 22-11-2014 19:13
Jelenia Góra była,jest i pewnie zawsze będzie miastem zaniedbanym i brudnym.Im dalej od Placu Ratuszowego to jest coraz gorzej.Wpadają co jakiś czas brygady i robią zamieszanie i szum.Brygady oczywiście wyposażone w mechaniczny sprzęt oraz w piwo puszkowe.Narobią bałaganu i na kilka miesięcy spokój.Nikt nie pomyśli o stałym zatrudnieniu ludzi do sprzątania jak to jest w innych miastach.Stały pracownik sprzątający a nie "czyny społeczne z okazji".
~Do Obrębalskiego 22-11-2014 19:14
Proszę pana panie Obrębalski, by wyjasnił nam pan jak to się stało, że cichaczem w dniu 14.11.2014 podpisano we Wrocławiu Wiceminister infrastruktury i rozwoju Adam Zdziebło podpisał we Wrocławiu z zarządem województwa Kontrakt Terytorialny dla Dolnego Śląska. W dokumencie są zawarte gwarancje na realizację inwestycji kluczowych dla rozwoju regionu o łącznej wartości 28 mld zł. W Kontrakcie Terytorialnym znalazły się przede wszystkim inwestycje w infrastrukturę drogową. To m.in. budowy dróg ekspresowych S3 (Sulechów - Legnica, Legnica - Bolków) i S5 (Korzeńsko - Wrocław) oraz budowa obwodnicy Kłodzka. budowy pływalni we Wrocławiu czy modernizacji budynku Panoramy Racławickiej i Hali Stulecia we Wrocławiu. Ani słowa o modernizacji drogi do Bolkowa, ani słowa o naszej obwodnicy.
~Iwo 22-11-2014 19:21
Mamy dość już tych PeOwców !!!
~Jak to rozumieć? 22-11-2014 19:27
Jak rozumiec treść banera reklamującego Obrebalskiego/ ? Treść owa sugeruje wprost, że prezydent Zawiła jest człowiekiem nieuczciwym. Co on wam panowie Obrebalski, Papaj, Wrotniewski i Miedziński ukradł?
~wybory 22-11-2014 19:47
pamiętajcie, że M. Obrębalski to człowiek Dutkiewicza z Wrocka a Wrocek potrzebuje dużo , dużo pieniędzy na swoje potrzeby-obwodnica czy też Stolica Kultury. więc poszukał sobie ludzi, którymi mógłby sterować. Pan Obrębalski za swojej kadencji nie lubił rozmawiać z mieszkańcami nigdy nie miał dla nich czasu o inwestorach nie wspomnę. Pan Zawiła mówił dlaczego nie udało mu się z SKM czy Parkiem Tech , bo w przypadku kolej nie chciała pozyskać środków z Unii a to od nich zależał projekt a w II nie było konkursu unijnego z którego można byłoby skorzystać. Teraz nowe rozdanie unijne jest i tutaj są pieniądze dlatego uważam , że Marcin Zawiła powinien dalej rządzić
~ 22-11-2014 19:49
Co wy tak tego zawily bronicie spicie z nim u nas wszyscy przeciwko niemu
~ 22-11-2014 21:07
przecież nikt inny tylko Zawiła oddał Informację Turystyczną Wrocławiowi (stawiając na profesjonalizm i zatrudniając, zamiast przewodników sudeckich dziewczyny po jednodniowym szkoleniu we Wrocławiu)i
~ 22-11-2014 21:13
Pan Obrębalski dostał "pocałunek "śmierci" od polityka o wilczych oczach!
AnonimGall 22-11-2014 21:18
A na mapie wyborczej Dolny Śląsk to nadal biła plama @@ Ja tam nie mam nic przeciwko, żeby w końcu ogłosili, że PSL zdobył 200% głosów ;)
~Jerzy 22-11-2014 21:18
Wpiszcie w Google "Dutkiewicz afera korypcyjna" albo "Dutkiewicz Wrocław wypadek" i wszystko jasne. Albo jego kolega "Protasiewicz Frankfurt afera". Obrębalski to jest człowiek z tej samej paczki! W najlepszym wypadku sprzeda Jelenią Górę (tak jak już to zrobił Papaj) i cała kasa pójdzie na Wrocław, w najgorszym będziemy mieli w Jeleniej Górze tę samą wrocławską mafię. Wrocław ma olbrzymie długi, które musi z czegoś załatać. Nie przez przypadek Dutkiewiczowi tak bardzo zależało na wymianie władz województwa tuż przed ostatnim rozdaniem środków unjnych. Nie wierzcie głuроlоm, które mówią, że Obrębalski nie będzie służył Dutkiewiczowi, bo to nieprawda. Głosujmy na kandydatów realnie zainteresowanych dobrem Jeleniej Góry, a nie nasłanych nam przez Dutkiewicza i wrocławską ekipę!
~JaskoKoza 22-11-2014 21:26
Ty Jerzy to na swój stołek głosujesz i innych do tego namawiasz. Daj pan spokój i nie piernicz. O Smoleńsku też poczytasz bzdór jakich tylko zapragniesz, w tym temacie tak samo. Ja głosuje na Obrębalskiego. To on zaczął co zawiła, choć i tak nie wszystko, kończył.
~jeż 22-11-2014 21:27
Pan Zawiła w odróznieniu do M. 0brębalskiego nie ma nic do stracenia. Ten ostatni w aspekcie zawodu wykonywanego ma zabezpieczenie na UE , zaś los ostniego prezzydenta jest dośc niepewny/ zresztą i jego rozbudowanej swity/.Takze poziom "wypalenia " w zakresie karier obu panów przemawia na korzyśc M. Obrębalskiego. C.d kariery prezydenckiej Pana Zawiły, w kontekście bogatej politycznie przeszłosci jest w pewnym stopniu degradacją
~feliks44 22-11-2014 21:32
Nie chce Prezydenta który nie ma zaplecza politycznego , nie ma poparcia w radzie miejskiej ani w sejmiku wojewódzkim, któremu uprzednia rada tez nie dała absolutorium. Mylą sie ci ze PIS zagłosuje na Zawiłe, który i tak prędzej czy później wyleci z PO z hukiem
~picollo 22-11-2014 21:40
Do 22-11-2014 21:26 | ~JaskoKoza |: A ty kup sobie słownik ortograficzny, a potem pisz. Same takie barany głosują na Obrębalskiego? Głosuję na Zawiłę, bo dla mnie ważne jest dobro mojego miasta a nie POlityczne gierki.
