Czytających: 9347
Zalogowanych: 25

Polska: Finał nie dla Karkonoszy

Sobota, 28 kwietnia 2007, 0:00
Juniorki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra w drugim meczu podczas turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski w koszykówce uległy MUKS – owi Poznań 50:101. Była to już druga porażka podopiecznych trenera Jerzego Gadzimskiego w trakcie turnieju rozgrywanego w Głuchołazach i tym samym jeleniogórzanki straciły szanse na awans do finału MP.

Pojedynek Karkonoszy z MUKS – em miał jednego faworyta a były nim aspirujące do medali Mistrzostw Polski zawodniczki z Poznania. Przebieg wydarzeń na parkiecie w pełni potwierdził przedmeczowe prognozy. Już po 10 minutach górujące nad Karkonoszami warunkami fizycznymi oraz umiejętnościami koszykarskimi wielkopolanki wygrywały32:8 . W II i III kwarcie jeleniogórzankom momentami udało się nawiązać z rywalem wyrównaną walkę. W ostatniej odsłonie jednak wszystko wróciło do normy i pojedynek zakończył się pogromem Karkonoszy 101:50.

<b>MUKS Poznań – MKS MOS Karkonosze 101:50 (32:8, 27:23, 19:13, 23:7)</b>
<b>MKS MOS:</b> Pawlukiewicz 13, Kowalczyk 12, Sawicka 11, Dudek 6, Kowiel 4, Foitzik 2, Nowicka 2, Jaworowska, Skoczylas, Chwedorowicz.