Polana Jakuszycka: Finał cyklu Enervit Classic

Poniedziałek, 16 lutego 2015, 21:30
Aktualizacja: 21:38
Autor: Bieg Piastów
Przy pięknej słonecznej pogodzie w Jakuszycach, z udziałem 170 zawodników, rozegrano finał cyklu Enervit Classic 5–10–15 w narciarstwie biegowym na dystansie prawie 17 kilometrów. Wygrali Natalia Grzebisz i Czech Daniel Slechta. W całym cyklu wygrali Slechta i Paulina Szopińska.

Cykl składa się z trzech biegów: na 5 i 10 km (odbyły się w styczniu) oraz sobotniego finału na 17 km. W finale na metę praktycznie razem wpadła trójka Dan Slechta, Daniel Iwanowski i Radek Sretr. Pierwszy linię mety przekroczył Iwanowski, ale jako że czas był mierzony netto (indywidualnie dla każdego zawodnika), to ostatecznie zwycięzcą został Slechta.
- Warunki nie były dziś najłatwiejsze, jeżeli chodzi o smarowanie - mówił siódmy na mecie Mariusz Dziadkowiec-Michoń. - Momentami w torach był lód, a na trasie wokół Kozińca śnieg był znacznie bardziej tępy.
- Warunki były zróżnicowane, ale takie same dla wszystkich - dodał Tomasz Kałużny, przedstawiciel głównego sponsora cyklu, czyli firmy Enervit. Dziś był szósty na mecie, a w całym cyklu zajął trzecie miejsce.
Wśród kobiet zwycięstwo Natalii Grzebisz (AZS AWF Katowice) było bezapelacyjne. Drugą na mecie Ewę Szmel wyprzedziła o ponad 6 minut. Po zawodach, a przed dekoracjami, wszyscy zawodnicy odśpiewali gromkie "Sto lat" Tomaszowi Kałużnemu, który odchodził 35. urodziny.

Osoby, które startowały dwa razy, a chcą zaliczyć pełen cykl i skompletować medal (złożony z trzech mniejszych), mogą wystartować w dogrywce, która odbędzie się 14 marca na Polanie Jakuszyckiej. Wtedy trzeba będzie pokonać brakujące 5 km (jedno okrążenie), 10 km (dwa okrążenia) lub 15 km (trzy okrążenia). Zapisy będą przyjmowane na stronie www.bieg-piastow.pl.