MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Finał wojewódzkiego konkursu OHP

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 listopada 2016, 13:27
Aktualizacja: 13:32
Autor: 112
Fot. Użyczone/KMP Jelenia Góra
Wczoraj (16.11) w Jeleniej Górze na terenie placówki „Amicus” odbył się XVIII finał wojewódzki edycji konkursu wiedzy o Policji pn. ,,Razem bezpieczniej”, w którym wzięła udział młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy.

Przygotowanie do konkursu poprzedziły liczne szkolenia młodzieży, które z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadziła st. sierż. Beata Sosulska- Baran z Wydziału Prewencji.

- W ramach przygotowania młodzieży do konkursu opracowano specjalne pokazy multimedialne i materiały szkoleniowe. Przeprowadzono kilkadziesiąt spotkań dla wychowanków Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze i Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Pod kątem właściwego przygotowania młodzieży do konkursu policjantka na szkoleniach omówiła następujące zagadnienia: wiedza o Policji – podstawowe wiadomości o zadaniach, uprawnieniach wyposażeniu Policji, prewencja kryminalna, zagrożenia terrorystyczne, prawa człowieka - dodaje.

W finale wojewódzkim XVIII edycji konkursu wiedzy o Policji pn. ,,Razem bezpieczniej” pierwsze miejsce zajął OHP w Kamiennej Górze, drugie i trzecie miejsce zajęła młodzież z OHP w Bolesławcu. Drużyna ze Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze zajęła IV miejsce.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uwaga na oszustów! Znów wyłudzili pieniądze

Kierowca uciekał, bo był pijany

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Pijany spowodował kolizję i uciekł

Potrącenie rowerzysty na Karola Miarki

Rok niespełnionych obietnic

Areszt za oszustwa

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
985
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%