~wiki _345 22-11-2014 21:46
wolę Zawiłę za merytoryczność za wizję dla miasta, bo tutaj ma poparcie Schetyny, Piniora, Pokoja czy Czernow z PO i to dla niego tutaj przyjechali i to dwukrotnie ,aby to potwierdzić a Obrębalski daje jakiś filmik z 2006 roku z Tuskiem ,że go wtedy poparł , bo nikt teraz nie chce realnie przyjechać. Nie dla Wrocławia, za to jestem za tak ,aby Pan Obrębalski został tam w swoim sejmiku jak wygrał i rządził sobie swoim Wrockiem
~adrian w. 22-11-2014 21:49
Pan Papaj już się skompromitował podczas ostatnich wyborów w Karpaczu. Obaj - Papaj i Obrębalski - to są dwa takie skoczki, które skaczą do takiej partii, jaka im w danym momencie pasuje. To widać, że nie mają żadnych własnych poglądów i przekonań. Zawiła - przeciwnie, nie zawahał się nawet sprzeciwić się swojej partii. To pokazuje, kto ma przysłowiowe "jaja". Wybór jest prosty: karierowicz versus menadżer. Wybierzmy menadżera, głosujmy na Zawiłę!
~ 22-11-2014 21:52
To może my wybierzemy prezydenta Wrocławiowi? Arogancja Wrocławia nie zna granic! Nie dość, że zabierają większość pieniędzy wojewódzkich to jeszcze próbują decydować, na co będą iść pieniądze w poszczególnych miastach regionu. Najwyższy czas powiedzieć temu zdecydowane NIE! Jelenia Góra dla jeleniogórzan a nie wrocławskich słoików!
~kolej 22-11-2014 22:06
Panie Obrębalski w latach 90 gdy naprawiono tory kolejowe do Szklarskiej i pociągi jeździły co 1 godzinę miały wielu pasażerów mimo ,że przystanki były usytuowane tam gdzie teraz .SKM( a widać , że pan nic na ten temat realnie nie wie -tylko opiera się na ogólnych diagnozach doktoranckich itp- )miałaby kilka nowych przystanków a niektóre przesunięte np przy Lubańskiej i spełniłby on swoją rolę tak jak w latach 90 i świetnie , że był to pomysł Pana Zawiły-wiadomo konieczność współfinansowania z PKP w środkach unijnych , bo u Pana tylko zwykłe slogany. Tę debatę wygrał dla mnie obecny Prezydent
~III głos 22-11-2014 22:14
Głosowałam na P.Wilka, teraz też p,ojdę wybór b.trudny, ale postawie na zawiłę abyw-w nie rządził w naszym grajdołku tak jak to robi teraz i bedzie zwiekszał te działania poprzez Obrebalskiego( nimen omen łasego pozoranta na słówka i błysk fleszy fotel i inne profity....z wocławia
~Lala 22-11-2014 22:36
Obrębalski bije Zawiłę na głowę!!! Obrębalski chce działać, a Zawiła będzie czekał aż samo się zrobi...
~do lala 22-11-2014 22:52
Bije na głowę w samouwielbieniu. przecież p. M.O. był już przez 4 lata prezydentem, czy Jelenia aż tak wypiękniała, powstały nowe miejsca pracy? Co było tak rewelacyjnego, że teraz chcesz ab powrócił? Co zrobił p. M.O tak szalonego sam ? no chyba że kupił za miejskie pieniądze grajdoł pod termy narażając miasto na duże straty finansowe, ale o tym już było. A teraz termy są i nic więcej wokół już nie powstanie, taka to była "genialna" inicjatywa ekonomisty , menadżera. Lala myślenie nie boli. Patrz, myśl i wyciągaj wnioski.
~tambylec 22-11-2014 23:02
A gdzie nasz cieplicki błazen?
~Antoni 22-11-2014 23:03
W pierwszej turze było wielu kandydatów, głosy rozłożyły się tak jak się rozłożyły. Teraz będzie to już tylko wybór pomiędzy dobrem naszego miasta, a Wrocławiem, który pcha się w sposób już nieakceptowalny do naszego miasta. Liczę, że wszyscy, którzy głosowali na innych kandydatów, zagłosują teraz na jeleniogórskiego kandydata i przeciw wrocławskim słoikom. Zjednoczmy się dla dobra naszego miasta!
~ten 23-11-2014 0:09
Mamy wybór tyfus albo cholera. Co bardziej będzie bolało?
~taaa... 23-11-2014 0:14
Toż to wybór między dżumą, a cholerą... Nie idę głosować. Przecież to żadna różnica, który wygra :(
~magia52 23-11-2014 0:36
jestem załamana ...nie ma kogo wybrać...czy nie może w końcu startować na prezydenta ktoś młody...dla mnie obaj panowie się wypalili i na emeryturę powinni iść.. mam 54 lata wiec wiem co pisze...od urodzenia jestem jeleniogórzanka i do puki moje pokolenie nie przestanie rządzić to nic się nie zmieni...manipulatorstwo cwaniactwo i pchanie pieniędzy do swoich ciągle pustych kieszeń jak nasz Polski budżet ...a Ty biedny człowieku haruj po 12 godzin i do gara i tak nie masz co włożyć....
~jjjjjjjjjjkkkkkkkkkkkkkkkk 23-11-2014 0:57
obrebalski wypad do burakow z Breslal
~heban3 23-11-2014 9:14
Panie Marku co za bzdury Pan opowiada będzie Pan walczył o edukacje mamy trzy potężne uczelnie wyższe na których otwierane są nowe kierunki, dopasowane do potrzeb rynku, z szkół technicznych, zawodowych wychodzą specjaliści, którzy zatrudniani są w strefie ekonomicznej miasta, to nie Pan podwyższa sobie pensje tylko Rada Miasta i mówienie że Pan Marcin podwyższył sobie pensje jest bzdurą, a że pali to jego zdrowie nie Pana Pan nie Pali to chwała ale zabranianie komuś to już przesada. Podatków Pan nie obniży bo nie jest Pan Ministrem Finansów, Jet Pan ekonomistą to fakt i dlatego wciskanie ludziom bzdur co do obniżek wychodzi Panu z łatwością. Ja byłam i Jestem za Prezydentem Marcinem Zawiłą
~ 23-11-2014 10:00
A może ktoś przypomnieć, kto podwyższył drastycznie za swojej kadencji czynsze lokatorom, pan Obrębalski czy pan Zawiła? Jakoś wypadło mi to z pamięci. O wysokości stawek podatku od nieruchomości decydują rady poszczególnych gmin w drodze uchwały, a nie Minister Finansów. O faktycznych stawkach podatków i opłat lokalnych decyduje rada każdej gminy w stosownej uchwale. Jaka jest sytuacja filii UE w Jeleniej Górze? Wie ktoś?
~?????? 23-11-2014 10:01
Może ktoś ze sztabu Obrębalskiego wyjaśni,kiedyż to Donald Tusk Poparł Obrębalskiego ? Aby na pewno TERAZ ? Prosze o wyjasnienie,bo dla mnie to granda.Przecież obecny prezydent UE ,podobnie jak van Rompooy nie udziela poparcia leszczom z byle pipidówy. Słucham...
~rumcajs54 23-11-2014 10:54
Jest niedziela, 23.11 a my nadal nie znamy rezultatów do sejmiku. Śpicie jeszcze ?
