MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Finał ferii na wszystkie strony świata w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 30 stycznia 2009, 12:48
Aktualizacja: 12:49
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Budową igloo z baloników najmłodsi jeleniogórzanie zakończyli spotkania „Z Książnicą Karkonoską dookoła świata”, które uatrakcyjniły dzieciom zimowe wakacje w mieście.

Przez zabawę do wiedzy, która może się przydać nie tylko w szkole, ale i w życiu – taka idea przyświecała pomysłodawcom cyklu, jaki zaproponowała Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa Jeleniogórskiego Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska. – W sześciu spotkaniach, które odbyły się w naszej bibliotece, wzięło udział kilkudziesięciu młodych jeleniogórzan – mówi Krystyna Spólnik, szefowa placówki. Byłoby ich znacznie więcej, gdyby nie szalejąca grypa, która zdziesiątkowała chętnych.

Zaczęli od Afryki, skończyli na Grenlandii – wcześniej poznali wszystkie lądy na świecie. Zdobyli podstawową wiedzę dotyczącą mieszkańców i zwyczajów. Wszystko nie podczas nudnych zajęć, ale w trakcie ciekawych prezentacji multimedialnych oraz gier i zabaw.

Dziś przyszła kolej na jedno z najzimniejszych zamieszkałych miejsc naszego globu – Grenlandię. Dzieci poznały zwyczaje Eskimosów, rysowały grenlandzkie krajobrazy, a na koniec – zbudowały igloo. Za budulec posłużyły baloniki, które w całość uformował Arkadiusz Siwko. W eskimoskim domku „zamieszkały” zadowoleni z wakacji w Książnicy: Emilia i Ida Kobielskie, Aleksandra Czechowska, Marcelina Cierpka, Barbara Bernacka, Zuzanna Suchowierzch, Agata i Tamara Cichoń oraz Damian Bustowski.

Pomysł zorganizowania takich ferii okazał się strzałem w dziesiątkę. A pracownicy Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej już myślą, jak uatrakcyjnić najmłodszym jeleniogórzanom wakacje w lecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Taniej za wodę i ścieki

Wpadka fałszerzy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Mysza 2-02-2009 14:01
a ta pani na pierwszym zdjęciu to chyba z innych ferii, bo na naszych jej nie widziałam.. a ferie bardzo mi się podobały, igloo było superfajne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To jest antywitacz

Zygzakiem po ulicy

Wandale kontra naukowcy

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
600
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%