MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Finał inwestycji w janowickim szpitalu

Wiadomości: Janowice Wielkie
Czwartek, 11 października 2018, 6:12
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 6:39
Autor: WAC
Fot. użyczone
W Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Janowicach Wielkich odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Działu Fizjoterapii. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: marszałek województwa Cezary Przybylski wraz z dyrektorem Szpitala Rafałem Dyjurem oraz Bogusławą Kulińską, zastępca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego.

W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele Rady Społecznej Szpitala na czele z jej przewodniczącym Robertem Adachem, wójt gminy Kamil Kowalski oraz pracownicy lecznicy. Uroczystość stała się również okazją do podziękowań zasłużonym pracownikom placówki.

- Od blisko 10. lat Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Janowicach Wielkich przechodzi intensywne prace modernizacyjne, których wynikiem jest poprawa jakości świadczonych usług rehabilitacyjnych oraz warunków pobytu osób niepełnosprawnych i dostosowanie pomieszczeń do wymogów sanitarno-technicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – mówi zastępca dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych i Marketingu Małgorzata Mrożek.

W szpitalu przeprowadzono inwestycje, które w znaczący sposób wpłynęły na poprawę standardów leczenia pacjentów niepełnosprawnych. Przeprowadzona została termomodernizacja budynku, przebudowa c.o. i instalacji wodnej, montaż solarów, modernizacja pomieszczeń Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej, częściowo Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Izby Przyjęć, Administracji, pomieszczeń służbowych i socjalnych. Szpital brał udział w projekcie wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej „E-Zdrowie” etap 3.

Wszystkie te inwestycje pochłonęły kwotę 5 milionów złotych, w tym z budżetu województwa pochodziło 4,2 mln zł., a środki z PFRON wyniosły 800 tys. złotych zł. Obecnie został zakończony kolejny etap modernizacji pomieszczeń Działu Fizjoterapii, w których przebiega proces usprawniania. Wartość inwestycji to ponad 607 tys. zł. Zadanie zostało sfinansowane po połowie przez PFRON i Województwo Dolnośląskie.

Twoja reakcja na artykuł?

11
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Podgórna jest nadal zarośnięta

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 11-10-2018 11:42
Nie piszecie co zrobił Papaj za swojej kadencji
~jan 11-10-2018 20:15
W tym szpitalu brakuje pochylenia się nad zwykłym , szarym człowiekiem. Doświadczyłem to na własnej skórze. Na nic wszystkie te wydane pieniądze jak brak miłosierdzia i podania ręki najsłabszym.
~ 12-10-2018 0:57
Jacy aktywni przed wyborami, niebywała rzecz !!!! Potem maja nasz region w d....iu !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Mobilizacja przed II turą

Niewybuch w Złotoryi

Patrole w Kamiennej Górze

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2211
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%