~heban3 23-11-2014 11:03
A od kiedy agitacje wyborcze prowadzi sie na zajęciach. Własnie podatki uchwala Rada Miasta to dlaczego zarzucacie Prezydentowi Zawile że to jego wina, sami sobie odpowiadacie, może Pan Obrębalski wyjaśni mieszkańcom Jeleniej Góry dlaczego za jego kadencji wzrosło bezrobocie, i w jaki sposób chce polepszyć sytuacje mieszkań socjalnych czy komunalnych. Nie wiem czy wszyscy wiedzą że dodatek energetyczny, dodatek mieszkaniowy, oraz obniżka czynszu obowiązuje ludzi o niskich dochodach z wykluczeniem ludzi którzy zajmują lokale socjalne to w jaki sposób chce im pomóc , problem mieszkań jest nie od dziś nie od wczoraj ani nie z przed dwóch czy trzech lat , moja znajoma na lokal socjalny czekała ponad 10 lat i co Pan na to?
~do 10:00 23-11-2014 11:04
A może zapłacisz za eksploatacje tych mieszkań? A może dasz propozycję jak rozwiązać sytuację zaległych czynszów, opłat za te mieszkania . Kto ma płacić? Prezydent
~olo 23-11-2014 11:07
Dla mnie Obrębalski jest typowym przykładem aparatczyka. Człowiek bez wizji dla miasta - za to z wielką ochotą na trwanie w układzie. Wynikiem tego były spartolone projekty i rozgrzebane inwestycje, które wymagały gruntownej korekty i dokończenia w obecnej kadencji. Prosze pamietać , że kłopoty Term Cieplickich zaczęły się od beznadziejnych decyzji lokalizacyjnych oraz wyboru fatalnego wykonawcy. Państwowa Komisja Wyborcza tez tak wybrała - bezmyslnie - wykonawcę elektronicznego systemu zliczania głosów. Efekt znamy.M.O reprezentuje to , co jest zakałą samorządności - upartyjnienie jej. M.Obrębalski nalezy do kamaryli Dutkiewicza - który niewiele realizuje z postulatów mieszkańców - za to uparcie tkwi w błędnych wizjach i podejrzanych powiazaniach. Który wysysa Dolny Slask z funduszy
~olo 23-11-2014 11:17
I jeszcze jedno na koniec - Obrębalski, jako koniunkturalista, będzie czynił tylko to , co utrwali jego pozycję w układzie. I to wbrew interesowi społecznosci lokalnej. Zdradzi nas zawsze wtedy, gdy walka o nasze lokalne interesy narazi go na stracie z bonzami z Wrocławia i PO. Pamietajmy o tym , że polityk lokalny nie musi byc wazeliniarzem, włażącym w tyłek partiom rządzącym. Musi po prostu umieć wykorzystać siłę społecznośći i własna umiejetnosc forsowania zmian. To M.Zawiła umie. Nie uległ koniunkturalnym rozgrywkom jak Papaj i Obrębalski, którzy gotowi zdradzić każdego i zawsze - aby chronić własny tyłek.Bardziej szanuję palącego historyka z uczciwością we krwi niż załganego teoretyka ekonomii, który splajtowałby prowadząc najprostszy własny biznes. Idzmy 30.11 na wybory.!
~AJ 23-11-2014 11:23
Do "magia52". Nie jesteś stara,ale po prostu leniwa i prawdopodobnie nigdy nie lubiłaś swojej pracy,dlatego wszystkich po 50-tce wysyłasz na emeryturę.Po prostu Ci panowie są kreatywni,mają marzenia i chcą działać i pracować,a Ty niestety marzysz tylko o leżeniu przed telewizorem.A "puki"pisze się przez" ó" .
~Prezydent Miasta 23-11-2014 11:57
Proszę Państwa. Wierzę iż w tym kolejnym starciu nie zabraknie wsparcia wobec mojej wspaniałej polityki pomimo licznych negatywnych uwag pochodzących od malkontentów I desperatów społecznych. Powiedz Tak dla rozwoju miasta. Powiedz Nie malkontentom należących do mniejszości. Tak dla Marcina Zawiły. Pamiętajmy, że razem zmieniamy Jelenią Górę. Czy Ty też jesteś na tak, czy może jesteś malkontentem? Pozdrawia serdecznie, Marcin Zawiła.
~jaks 23-11-2014 12:00
Bez sluchania odpowiedzi wybieram obu kandydatów, stawiam dwa X ...
~za intelekt itd.... 23-11-2014 12:13
Za osobowość i szacunek dla ludzi - tylko Marcin Zawiła.
~ 23-11-2014 12:25
do 23-11-2014 11:04 | - a to po podwyżce czynszów za mieszkania lokatorskie spadły zaległości lokatorów w płaceniu czynszów?
~mak drajw 23-11-2014 12:28
Wolę patataja "na wynos" w sejmiku niż zawiłę na miejscu
~ 23-11-2014 12:41
Marek Obrębalski podpiera się w swojej kampanii starymi materiałami wyborczymi z roku 2006. Czyżby aż taka desperacja żeby bezprawnie używać wizerunku Prezydenta Unii Europejskiej?
~do 11:57 23-11-2014 13:00
Ale chyba obaj prezydenci chcą rozwoju miasta, czyż nie? To chyba bezsporny fakt. Obaj panowie są z jednego ugrupowania. Obaj będą czynili to samo - to na co pozwoli Im Partia. A więcej pieniędzy dla miasta otrzyma ten, który jest bardziej popierany przez Partię. To naturalna kolej rzeczy. Zatem więcej dla miasta uczyni ten, który otrzyma na to więcej środków, nieprawdaż?
~ 23-11-2014 13:13
Zawila ma myslenie rodem cepa jak ktos nie glosuje na niego to malkontent gratuluje inteligencji kaliego
~ 23-11-2014 14:02
Głosuję na Zawiłę - zdecydowanie lepiej wypadł niż Obrębalski.
~ja 23-11-2014 14:15
Podziékujmy Zawile za wysokie czynsze
~Boss 23-11-2014 14:22
PO kontra PO kolejny cud na Polskiej ziemi wewnętrzne wybory w szeregach jednej partii
~Tumor Mózgowicz 23-11-2014 14:33
Zawiła wybrał cel – sprzyjać inwestycjom i wskaźnik niskiego bezrobocia wskazuje, że udało mu się to zrealizować. Wszystko inne jest pochodną tego, czy ludzie maja pracę. Jeżeli będzie więcej ofert pracy, muszą wzrastać pensje, bo to normalny proces rynkowy. Gdy ludzie mają pracę, ożywa handel, gastronomia, pojawiają się takie inwestycje, jak multikina, galerie. Deweloperzy budują więcej mieszkań a mieszkańców będzie stać na remonty mieszkań i kamienic, w których mieszkają. Trzeba porównać dane GUS-owskie z takich miast jak Legnica (zagłębie miedziowe), Wałbrzych (strefy ekonomiczne) i zobaczyć, jakie są dochody na głowę, jakie jest bezrobocie. Pieprzenie o marazmie Jeleniej Góry jest bzdurą. Jelenia Góra mimo mniej sprzyjającej sytuacji z dwóch wymienionych wyżej powodów w obu wskaźnikach
~Gość 23-11-2014 14:42
Mam nadzieję że wygra pan Marcin Zawiła. Pan Obrębalski już był raz prezydentem Jeleniej Góry i nic nie zrobił dla Jeleniej. A pan Marcin zrobił wiele,między innymi powstał plac rekreacyjny dla dzieci termy Cieplickie nowa obwodnica na spółdzielczej itd,itp, dużo by tu wymieniać.... Pan Obrębalski niech poda rękę Tuskowi za przeproszeniem.. Tusk też dużo obiecywał ludziom a gówno zrobił. Trzymam kciuki żeby pan Marcin Zawiła wygrał wybory na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry... Pozdrawiam!!
