MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Finał wojewódzkiego konkursu OHP

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 listopada 2016, 13:27
Aktualizacja: 13:32
Autor: 112
Fot. Użyczone/KMP Jelenia Góra
Wczoraj (16.11) w Jeleniej Górze na terenie placówki „Amicus” odbył się XVIII finał wojewódzki edycji konkursu wiedzy o Policji pn. ,,Razem bezpieczniej”, w którym wzięła udział młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy.

Przygotowanie do konkursu poprzedziły liczne szkolenia młodzieży, które z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadziła st. sierż. Beata Sosulska- Baran z Wydziału Prewencji.

- W ramach przygotowania młodzieży do konkursu opracowano specjalne pokazy multimedialne i materiały szkoleniowe. Przeprowadzono kilkadziesiąt spotkań dla wychowanków Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze i Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Pod kątem właściwego przygotowania młodzieży do konkursu policjantka na szkoleniach omówiła następujące zagadnienia: wiedza o Policji – podstawowe wiadomości o zadaniach, uprawnieniach wyposażeniu Policji, prewencja kryminalna, zagrożenia terrorystyczne, prawa człowieka - dodaje.

W finale wojewódzkim XVIII edycji konkursu wiedzy o Policji pn. ,,Razem bezpieczniej” pierwsze miejsce zajął OHP w Kamiennej Górze, drugie i trzecie miejsce zajęła młodzież z OHP w Bolesławcu. Drużyna ze Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze zajęła IV miejsce.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Odpust na szczycie

Nadchodzący weekend pod „lupą” policji

Zygzakiem na rowerze

Kolizja trzech aut w Siedlęcinie

Próba podpalenia hostelu

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Kto strzelał do konia?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
532
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%