MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Finał konkursu „English? No Problem!”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 maja 2015, 7:58
Aktualizacja: 8:02
Autor: Monika Wojtyra
Fot. Archiwum Szkoły
W Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze odbył się finał II edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „English? No Problem!”, który jest skierowany do uczniów szkół podstawowych.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie: ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 11, Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Mysłakowicach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu Szkoła 707.

Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego połączonego z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych. Do drugiej części konkursu przeszło sześciu uczniów, którzy mieli za zadanie przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację „How to…” oraz odpowiedzieć w języku angielskim na wylosowane przez siebie pytanie.

W wyniku przeprowadzonego testu, przedstawionej prezentacji oraz wypowiedzi ustnej, zostali wyłonieni zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu „English? No Problem!”:
I miejsce – Julianna Kokorudz – Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Maja Liszcz – Szkoła 707
III miejsce – Maja Zdrzałka – Szkoła 707
IV miejsce – Martyna Skowrońska – Szkoła 707
V miejsce – Julia Witczak – Szkoła Podstawowa nr 11
Wyróżnienie – Łukasz Sokołowski – Szkoła Podstawowa nr 6

Uczestnicy konkursu zostali obradowaniu wspaniałymi nagrodami m.in.: kursami językowymi w Centrum Nauki W&W, słuchawkami, przenośnymi głośnikami do telefonu, gramatykami i słownikami języka angielskiego oraz książkami w języku angielskim, które zostały ufundowane przez sponsorów – Centrum Nauki W&W w Jeleniej Górze, firmę CodeTwo, firmę TeNet oraz wydawnictwo Oxford University Press.

Ogłoszenia

Czytaj również

Studium na początek

Warsztaty modelarskie

Teraz lepiej widać

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 12-05-2015 14:14
Gratulacje dla wszystkich laureatów.
~@^@ 12-05-2015 18:49
Gratulacje. Ale też te 5-6 godzin języka obcego w tygodniu są niezbędne, aby się go nauczyć. A ile jest w normalnych podstawówkach? 3-4?
~-T- 12-05-2015 19:31
Brawo. Uczniowie Szkoły 707 odnoszą mnóstwo sukcesów :) Oby tak dalej!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szkolili się w Mechaniku

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Z wizytą w Bautzen

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
118
Tak
64%
Nie
35%
Nie wiem
2%