MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Finał "Skoku w blok"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 sierpnia 2019, 15:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 7:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Ponad tysiąc dzieci skorzystało w tym roku z atrakcji, które przygotowali dla młodych mieszkańców Jeleniej Góry artyści i animatorzy związani z Jeleniogórskim Centrum Kultury i Teatrem Odnalezionym. W ramach 12. edycji "Skoku w blok" wydarzenia skierowane do dzieci odbyły się w 6 lokalizacjach na terenie miasta. Aktualnie ekipa udała się do niemieckiego partnera z Bautzen.

O dobre nastroje dzieci dbali animatorzy - uczestnicy kręcić kółkami hula hop, przechodzili przez tunel. Była też bajka o czerwonym kapturku, którą przedstawiła Akademia Wyobraźni. Nie brakowało też chętnych na warsztaty lalkarskie, gdzie można było poznać kilka rodzajów lalek i spróbować nimi zagrać różne scenki. Uśmiechów na ustach nie brakowało podczas występu cyrkowego, gdzie Teatr Cichy zaprezentował numery z udziałem dzieci i rodziców.

Nowością były warsztaty eko-plastyczne, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Następnie każdy chętny miał okazję wziąć udział w warsztatach cyrkowych, w tym poznać podstawy chodzenia na szczudłach. Skok w blok to również bajki, które dzieci uczestniczące w poprzednich edycjach znają i uwielbiają - przygody Kaszparka w trzech odsłonach podobały się dzieciom i dorosłym. O nastroje uczestników dbał też Andrzej Marchowski, który słynie z wyjątkowych strojów oraz poczucia humoru. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami obejrzały na leżakach film pt. "Biegnij Amelio!". Tym samym zakończono jeleniogórską edycję "Skoku w blok 2019". Artyści i animatorzy udali się do Bautzen (Niemcy), gdzie przy współpracy z tamtejszym domem kultury Steinhaus, przez dwa dni będą bawić dzieci za nasza zachodnią granicą.

"Skok w blok" jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego INTERREG Polska - Saksonia 2014- 2020 jako jedno z zadań projektu „Partnerzy z Kulturą II”. Skok w Blok jest dofinansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowy dyrektor

Trwa "Davos" w Karpaczu

Sen to czy jawa...?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

użytkownik facebook 2-08-2019 20:47
Bylo super 🎈🎈dziekujemy😃
~Gosc 3-08-2019 9:14
Tylko czemu zawsze pisze się po fakcie :( czy były gdzieś informacje, że coś takiego się odbędzie ? :(
~Przeciwko idiotom 3-08-2019 11:23
Skok w bok lepszy, można później zbierać jego owoce.
~Maro 4-08-2019 11:07
Było dobrze, moje dzieci skorzystały dwa razy na Zabobrzu, ostatni film super, oglądali zarówno młodzi, jak i nieco starsi widzowie. Szkoda, że to tylko tydzień, ale dobre i tyle. Oby jeszcze więcej tego typu inicjatyw.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Johann Sebastian Bach na zakończenie festiwalu

Na jubileusz "Polany"

Zygzakiem po ulicy

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wandale kontra naukowcy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
590
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%