~@ 23-11-2014 15:51
A mnie nie podoba się "pismackie" sformułowanie: "bratobójcza walka"! Jest tyle pięknych określeń w naszym języku - i koniecznie wybieramy najagresywniejsze - po kiego diabła? Zamiast uspokoić - podgrzewają atmosferę! Z nadzieją - że coś wybuchnie?! Nie wybuchnie, uran już wywieźli...
~misiuquu 23-11-2014 16:14
A za co odwołali p. Obrębalskiego z funkcji prezydenta miasta? Nawalony jakmesserschmit. To ma być reprezentant naszego miasta? A co do podatków. To nie prezydent wpływa na wysokość czynszu lecz Rada Miasta. A nawet jakby obniży to jak wyrówna różnice w budżecie? Obciąłby budżet na np. na sporcie czy naprawy infrastruktury drogowej. Tego chcecie? Głosuję na Marcina Zawiłe bo nie obiecuje "gruszek na wierzbie" tylko działa na rzecz miasta i mieszkańców
~@ 14:42 23-11-2014 16:16
A toż gościu strzeliłeś. Gdyby nie Obrębalski term by nie było. A jeżeli w kategoriach sukcesu oceniasz plac rekreacyjny, to powinieneś był kandydować z komitetu Razem zmieniamy Jelenią Górę... tylko w co?
~do 16;16 23-11-2014 16:36
Były by i być może nie w tym miejscu, a w miejscu bardziej rozwojowym np. ul. Dolnośląska bądź Lubąńska. No ale są i kropka.
~ 23-11-2014 17:02
do Tumor Mózgowicz - a możesz wyrazić się jaśniej co to znaczy "sprzyjać inwestycjom" i jak prezydent wpływa na zmniejszenie bezrobocia?
~Korektorka 23-11-2014 17:07
Właśnie przejrzałam bieżący nr gazety "Jelonka" na stronie. Na ostatniej jest reklama Obrębalskiego. I jego ważne "WYDAŻENIA" przez "ż". :-) Hmmmm....
~do 16:14 23-11-2014 17:11
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,48550 to cytat z tego artykułu o czynszach: "Były tam jednak tylko ogólne założenia, a tak wysokie stawki zostały wprowadzone zarządzeniem prezydenta i radni wpływu na to nie mieli – mówi jeden z jeleniogórskich radnych." Z tego artykułu wynika również, że rada miasta wprowadza ogólne założenia, a stawki czynszu wprowadza zarządzeniem Prezydent. A z Pańskiej wypowiedzi wynika co innego, więc kto tu ma rację, Autor artykułu czy Pan/Pani?
~ 23-11-2014 17:29
do Misiuguu z 16:14 - a to "Zarządzenie Nr 0050.1479.2013.VI Prezydenta Miasta Jeleniej Góry z dnia 12 września 2013 roku w sprawie ustalenia stawek czynszu za lokale mieszkalne" to kto podpisał? Nie Prezydent?
~ilusia 23-11-2014 17:37
Rozśmieszyło mnie bardzo podziękowanie p.Obrębalskiego dla ks.Bokieja ,że wygłosił kazanie o honorze.Pan Tusk,pani Kopacz i całe PO mówią o honorze???A to kabaret! Wybierajcie się w niedzielę sami,trudno wybierać między dziumą a cholerą. POWODZENIA
~ 23-11-2014 17:45
UWAGA Obrebalskiego popiera TUSK- czyzby juz nie kochał Zawiły
~ 23-11-2014 17:55
Wg mnie nie ma znaczenia, co który powiedział, ale to co uczynił dobrego dla mieszkańców. Jeden ma łatwość wypowiedzi, a drugi też. Ważne, co który po sobie zostawił, ale nie tylko to, co który wybudował, ale i to, jakie obciążenia zostawił dla mieszkańców. Czynsze, śmieci i woda - to są właśnie bezpośrednie obciążenia dla mieszkańców. Poprzedni rozpoczął budowę term i rewitalizację parku. Temat term został zaczęto dopiero za poprzedniej kadencji. Nikt się tego wcześniej nie podejmował, a więc termy zawdzięczamy tak naprawdę poprzedniemu prezydentowi, bo gdyby nie on, to nikt by tego nigdy nie rozpoczął. Obecnemu zawdzięczamy fontannę (podobno kosztem MZK), renowacje zabytków kościelnych,przeniesienie Muzeum Przyrodniczego gdzie indziej i mural.Czy to polepszyło nam życie?
~ale jaja 23-11-2014 18:03
A co mi tam.wysłałem screen reklamy MO z Tuskiem do biura tego ostatniego.Wstyd Panie Obrębalski !!!! To kombinatorsatwo sugerujące poparcie,a tak naprawdę pochodzące sprzed 8 lat!!!
~kleks 23-11-2014 18:28
Pan Obrębalski juz był prezydentem i nic dobrego z tego nie wyszło. A jak z Tuskiem trzyma to na bank znowu przedszkola i szkoły pozamyka i wszystko sprywatyzuje bo po co mu problem na głowie!!!!I tak oto będzie się mógł chwalić oszczędnościami. Ten człowiek o Jelenie Górze nie myśli nie łudźcie się.
~rapidarsepon 23-11-2014 18:32
Dlaczego jeleniogórzanie mają wybierać między dżumą, a cholerą, obaj kandydaci z POpapranej tuskokomuny!
