MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Finał Ligi Rocka już w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 maja 2015, 8:35
Aktualizacja: 8:37
Autor: Org/Jel
Fot. Organizator
Angry Again, Dyabeu, Strain, Trichomes i Wolfrider – to zespoły, które dostały się do tegorocznego finałowego koncertu Ligi Rocka. Już w najbliższą sobotę (23.05) na stadionie miejskim przy ul. Lubańskiej wystąpią one przed publicznością i będą oceniane przez polsko–niemieckie jury. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół LIPALI. Jako support wystąpią dwa niemieckie zespoły: Alice Roger I The Horny Harmonics.

Występy będą oceniane przez jury w składzie: Roman Rogowiecki, Tomasz Rogula, Wojciech Hoffmann, Torsten Wiegel, pod przewodnictwem znanego basisty i kompozytora Mieczysława Jureckiego.
Liga Rocka od 20 lat należy do najciekawszych i liczących się w Polsce przeglądów młodych zespołów rockowych. Trzyma wysoki poziom, otwarta jest na to, co dzieje się w polskim rocku i lawinowo zyskuje z roku na rok nowych odbiorców.

W epoce gwałtownego rozwoju rocka, powstawania nowych trendów i tendencji przestaje już wystarczać muzyczna poprawność, dobre teksty czy sprawność techniczna. Wzrasta zapotrzebowanie na coś nowego, odkrywczego, na coś więcej niż zwykłe „łojenie”. Poszukiwania w takim kierunku prowadzą zarówno sami rockmeni jak i publiczność. Zamiast szału na wylansowane gwiazdy coraz większe zainteresowanie muzycznym undergroundem i szeroko pojętą muzyką rockową można zaobserwować właśnie na Lidze Rocka. To na tej imprezie debiutowało wiele młodych zespołów, które zdobyły ogólnopolski rozgłos. Liga Rocka nie tylko pokazuje młode zespoły, ale co najważniejsze promuje i wspiera utalentowanych muzyków umożliwiając im wymianę doświadczeń i zdobycia pierwszych poważnych sukcesów w drodze do kariery.

Partnerem głównym tegorocznego finału jest Tauron Ekoenergia. Bilety w cenie 5 zł są dostępne w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze oraz przed koncertem na stadionie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszyła procedura ws. referendum

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Gural 21-05-2015 10:23
szlak z limanowej ?
~ 21-05-2015 19:23
Jakie miasto taka gwiazda "imprezy"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Cyklon" Semczuka – premiera książki 10 czerwca

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Chcą edukować o regionie  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1443
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%