~ 23-11-2014 18:56
Padaczka z zawilym tematem ten gosciu to jakiś abstrakt
~tak jak Antoni..wyżej 23-11-2014 19:01
Albo wybierzemy dobro dla Wrocławia i dla niego same profity beda spływac a my JG nadal bedziemy zapchaj dziurą( obrębalski ) lub zagłosujemy na zawiłe i bedzie szansa wieksza dla JG
~ 23-11-2014 19:08
obaj z po więc nie ma co nawet iśc głosować
~prorok ;) 23-11-2014 19:33
Wybierajcie się sami wśród swoich rodzin i POukładanych cwaniaczków ;)
~czemuś biedny, boś głupi 23-11-2014 20:11
czytam posty i nie mogę wyjść z podziwu. Jakoś fotka z doklejonym do pana Tuska panem Zawiłą z kampanii sprzed 4 lat użyta w ulotce z tej kampanii nikomu nie przeszkadza... tylko w JG człowiek, który obiecał złote góry (SKM, poszerzenie SSE, Park Technologiczny, połączenia z Wrocławiem itd. itd) a nie zrobił nic, poza przyznaniem sobie podwyżki i umieszczaniem kolegów (Klementowski, Woliński, Korzeniewski, Wiklik) na specjalnie dla nich utworzonych zupełnie zbędnych i bezsensownych etatach. Przypisywaniem sobie zasług poprzednika i zwalaniem niepowodzeń to na Wrocław, to na PKP. Którego kampania to jeden wielki stek brudów począwszy od zbierania podpisów w ratuszu, uchylania się od debat aż do pisania paszkwili na kontrkandydata, zalewania kłamliwą propagandą, budowaniem teorii spiskowych
~c.d. 23-11-2014 20:18
na poparciu Dutkiewicza dla kontrkandydata. To właściwie jedyny zarzut, z którego powstają paranoiczne teorie i histeryczne wycie. Nie uważam, że pan Obrębalski jest kandydatem idealnym. Ale nie mogę pominąć milczeniem takiej nagonki i histerii, przykrywającej mierność tej kadencji, bylejakość rządzenia i wszechobecne kolesiostwo. Wysokie koszty życia i niskie zarobki, brud, bieda i brak perspektyw. Dla mnie jest to proste, jeśli ktoś się z tym zgadza i mu to odpowiada niech głosuje na obecnego prezydenta. Ja jestem przeciw.
~ 23-11-2014 20:21
to tylko w JG taki człowiek ma szanse na reelekcje. No cóż jakie miasto taki prezydent. Jak to mówią czemuś biedny, boś głupi, tylko na kogo później narzekasz.
~ 23-11-2014 20:54
skoro jest tak dobrze to czemu w Jeleniej zamiast butików i sklepów z markową odzieżą, na każdym rogu są ciucholandy, czemu zamiast ekskluzywnych delikatesów powstają Biedronki, czemu upadają lokale w centrum. Czemu tyle ludzi grzebie w śmietnikach, czemu tylu ludzi korzysta z pomocy MOPS, czemu w centrum (np. koło cerkwi) coraz częściej można spotkać szemrane podpite towarzystwo. Kiedyś takie atrakcje w centrum widywałem w Wałbrzychu i wydawało mi się to oznaką biedy i upadku miasta. Czemu centrum jest coraz bardziej brudne i zaniedbane, wieczorami wymarłe itd. itd. Dlatego jak słyszę jak mówi się o "kontynuacji" i o dalszym zmienianiu Jeleniej Góry to krew mnie zalewa. Nie podoba mi się to, w co zmienia się to miasto.
~yta 23-11-2014 21:01
Glosuję na Marka!!!!!
~ 23-11-2014 21:08
Głosuję na Zawiłę jest autentyczny i z Jeleniej Góry w przypadku wygrania Obrębalskiego, Papaj zasiądzie w sejmiku na jego miejscu a to już byłoby całkowitą klapą !!!!! sprzedana została by Jelenia całkowicie pod Wrocław !!
~ 23-11-2014 21:11
a ja codziennie muszę pokonać UL.Łomnicką samochodem .Pan Zawiła jest prezydentem już dwie kadencje a tu ani chodnika ,ani pobocza .Z roku na rok jest coraz gorzej.Drogą tą jeżdzi dzennie kilka tysięcy-samochodów,a jazda nią to igranie z życiem.Ostatnio był wypadek śmiertelny .Ważna jest dróżka na Widoku.Apeluję do mieszkańców odiedla Łomnickiego podziękujcie temu Panu za troskę o WAS.Gmina Mysłakowice w wyborach podziękowała byłemu już wójtowi.Inny gospodarz może zadba o WASZE bezpieczeństwo-nie zmarnujcie tej SZANSY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~man 23-11-2014 21:52
Protasiewicz & Dutkiewicz to spółka, która już teraz zachowuje się jak mafia. Jeden znany głównie ze skandalu we Frankurcie i przekupywania członków PO przed wyborami w Karpaczu, drugi rozbija się po Wrocławiu służbowymi nissanami, a malejące dramatycznie poparcie we Wrocławiu nadrabia korupcją wyborczą. Zastanówcie się, czy przedstawiciela tej szajki chcecie mieć jako prezydenta Jeleniej Góry? Zawile można wiele zarzucić, ale z pewnością nie jest kimś, kto ma ciągle na pieńku z prokuraturą i sądami. Praworządność to powinna być absolutna podstawa u prezydenta miasta! Obrębalski nam jej niestety nie zagwarantuje.
~xxx 23-11-2014 22:16
jakieś dowody na korupcję wyborczą we Wrocławiu??? Lub na brak praworządności Obrębalskiego??? Czy kandydat Obrębalski ma "ciągle na pieńku z prokuraturą i sądami"??? Czy to wszystko po prostu następne wiadro pomyj???
~do man 23-11-2014 22:39
A to podaje PolskieRadioWrocław dnia 06.11.2014 r. autor Piotr Słowiński, a jest to pod tym linkiem: http://www.prw.pl/articles/view/38683/Urzad-Zamowien-Publicznych-Jeleniogorska-fontanna-niezgodna-z-prawem
~... 23-11-2014 23:17
Obrębalski mówi konkretnie i na niego zagłosuję.
~Do ~xxx 23-11-2014 23:34
Poczytaj prasę, to się dowiesz. Jak widać dla niektórych łatwiej napisać głupi komentarz niż zajrzeć do źródeł. Ignorant jesteś do kwadratu! Głównie na barkach takich jak ty jedzie Obrębalski, Dutkiewicz, Protasiewicz i inni z tej patologicznej paczki.
~Ja 23-11-2014 23:48
Obrębalski to by nawet do PIS-u wstąpił, gdyby zaproponowano mu jakąś intratną posadkę. Kameleonom i karierowiczom, sługom Wrocławia mówimy w Jeleniej Górze stanowcze NIE!
~Sobiesz 34 23-11-2014 23:55
Wiadomo nie od dziś, że rządy ekonomisty są nie wskazane. Ekonomista myśli, co mu się opłaca i jak szybko zarobić. Potrzeby mieszkańców go nie interesują, liczy się kasa... kasa. W takim razie wybieram ZAWIŁĘ !!!!
~do 23:34 23-11-2014 23:58
wpolityce.pl/polityka/222382-afera-korupcyjna-we-wroclawiu-nie-skladalam-do-prokuratury-doniesienia-na-rafala-dutkiewicza-o-co-tam-chodzi czytam prasę, w przeciwieństwie do Ciebie, może wskażesz mi swoje "źródła". Z żadnych bowiem nie wynika, że sprawa dotyczy wyborów, poza tym, że wyciągnięto ją w jej trakcie. Pomijam to, na ile w ogóle jest ona wiarygodna, a wątpliwości jak wynika z powyższego artykułu co do tego są. Ignorantem byłbym, gdybym wierzył na słowo takim oszczercom i kłamcom. To właśnie na niewiedzy i paranoicznych teoriach spiskowych, histerycznych antywrocławskich fobiach a nie na faktach żeruje prowadzona przez Twoją "patologiczną paczkę" kampania wyborcza
~xxx 24-11-2014 0:14
oczywiście mam na myśli... wynajętych klakierów na forach internetowych, żeby uściślić, kto jest dla mnie patologią
~do 23:48 24-11-2014 0:28
jakoś tak się zdarzyło, że Obrębalski wystąpił z rządzącej regionem i całym krajem rozdającej posadki PO i wstąpił do ODŚ, który z racji swej ówczesnej opozycyjności żadnych posadek zaoferować mu nie mógł. Zupełnie inaczej pan Zawiła, który z upadającej UW płynnie przeskoczył do PO, która mogła zaoferować mu znacznie więcej. Nawet teraz nie starcza mu odwagi, aby rozstać się z partią, która go przestała popierać za to wciąż może coś zaoferować, z czym jego poprzednik nie miał problemu. Z tej dwójki nie jest trudno wybrać tego, który jest bardziej przywiązany do posadek. Szczególnie, jeśli całe życie on i jego rodzina żyją z budżetowych posad z nadania partyjnego.
~sokros 24-11-2014 1:48
Nigdy w życiu Zawiła !!!!!!!!!!Pan Obrębalski to uczciwy i Kompetentny człowiek.
~ 24-11-2014 6:41
Ptaszki śpiewają że dziewczyna która robiła bilbord wyborczy dla m.zawily do tej pory nie otrzymała za to wynagrodzenia a urzędnicy przed wyborami dostali duże podwyżki aby głosować na swojego mocodawce wyglada to jak kupowane poparcia zatuszowane ale jednak
~AD966 24-11-2014 6:42
Naiwni zwolennicy panującej elity,wierzycie że WAM pomoże Schetyna ,ON ma większe problemy z Ukrainą ,Rosją ,embargiem stratami w budżecie państwa.Narazie jest jak jest,paliwo tanie bo trwa cicha wojna cenowa a co będzie za rok jak skoczy do 6 zł.Zawiła był Sejmie w tym czasie współtworzył prawo ,dziś się okazuje że ułomne.
~ 24-11-2014 6:57
Niech dziennikarze sprawdza czy z tym bilbordem to plotki czy rzeczywiście jest to zbagatelizowane
~moon 24-11-2014 8:53
A ja dorzucę coś z własnego podwórka. Do drugiej tury nie przeszedł mój kandydat niestety i teraz mam wybór pomiędzy dżumą a cholerą... przecież to ta sama opcja polityczna. Nie będę wymieniał z nazwiska, ale będąc wczoraj w hali na Złotniczej widać było, kto przyszedł robić sobie kampanię wyborczą i zmył się szybciutko po tym, jak przywitał się z radą kolesiów bo wypadało się pokazać...kto był ten wie. Szkoda, że kolejne 4 lata dla Jeleniej oznaczają czas stagnacji, pięknych obietnic i emigracji młodych. Ps. Czy któryś z kandydatów obiecał rozprawienie się z dziurą na Kilińskiego? To świetne miejsce na park ze skateparkiem i placem zabaw dla dzieci ze śródmieścia. Wiem wiem, za dużo warta ta pustka...
~Annnka 24-11-2014 9:35
PO jest cwańsze niż się nam wydaje. Przy ostatnich wyborach to Zawiła startował z Tej partii ale że już go nie potrzebują to na pierwszą linię wzieli Obrębalskiego. Boże wielu ludzi tylko gada że pracy nie ma . To nie prawda !!!!!!!!!!!! Tylko po co pracować za 1300 zł lepiej jest narzekać!!!!!!!!!!! Obrębalski tylko gada ogólnikowo bo przecież jest wykształcony i tylko on jest dobrym kandydatem ble ble ble aż się go słuchać nie chce. Zawiła też ma dużo za uszami ale przynajmniej gada z sensem i nie tylko o rachunkach ( po w całej Polsce wzrosły koszty za czynsz prąd wodę itp) ale przede wszystkim o przedszkolach- naprawdę to nie są duże koszty. A i jeszcze jedno- Panie Obrębalski przypominam że darmowe książki już są wprowadzane od tego roku w szkołach - i to pewnie też Pana zasługa !!!!!
~Tumor Mózgowicz 24-11-2014 9:44
Na pytanie anonimowego, w jaki sposób Zwiła sprzyja inwestycjom, odpowiadam. Może dziury na Kilińskiego nie załatał, ale powstała droga do strefy przemysłowej i przygotowano plany zagospodarowania. Pamiętaj, że Zawiła miał kadencję w czasach kryzysu gospodarczego i wygaszania funduszy europejskich. Do pozyskiwania inwestorów niezbędny jest tzw. kapitał relacji, to jest pojęcie ekonomiczne. Jeżeli w jakimś convention bureau (typu Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych) pojawi się inwestor poszukujący lokalizacji, to kto go tu skieruje – Dutkiewicz czy raczej Schetyna? kto będzie walczył o S3 np. – Dutkiewicz czy Schetyna. Kto zna posłów i ministrów i może lobbować w sprawie regionu – Dutkiewicz czy Zawiła i Schetyna?
~Ałtor 24-11-2014 9:46
A na czy ki wuj komu ta d...lata ? przecie wiadomo że obrębuś tutaj już nikomu nie potrzebny, a jak na złość i tak ma zapewniony mandat w sejmiku, to jakaś paranoja !@!!!!! jak cżłowiek który nie umiał zarządzać miastem bierze się do sejmiku ! to są właśnie wybory, głosujesz na X a jedyna słuszna partia niczym PZPR wybiera tego kogo się jej podoba.
~hahaha 24-11-2014 10:08
Panie O. nie wybieramy pana by pierwsze co pan zrobił to przewietrzył pan dym z gabinetu prezydenta. :) Kompromitacja na maksa. Nie lubię obu panów, ale Pan Z. gada rozsądnie i odpowiada konkretnie na pytania.
~chłodnym okiem 24-11-2014 10:47
Siła samorządu jest między innymi umiejęstnośc wyłonienia lokalnego lidera. Dla mnie takim, choc wad nie pozbawionym, jest M.Zawiła. pamiętam jego działania na poczatku lat '90, kiedy tworzył zręby funkcjonowania miasta w nowej rzeczywistości politycznej. Zasadnicza róznica pomiędzy M.O a M.Zawiłą polega na tym, że Zawiła ma w sobie wrodzona uczciwośc i szacunek do demokratcji. Jest "rasowym" samorządowcem. Nie człowiekiem kamaryli i układzików wojewódzkich, nie jest koniunkturalnym, politykiem niskiego lotu jak Obrębalski. Ten ostatni nigdy nie zaryzykował własnej pozycji, nie postawił na szali własnego zdrowia, rodziny i osobistej wolnosci - w imię wyzszych wartości. tak - jak to uczynił Zawiła w latach komuny. Obrębalski spokojniutko przeczekał trudny czas na ciepłej psadzie na uczelni
~tewrm 24-11-2014 11:46
Zawiła od razu zareagował , gdy wykonawca zaczął bankrutować i nie doprowadził do tego z czym teraz zmierza się Słupsk -agwapark ( ten sam wykonawca). Inwestycja nie oddana a ze środkami unijnymi nie ma żartów. Zawiła mówi do rzeczy i trzeba dać mu szansę ,aby dokończył inwestycje i zaczął nowe za tej kadencji.
~Mistral 24-11-2014 13:19
Widocznie jest coś na rzeczy w sprawie biznesu Zawiła- Schetyna, skoro pan prezydent nie dostał poparcia Platformy, w związku z tym ode mnie też nie dostanie. Pytanie tylko kto zapłacił za bilbordy, plakaty itp. miasto czy zainteresowany Schetyna???
~do Mistral 24-11-2014 13:40
A co Cię obchodzi , kto zapłacił? Chyba że chcesz zasponsorować kampanie wyborcza to się zgłoś. A tak nawiasem mówiąc , na pewno nie miasto, niech Cię głowa o to nie boli.
~Do 23:58 24-11-2014 14:09
Poczytaj trochę więcej artykułów to się dowiesz na czym polegała afera korupcyjna we Wrocławiu. Bo jak na razie znasz tylko jeden link, który wklejasz przy każdej okazji. Naprawdę jesteś taki głupi, czy po prostu tendencyjnie manipulujesz? Zresztą to nie pierwsza afera z udziałem Dutkiewicza. Wcześniej np. spowodował wypadek służbowym samochodem, złamał zakaz wjazdu do centrum, a spolegliwa wrocławska prokuratura umorzyła postępowanie, bo to jest prezydent. Gdyby to był szary człowiek, to już siedziałby w więzieniu. A jego kolega Protasiewicz skandalicznie zachowujący się we Frankfurcie? A afera z przekupywaniem członków PO przed wyborami w Karpaczu, żeby Protasiewicz wygrał? A nieoddanie Dolnemu Śląskowi 50 mln, które obiecał, aż sprawa trafiła do sądu? Tak Dutkiewicz dba o Dolny Śląsk.
~do 00:28 24-11-2014 14:15
Słabo orientujesz się w polityce. Obrębalski najpierw był w PO, potem przeszedł do ODŚ. Teraz znowu startuje z list PO. Wcześniej był skłócony z Papajem, teraz to dobrzy przyjaciele. Taki kameleon. Zawiła przeszedł z UW do PO dawno temu, tak zrobiło wielu członków UW. I wcale nie wraca do UW. Natomiast Zawiła nie bał się przeciwstawić PO teraz w trakcie wyborów, gdy PO znalazło sobie lepszego kandydata i startował z własnego komitetu. To pokazuje kto ma przysłowiowe "jaja". Z jednej strony kamelon i karierowicz, który zmienia partie tak jak mu wygodnie, z drugiej strony ktoś, kto ma konkretny program i nie waha się postawić na szalę nawet swoje członkostwo w partii za cenę realizacji tego programu. Dlatego głosujmy na Zawiłę, a nie karierowiczów, którzy za chwilę wypną się na Jelenią Górę.
~Ałtor 24-11-2014 14:16
do Mistral: żenada - jakbyś choć trochę się interesował tematem to byś znał choćby namiastkę przepisów i wiedziałbyś, że kampania nie może być realizowana za pieniądze miasta, to są pieniądze partii lub komitetów wyborczych i później te wydaną kasę rozliczasz na koniec kampanii. Tak więc i tak sprawdzą kto i ile wydał, a nawet nie jestem pewien czy przypadkiem kosztów nie pokrywa Państwo, ze względu na równe szanse w wyborach.
~ 24-11-2014 14:17
C.d. A tak w ogóle musisz być jakimś pieskiem Obrębalskiego albo Papaja. Najwięcej komentarzy jest tu z IP: jeleniagora.vectranet.pl (109.*.46.176), oczywiście pod różnymi nickami. Obrębalski ci zapłacił za wyborczy spam? Już chociażby z tego względu (że nie postepujesz uczciwie na forum) jesteś osobą zupełnie niewiarygodną i to co piszesz nie jest warte zaufania.
~tymek 24-11-2014 14:24
Tylko Zawiła! Reszta kandydatów to jakaś pomyłka. Tak jak już napisano nie łudźmy się, że Obrębalski wspólnie z Papajem będą mieli chęć działać dla Jeleniej Góry. To są karierowicze dla których liczy się tylko ich własna karierka i dobre zdanie o nich partyjnych kacyków (w tym wypadku Dutkiewicza). Akurat Dutkiewicz ma kompletnie w nosie Jelenią Górę i tak samo cały ODŚ. Nawet we Wrocławiu mieskzańcy nienawidzą Dutkiewicza (wystarczy poczytać wrocławskie fora),nie sprowadzajmy dżumy do Jeleniej Góry.
~ 24-11-2014 17:13
do Tumor Mózgowicz - lobbować mogą obaj, a jeśli chodzi o kapitał relacji czyli tzw. plecy i znajomości z całego życia, to chyba obaj mają po równo, bo tego drugiego popiera jego partia, która kiedyś popierała obecnego prezydenta. A jeśli chodzi o convention bureau, to mieszkańcom niekoniecznie chodzi o turystykę, którą głównie zajmują się takie instytucje.
~ 24-11-2014 17:16
Dla większości mieszkańców najbardziej dolegliwy jest wzrost kosztów utrzymania: czynsze podniesione do oporu, jakby nie można było trochę niżej i koszty zużycia wody, która u nas jest chyba najdroższa w Polsce. I nie tłumaczcie podniesienia czynszów tym, że ludzie nie płacą, bo po ich podniesieniu wcale nie spadły zaległości lokatorów lecz wręcz przeciwnie. Bezrobocie nie spadło, pensje ludziom również nie wzrastają, tak więc wzrost czynszu spowodował pauperyzację mieszkańców. Obietnice spadku bezrobocia to bajki z mchu i paproci, a czynsze i opłaty za wodę już teraz trzeba płacić. A za prezydenta Obrębalskiego czynsze nie wzrastały tak drastycznie jak za prezydenta Zawiły.
~` 24-11-2014 17:45
Zawiła zbuduje jeszcze kilka galerii, które będą stały puste... ludzie opamiętajcie się !!!
~ 24-11-2014 17:57
do 17:45 - opamiętaj się, akurat galerie to nie prezydent buduje lecz prywatni inwestorzy ;-) A w Jeleniej Górze nie ma żadnej galerii takiej jak we Wrocławiu, więc chociaż jedna bardzo się przyda. Dobrze, że jedna z nich będzie w centrum miasta, a nie na obrzeżach, gdzie nie zmotoryzowany nie dojedzie. A nie dojedzie również autobusem MZK, bo w ostatnim roku zlikwidowano bardzo dużo kursów, więc perspektywa 2-godzinnego oczekiwania na przystanku na mrozie jest niewesoła.
~oooo 24-11-2014 18:41
Zawiłowi - zawikłani... mają służbowe polecenie wybielać Zawiłę. KATASTROFA DLA JG
~Jerzy 24-11-2014 19:42
Jak komuś nie podobają się galerie to niech zobaczy ile jest we Wrocławiu. U nas to mały pikuś, bo Zawiła umiejętnie potrafi wyważyć interesy inwestorów galerii i rodzimych kupców. To Dutkiewicz doprowadził we Wrocławiu do takiego nawału galerii. A teraz przychodzi pionek Dutkiewicza Obrębalski, który pewnie to samo zrobi w Jeleniej co Dutkiewicz we Wrocławiu. Same galerie, a centrum wymiera. Dlatego głosuję na Zawiłę.
~heban 3 24-11-2014 20:42
Ciekawe komu jeszcze zapłaci Obrębalski i jakim" stołkiem" żeby zostać prezydentem? Jak wybierzecie Obrębalskiego to szybciutko przekonacie się że ma Was wszystkich gdzieś
~magia52 25-11-2014 0:00
Do" AJ Do"DJ"przepraszam masz racje,, póki,, pisze się przez ó..mój błąd...ale nie obrażaj mnie...pamiętaj ze dawanie uzupełnia serce a branie ręce.... moje serce jest radosne gdy patrzę na uśmiechnięte twarze ludzi którym podałam rękę... a tych panów o których tak pięknie piszesz, ze są kreatywni, mają marzenia i tak dużo pracują.... Ci działacze!!!uzupełniają sobie tylko ręce..nie twierdze ze człowiek po 50-tce powinien iść na emeryturę ...ale na pewno nie uczyć młodych hipokryzji....
~magia52 25-11-2014 0:21
c.d do,, AJ,,a tym panom każę iść na emeryturę bo , ciekawa jestem jak by żyli za 1000 zl...płacąc tak wysokie czynsze za mieszkanie wodę i ścieki ...
~ 25-11-2014 8:47
Dla większości mieszkańców najbardziej dolegliwy jest wzrost kosztów utrzymania: czynsze podniesione do oporu i koszty zużycia wody, która u nas jest chyba najdroższa w Polsce. I nie tłumaczcie podniesienia czynszów tym, że ludzie nie płacą, bo po ich podniesieniu wcale nie spadły zaległości lokatorów lecz wręcz przeciwnie. Za prezydenta Obrębalskiego czynsze nie wzrastały aż tak drastycznie jak za prezydenta Zawiły. I takie rzeczy są ważne dla obywateli naszego miasta, a nie to, jakim banerem się reklamują i z którego roku on jest!
~@ 25-11-2014 9:19
Pewno na Zawiłę, ale przy okazji kamyczek do ogródeczka urzędasów...inwigilacja jest beee.:/
~alebeka 25-11-2014 14:45
Pospólstwo nigdy nie pozwoli na to, żeby ktoś różny od niego sprawował jakikolwiek wysoki urząd.
~gronostajj 26-11-2014 1:14
Ja głosuję na p. Obrębalskiego, bo to jest człowiek uczciwy, kompetentny i kulturalny, czego nie można powiedzieć o p.Zawile..Dla kobiet duże znaczenie ma też wygląd. Pan Obrębalski to wysoki, przystojny mężczyzna czego nie można powiedzieć o p. Zawile.
~do wyżej 26-11-2014 17:58
Jeśli podoba ci się Obrębalski, to musisz być jakąś grubą, brzydką dynią, co to sama faceta nie może zdobyć. Fuj! Inteligencji też nie masz za wiele, bo mądry wyborca głosuje na programy, a nie przystojnych facetów. Zawiła dobry program ma, na Obrębalskiego głosują tylko same półmózgi, które nie potrafią ocenić kandydatów.
~gronostaj 27-11-2014 15:21
Do wpisu z 17.58. A ty jesteś cały bezmózgowiec.
~jacek k 27-11-2014 15:33
Do wpisu z 15.21. Ty od urodzenia mózgu nie masz. Tylko wielką, śmierdzącą kupę.
~fann 27-11-2014 18:27
do normalnych wpiszcie na yutyube Grzegorz Braun przed siedzibą PKW 2014
~Roman Kuty 28-11-2014 11:13
Roman Kuty popiera w II turze Pana Marcina Zawiłę na Prezydenta Jeleniej Góry
~PSL Jelenia Góra 28-11-2014 11:15
Zarząd Grodzki PSL w Jeleniej Górze popiera w II turze wyborów Pana Marcina Zawiłę na Prezydenta Jeleniej Góry
~FML Jelenia Góra 28-11-2014 11:16
Forum Młodych Ludowców Zarząd Powiatowy w Jeleniej Górze w II turze wyborów popiera Pana Marcina Zawiłę na Prezydenta Jeleniej Góry
~ZMW Jelenia Góra 28-11-2014 11:17
Związek Młodzieży Wiejskiej Zarząd Powiatowy w Jeleniej Górze w II turze wyborów popiera Pana Marcina Zawiłę na Prezydenta Jeleniej Góry
~ 28-11-2014 16:51
ten obrępulski ma typowy wygląd czosnka to w Jeleniej też będzie kibuc
~gggg 28-11-2014 17:55
hahahahahahahahaaha jeden był 4 lata a potem drugi był 4 lata i JG nadal jest najgorszym miastem w woj dolnośląskim, gdyby nie karkonosze i turyści to miasto straszyło by tak samo jak kowary... by żyło się lepiej...
~ 28-11-2014 17:56
ja popieram dziadków z PKW :-)
~popieram 28-11-2014 21:02
Gdy wygra Obrębalski to jak Szełemej we Wałbrzychu, może stanąć przed Panią Premier i coś dla Jelonki uzyskać. To ona go popiera a nie Zawiłe za którym stoi Schetyna ubabrany w aferę hazardową. Dlatego stawiam na Obrębalskiego.
~kolobo 28-11-2014 22:40
Głosuję na p. MARKA OBREBALSKIEGO !!!!!!! Potępiam kampanię wyborczą P. Zawiły.
~hmm 28-11-2014 23:27
Popieram zawile towarzysz Lenin
~Do młodych ludowców 28-11-2014 23:45
Naszej przyszłości. Była taka organizacja Związek Młodzieży Polskiej, która realizowała idee Bieruta, Skończyło się to tragicznie dla młodych ludzi. Dlatego dzisiaj w Wolnej Polsce zanim coś ogłosicie to zastanówcie się czy wasi starsi koledzy, jak wtedy Bierut nie prowadzą was na ugory polityki.
~ 30-11-2014 13:20
Umrze pokolenie dziadow ktorzy dziadow wybieraja,to kto wie,moze i mlodzi zostana:)
~rafcio 30-11-2014 18:24
do koryta się pchają a i tak nie będzie lepiej tylko kasa się liczy i pozycja srał ich pies!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz

Senator zachęca do głosowania na maszty

O Zamku w Karpnikach  

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
298
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%